Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Ivo 21:17, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Cudnie.. Skopiowałam jako inspiracje...
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Helen 21:56, 03 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Po obejrzeniu zdjęć u Ciebie, nabyłam amsonię. No po prostu cudo
____________________
Helen - Hortensjowo
Basia_KRK 22:02, 03 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To goździk kropkowany (Dianthus deltoides). Jest wieloletnią byliną. Teoretycznie nadaje się na skalniaki, ale w innych miejscach też sobie radzi. Na drugim zdjęciu zaprzyjaźnił się właśnie z turzycą FC.

Cudne połączenie, jutro akurat robię objazd po szkółkach, może mi się uda go zakupić i też go podsadzę przy turzycach właśnie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Mary 23:38, 03 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Kokesz napisał(a)


Bordowe tak, ale zielone nie do rozpoznania
eM jak wiedział, że robię "szpinak" z mangolda, twierdził, że inaczej smakuje.
Więc zaczęłam podmieniać, raz szpinak, raz mangold i się w końcu nie połapał
Teraz sam stwierdził, że nie ma różnicy w smaku
Kiedyś zrobiłam "szpinak" z sałaty, też był dobry

Mam nasiona Mangold i na zdjęciu są czerwone łodyżki.
Jaka odmiana ma zielone?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kasia1 07:03, 04 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, jak duży jest Twój Palibin? Zamówiłam dzisiaj 30 Palibinów na żywopłocik
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 17:20, 04 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kasia1 napisał(a)
Haniu, jak duży jest Twój Palibin? Zamówiłam dzisiaj 30 Palibinów na żywopłocik


Mam posadzone 3 krzaczki. Co roku są przycinane po kwitnieniu. Mają ok. 170 cm.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:25, 04 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Helen napisał(a)
Po obejrzeniu zdjęć u Ciebie, nabyłam amsonię. No po prostu cudo


No cudo. Będziesz z niej z pewnością zadowolona.





Wychyla się z rabaty po lewej stronie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:28, 04 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Nowa12 napisał(a)
Ta Twoja piwonia śliczna. To jest Coral Charm?


Nie mam pojęcia, co to za odmiana. Dostałam sadzonkę od taty. Ale rzeczywiście jest urocza.
Kolor jest bardziej subtelny niż u tej majowej. Ta druga to prawdziwa "żarówa".



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:37, 04 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ewsyg napisał(a)
Jaką masz odmianę róży rugosy ? Masz już pierwsze kwiaty róży i piwoni, moje jeszcze marudzą.
Pozdrawiam


W życiu "przedogrodowiskowym" sądziłam, że rosa rugosa jest jedna. Przy okazji jakiegoś wyjazdu odwiedziłam pewną szkółkę, gdzie sprzedawali je bez nazwy odmiany. Nabyłam dwie doniczki namówiona przez właściciela. (będzie pani zadowolona). Rzeczywiście jestem. Dają niewielkie odrosty korzeniowe, ale da się je opanować.
Płatków używam do sporządzania napoju. W połączeniu z listkami mięty smakuje wybornie.



Szlachetnie róże są ładnie zapączkowane, ale kwiaty występują jeszcze pojedynczo. Tu i ówdzie. Na różany spektakl trzeba poczekać kilkanaście dni.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:38, 04 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kasia1 napisał(a)
Haniu, dziękuję za radę w sprawie mszyc... Coś strasznego się dzieje, nawet przy mojej pracy cały około 6-metrowy świerk zaatakowany...


Świerki kłujące potrafią się w miarę szybko zregenerować. Gorzej z tymi pospolitymi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies