Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

kasia1 21:22, 02 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Kobietki pomóżcie, poradźcie , jak ratować świerki porażone mszycą świerkową. Na moim wątku wrzuciłam zdjęcie i informacje Może macie jakieś doświadczenie? Ja to paskudztwo pierwszy raz na oczy widzę

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Mariposa 21:25, 02 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo polubiłam tę rutewkę.Długo kwitnie. Nawet po zakończeniu kwitnienia listki wciąż zdobią. Jak u orlików.




Dziś po raz pierwszy widziałem rutewkę na żywo, białą - i zachwyciłam się jej eterycznością. Tylko bałam się kupić, bo byłam rowerem, żeby nie połamać w drodze.
Ogród masz już dojrzały, tylko siedzieć i podziwiać!


____________________
Ela Motylogród
Gruszka_na_w... 21:44, 02 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Elu, rowerem faktycznie trudno byłoby ją przewieźć.
Dojrzałego ogrodu jeszcze nie mam, ale zapełniony to tak. Teraz zostało tylko przyglądanie się temu, co rośnie. Raczej z tendencją do usuwania niż dosadzania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:49, 02 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kasiu, byłam, napisałam, ale to już chyba po ptokach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 21:54, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo lubię lasagne ze szpinakiem i mozzarellą z sosem beszamelowym. Szpinak powoli się kończy. Latem się go nie wysiewa, wiec podpytuję, czy można by zrobić zastępstwo dla szpinaku.


Można zrobić zastępstwo, przyrządzam go tak samo jak szpinak, dla mnie nie ma różnicy.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Nowa12 22:03, 02 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ta Twoja piwonia śliczna. To jest Coral Charm?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ewsyg 22:07, 02 cze 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jaką masz odmianę róży rugosy ? Masz już pierwsze kwiaty róży i piwoni, moje jeszcze marudzą.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
kasia1 06:46, 03 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, dziękuję za radę w sprawie mszyc... Coś strasznego się dzieje, nawet przy mojej pracy cały około 6-metrowy świerk zaatakowany...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 09:40, 03 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z dobrych wieści.
Wilgotny maj zachęcił kopytnika do zwiększenia masy. W moim ogrodzie nie dałby rady sprostać temu, co prezentuje kopytnik Tess. raczej egzotyk, choć w okolicznych lasach rośnie znakomicie.


I zostały takie tamy
bez Black Lace Eva






Ale gigant! Deszczu zazdroszczę, u nas znowu nie pada w ogóle, rzeczka już prawie nie płynie, to znaczy, że jest źle.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 13:17, 03 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Haniu, u Ciebie drzew sporo,a ja właśnie jestem na etapie szukania drzew najlepiej z koroną taka jaka ma Pissardi/Nigra, ale niekoniecznie bordowe. Wczoraj udało mi się z Inka kupić Pissardi i ona pójdzie u mnie pod dom, ale szukam czegoś do posadzenia wzdłuż siatki graniczącej z sąsiadami. Nie ma to być szczelny żywopłot tylko luźna przesłona. Na siatce ma być płot lamelowy i do tego chciałabym właśnie parę drzewek 3-5 sztuk. Może coś byś mogła poradzic?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies