Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Basia_KRK 21:29, 14 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Podziwiam dziewczyny tnące graby.

Czyli już jest pora na ich cięcie, tak?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gruszka_na_w... 21:57, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
KasiaBawaria napisał(a)


Cudna fotka


W drugą stronę też może być. Lubie widok wypełnionej drewnem drewutni. Kolory trochę przekłamane z powodu zachmurzenia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:12, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
tulucy napisał(a)
Haniu, nie porównam, róże liczę na sztuki, buksy na metry bieżące


Jako metr bieżący mam bukszpany tylko na skarpie. Osłaniają nóżki różom Bonica. Metry bieżące tnie się szybciej.



Reszta jest w postaci kulek.





Zapomniałam, że mam jeszcze bukszpanową trumienkę wokół graba. Tę to już błyskawicznie się tnie.

Zakwitła moja ukochana róża. Ma najcudowniejsze w dotyku płatki. Czysty aksamit.

Souvenir du dr Jamain





Kiedyś przy tej pergoli rosły dwie róże Zephirine Drouhin. Jedna nie obudziła się po zimie (w jej miejscu rośnie doktorek), a jej koleżankę załatwiły chyba marcowo/ kwietniowe tegoroczne mrozy. Trzeba będzie pomyśleć o zastępstwie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:30, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Tarcia, dzisiaj robiłam obchód ogrodu pod kątem jego zdrowotności. Mrówek, mszyc, ślimaków i innych tajemnych bytów jest zatrzęsienie. Dziur po nornicach już nie liczę. Kot zaprzestał spożywania posiłków w domu, bo co chwila coś łapie. Pierwszy raz jakieś tałatajstwo przyplątało się do wiąza JH.
Wieczorem się rozpogodziło. Mogłam zrobić oprysk roztworem tymolowym.
Jedną z grusz zaatakował chyba parch. Musiałam ścinać czarne końcówki pędów i robić oprysk miedzianem.
Kolorki dopiero zaczynają się pokazywać w wersji bardziej okazałej niż do tej pory. Będzie się działo.D










Po wczorajszej burzy powaliło piwonie. Szkoda.



W tym chaszczach poniewiera się róża Veilchenblau. Lezie, gdzie chce. A ja jej nie przeszkadzam.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:47, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
jolanka napisał(a)
Ja jednak nie mam tyle samozaparcia co Ty. W upały nie potrafię pracować. Leżę i kwiczę.
Kanciki wzorcowe, a zdjęć szkoda.... .


To był pierwszy upalny dzień. Organizm nie zdążył zareagować. Gdyby było tak jak rok temu, kiedy upały rozpoczęły się w maju i trwały długo, to też bym leżała bez sił. Przez te opady spiętrzyły się takie drobne prace, a ja lubię je ogarniać na bieżąco.
Dzisiaj ścięłam bodziszki korzeniaste i część kocimiętek.Doszłam do wniosku, że w tym sezonie trzeba systematycznie wycinać to, co przekwitło. Pogoda bardzo sprzyja różnym chorobom grzybowym. Jest niewiele słońca i duża wilgotność. Gęste nasadzenia to raj dla ślimaków.

Ale na leżenie też jest czas. Nie samą pracą człowiek żyje.
Przy tarasie robią się ku temu bardzo sprzyjające okoliczności przyrody.












____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 22:53, 14 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
oj, bardzo sprzyjające ...
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 23:08, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Roocika napisał(a)
U nas nie padało wczoraj nic a nic, za to udało nam się też podziałać, pomimo mojej mega alergii, którą wiatr potęguje.
Pozdrawiam Haniu


Domyślam się, że odczuwasz dyskomfort z powodu kwitnienia traw.
Ogród koło domu pozwala na wyskoczenie choćby na kilkanaście minut, żeby coś tam podziubać.

Front mam już ogarnięty. Następne prace będą po skończeniu pierwszego kwitnienia przez róże. Trzeba będzie je przyciąć.







Za to wewnątrz ogrodu prac porządkowych (wycinanie tego, co przekwitło) z pewnością nie zabraknie.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:20, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
wiklasia napisał(a)
oj, bardzo sprzyjające ...



Latem trudno mi się stamtąd ruszyć.

Teraz jeszcze chce mi się pobrykać po ścieżkach.





Tak wkoło Macieju. Wokół ronda.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:21, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Basia_KRK napisał(a)

Czyli już jest pora na ich cięcie, tak?


Tak, koniec czerwca to dobry czas na przycinanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:29, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Comte de Chambord -nad wyraz subtelna.



Tawułki już mają kwiecie.



Na skarpie wystartowały różowe róże. Będzie ładna parka.





Dobranoc.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies