Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:17, 12 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Cud! Cały dzień bez deszczu!
Temperatura podskoczyła do 30 stopni, parno było, duszno, ale... nie powstrzymało mnie to przed ogrodowym działaniem.
Spokojnie skosiłam trawę w ogrodzie i na zapłociu. Sądziłam, ze lunie po południu. Nie lunęło, więc po kolei odhaczałam kolejne punkty czerwcowych działań.
Wybrałam się z wiadrem pobudowlanym na okoliczne łąki.
Nazbierałam pokrzyw i skrzypu. Zalałam wodą.
Dobrociami z poprzednich zbiorów łąkowych podlałam pomidory, miskanty, rozplenice, dynie, selery i pory.Duża ilość opadów wypłukała składniki pokarmowe w głąb gleby. Trzeba było je uzupełnić.
Niebo całkowicie się rozchmurzyło. Wykorzystałam to do przeprowadzenia czerwcowego cięcia bukszpanów, cisów, ostrokrzewów, jałowców i świerków.
Z cisami, ostrokrzewami i bukszpanami poszło w miarę sprawnie. Całe szczęście, że nie mam żwirków. Nie musiałam rozkładać prześcieradeł. Ścinki zostawiłam jako ściółkę.
Do cięcia kolumnowych jałowców i świerka Karaib potrzebowałam drabiny. Nie lubię prac na ostatnich szczeblach drabiny, wiec najpierw zredukowałam wysokość. O 1 metr. A potem odchudziłam każdego o połowę.
Cieszę się, że mam to już za sobą.
Wieczorem z przyjemnością ległam na hamaku.










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 00:06, 13 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Przeczytałam o Twoich dzisiejszych działaniach i poczułam się baaaardzo zmęczona .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kwartet 00:19, 13 cze 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Haniu nie wiem jak dałaś radę tyle podziałać przy takiej pogodzie,chyba siłą woli.Ogród wygląda bosko.Skancikowany wijący się trawnik podkreśla to co na rabatkach,a jest co podkreślać.W obecnych warunkach pogodowych skusiłabym się na zapodaną ławeczkę.
tulucy 00:19, 13 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Rety... Muszę przyciąć bukszpany. Już mi źle i słabo
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sarenka 07:28, 13 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Trzyma liście do jesieni. One się zachowują podobnie do liści piwonii. Mają takie delikatne jesienne przebarwienia. Zanikają na zimę, ale wiosna szybko startują.

A czy karpy można dzielić? Mój orlik ma chyba z metr wysokości,jest solidny, bardzo się rozsiał i będę go niedługo przesadzać,może jutro jaknupal się skończy
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 07:55, 13 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Hania, w taki upał ty tyle zrobiłaś? O matko i córko. Już mnie ręce bolą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:18, 13 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Siedzę i podziwiam i za każdym razem jestem zachwycona Twoim ogrodem

P.S. Wczoraj cały dzień poświęciłam na pracę w ogrodzie, temp. około 25 st.C, Wieczorem byłam przeszczęśliwa, chociaż bardzo, bardzo zmęczona Zrobiłam wszystkie zaplanowane "duże" prace, teraz tylko pielenie
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:26, 13 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ty to jesteś dzielna niebywale Ja przy takich temperaturach męczę się samym leżeniem...
Na zdjęciach widać porządnie dolany ogród Dobrze, że choć na jeden dzień przestało padać. Ale wiesz, ja chętnie podbiorę Tobie kilka deszczowych dni, jakbyś już miała dość
U mnie dziś popadało, niezbyt długo, ale intensywnie, no i temperatura od razu zrobiła się bardziej znośna.
Podziwiam świecące stipy i fiolet szałwi
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 22:12, 13 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
Rety... Muszę przyciąć bukszpany. Już mi źle i słabo


A ile ich masz? Tyle co róż?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:16, 13 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Przeczytałam o Twoich dzisiejszych działaniach i poczułam się baaaardzo zmęczona .


Dziękuję genom za organizm, który się błyskawicznie regeneruje. Nie wiem jak długo tak jeszcze będzie, ale póki co, wystarczy mi co jakiś czas przerwa na papierosa i mogę lecieć dalej z robotą. Zmęczenie zaczynam odczuwać dopiero po położeniu się do łóżka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies