Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

kasia1 08:09, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, zachwycił mnie ten różany duet, pozdrawiam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 20:05, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
kasia1 napisał(a)
Haniu, zachwycił mnie ten różany duet, pozdrawiam


O tak, te dwie róże wyjątkowo pięknie się dopełniają. Mam nadzieję, że doktorek będzie miał coraz więcej krzepy i z czasem bardziej się rozrośnie na podporze.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:48, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Margerytka40 napisał(a)


A u nas wczoraj prawie 50 l na metr


Już się przestałam cieszyć z deszczu. W nocy nawiedziła nas kolejna fala opadów. Wysokie byliny (astry, naparstnice, wyższe szałwie, czyściec) i trawy tracą pion. Kwiaty piwonii zgniły przygięte do ziemi. Tyle dobrego, że nie mieszkam na terenach zalewowych. Zdjęcia z rejonów dotkniętych powodziami budzą grozę.

Nie wiem jak na tę wilgoć zareagują różane pączki. Tyle ich jest. Gdyby zaświeciło słońce...








Po ogrodzie pałętała się tylko jedna osłabiona pszczółka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
rozajerycha 20:52, 21 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Pięknie
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Gruszka_na_w... 20:59, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
KasiaLangier napisał(a)

Ha ha też niedługo będę miała oczko, jak nie przestanie w końcu lać Pozdrówka


Na dzisiejszą noc znowu dostałam ostrzeżenia.

To, co lubi wilgoć i cień, wygląda znakomicie.

jarzmianka



rodgersja bujna jak nigdy wcześniej



zakątek cienisty ma rok- rok temu odstępy między roślinami były spore




rodki mają mnóstwo przyrostów, a tojeść bujnie obrasta stopnie



Na zegarowej brak pustych miejsc.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:08, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
rozajerycha napisał(a)
Pięknie


Byłoby. To wszystko powinno mieć słoneczną oprawę. W takie dni jak dzisiaj traci 3/4 swojego uroku.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaBawaria 22:19, 21 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Widze, ze stipa u ciebie na tym samym etapie. A fotki psiaka to gdzie?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaLangier 22:48, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Pogoda zrobiła małego psikusa. Wszyscy nastawiali się na suszę. W Internetach "chodziły" zestawy roślin sucholubnych. A tu proszę: jarzmianki, tawuły, krwiściągi górą
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gruszka_na_w... 22:55, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
KasiaBawaria napisał(a)
Widze, ze stipa u ciebie na tym samym etapie. A fotki psiaka to gdzie?


Pies się załapał na zdjęciu ze stipą. Wyskakuje zza zakrętu.
A stipę, kiedy podeschnie, trzeba będzie już wyczesywać. Nie miała okazji w tym roku "poświecić". Za mało było słonecznych dni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:57, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
KasiaLangier napisał(a)
Pogoda zrobiła małego psikusa. Wszyscy nastawiali się na suszę. W Internetach "chodziły" zestawy roślin sucholubnych. A tu proszę: jarzmianki, tawuły, krwiściągi górą


Najpiękniejsze są jednak typowe byliny, te, które rosną na słonecznych stanowiskach. Im taka pogoda wybitnie nie służy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies