Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 08:21, 22 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ja wczoraj zrobiłam porządek z większością peonii. Nie nacieszyłam się nimi zbytnio w tym roku. A tak były zapączkowane.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 09:56, 22 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie wczoraj padało przez cały dzień, ale ilości minimalne. Od piątku do niedzieli spadło 7 l wody/m2. Ziemia trochę wilgotna, ale na ile to wystarczy...? Haniu, współczuję tego deszczu i braku słońca, naprawdę bym się na kilka dni zamieniła
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
kasia1 07:08, 23 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, w dużych ilościach sieje mi się kocimiętka Walker's Low. Pytanie, czy masz może doświadczenie, czy te siewki zachowają cechy rośliny matecznej?
Bo widzę u siebie dużą różnicę pomiędzy kocimiętką taką zwykłą, a Walker's Low. Walker's Low jest dużo wyższa i taką potrzebuję do nowych rabat …

Ostatecznie chyba po prostu zostawię te siewki i będę obserwować...

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Makusia 13:37, 23 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Haniu pogoda nie rozpieszcza, to fakt, ale Twój ogród wygląda pięknie niezależnie od aury.
Na zegarowej pięknie wkomponowałaś zegar
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Dominika11 13:40, 23 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
jak dla mnie i tak bjuti nawet jak nie ma słonka
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
galgAsia 13:41, 23 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
kasia1 napisał(a)
Haniu, w dużych ilościach sieje mi się kocimiętka Walker's Low. Pytanie, czy masz może doświadczenie, czy te siewki zachowają cechy rośliny matecznej?
Bo widzę u siebie dużą różnicę pomiędzy kocimiętką taką zwykłą, a Walker's Low. Walker's Low jest dużo wyższa i taką potrzebuję do nowych rabat …

Ostatecznie chyba po prostu zostawię te siewki i będę obserwować...

Kasia, a Walker's Low nie pokłada się u Ciebie? bo u mnie w tej chwili już leży i mam serdeczną ochotę ją wywalić. Taka wielka ośmiornica...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
kasia1 14:36, 23 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
No u mnie stoi na baczność i tym się różni właśnie od tej najzwyklejszej kocimiętki, która jest niska i bardziej okrywowa. Ta Walker's Low myślę, że dochodzi do ok 70 cm wysokości …
Tylko u mnie nie było wielkich ulew, to może dlatego się nie położyły...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
TAR 16:00, 23 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Po ogrodzie pałętała się tylko jedna osłabiona pszczółka.



dzielna bohaterka, zbierala pylek w ciezkich okolicznosciach.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 22:42, 23 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
TAR napisał(a)


dzielna bohaterka, zbierala pylek w ciezkich okolicznosciach.


Od wczoraj mają trochę lepsze warunki do zbioru. Od czasu do czasu wygląda słońce.
Co najważniejsze już dwa dni nie pada. Jutro ma padać.



Dzisiaj zjadłam pierwszy owoc świdośliwy. Smaczny jest!



Zamówiłam sadzonki truskawek.
Te kilka wolnych chwil, które miałam poświęciłam na warzywnik.a grządkach multum mrówek. Pomidory i ogórki opryskałam rozcieńczonym mlekiem. Przez te wilgoć bardzo się obawiam zarazy ziemniaczanej.



Kwitnie szparagówka.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:47, 23 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
kasia1 napisał(a)
Haniu, w dużych ilościach sieje mi się kocimiętka Walker's Low. Pytanie, czy masz może doświadczenie, czy te siewki zachowają cechy rośliny matecznej?
Bo widzę u siebie dużą różnicę pomiędzy kocimiętką taką zwykłą, a Walker's Low. Walker's Low jest dużo wyższa i taką potrzebuję do nowych rabat …

Ostatecznie chyba po prostu zostawię te siewki i będę obserwować...



Kasiu, bardzo mi przykro, ale nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. U mnie większość bylin to NN, Kocimiętka to praprapraprawnuczka jednej sadzonki, którą ponad 10 lat temu dostałam od koleżanki. W zależności od miejsca rośnie różnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies