Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Pszczelarnia 14:18, 19 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czubówna na Ogrodowisku, trafnie a jakże. Sama przyjemność. Mnie się nawet u Ciebie pisać nie chce. Bo co pisać, komentować, podziwiać w niemym zachwycie nad "tamami tamami"?

Nie wiedziałam, że miłorzęby są takie wrażliwe na suchość. Ale fakt, moje regularnie w lecie dostają wodę, bo rabata jest dośćwymagająca wody.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:56, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
Jak tam opady nawalne? nie spowodowały strat i perturbacji? Ja się cały czas modlę o deszcz... Padało, ale przestało. Kiedy znów popada - tego nie wie nikt...


Ostróżki rosną już poziomo.



Na zapłociu bajoro. Musiałam palikować na gwałt jarząba szwedzkiego, bo podłoże rozmiękło tak, że zaczął się przechylać. Dobrze, że ścięłam kocimiętki. Hortensjom taka pogoda odpowiada.





Dobrze, że nie obsadzałam donic. Parę dni temu wyciągnęłam zgniłe bratki.





Nawet nie ma jak nacieszyć się kwieciem, bo wszystko jakieś takie ponure bez słońca. Nawiozłam rodki siarczanem potasu. Ładnie przyrastają w tym deszczu. szukam plusów.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:58, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
takie busze tygryski lubia najbardziej czy to modrzew, ta kulka czy moze jakis inny cis bardzo piekny


To modrzew Kórnik dosyć nisko szczepiony. Lubię go. Pora mu zrobić zabiegi fryzjerskie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:04, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Czubówna na Ogrodowisku, trafnie a jakże. Sama przyjemność.

Nie wiedziałam, że miłorzęby są takie wrażliwe na suchość. Ale fakt, moje regularnie w lecie dostają wodę, bo rabata jest dośćwymagająca wody.


40 lat nikotynowego nałogu plus praca paszczęką swoje czyni. Aksamitności głosu u siebie nie stwierdzam. Pocieszam się, że do głosu pani Senyszyn jeszcze mi daleko i bez szkody akustycznej w uszach rozmówców mogę uczestniczyć w rozmowach.

Też sądziłam, że miłorzęby są bardziej mocarne. Bycie reliktem prehistorycznym by na to wskazywało. Jednak jest inaczej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 15:34, 19 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To donice nie mają otworów?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 16:04, 19 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7629
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To modrzew Kórnik dosyć nisko szczepiony. Lubię go. Pora mu zrobić zabiegi fryzjerskie.


to juz wiem czemu od razu oko moje wyhaczylo, mam takiego samego czupurka tylko na wyzszym kijku, nie tne go bo lubie te moja miotelke, teraz w nim maja gniazdo makolagwy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 16:12, 19 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
U mnie też się w tym roku zagnieździły makolągwy. Strasznie mnie to cieszy, bo prócz wróbli(w niedokończonej podbitce) to pierwsze gniazdowanie w ogrodzie
Tego deszczu to zazdroszczę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 16:51, 19 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie spadło 2mm wody...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
wiklasia 17:00, 19 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
galgAsia napisał(a)
U mnie spadło 2mm wody...

cos niesprawiedliwie tam na górze się chmury rozkładają. Śląsk zapłakany deszczem.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 18:15, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
To donice nie mają otworów?


Sadzę w nich drobne byliny. Dół mają wypełniony piaskiem. Od połowy w górę jest ziemia. Przez 5 lat działało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies