Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

kasia1 07:39, 26 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Też w ubiegłym roku kupiłam krwawniki różowe i bordowe i już podwoiły objętość, mają się świetnie. Będę obserwować, jak długo kwitną, czy nie chorują i jak będzie wszystko ok, to zacznę rozmnażać
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
mikina34 09:47, 26 cze 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Teraz jest dobra pora na ich formowanie. Moje są formowane w drzewka o krótkim pniu
i rozgałęziające się nieco wyżej.
W przypadku tych klonów trudno uzyskać dwa identyczne egzemplarze.

Dziękuję Ci za pomoc poglądową
Tez mam dwie sztuki, jeden własnie trochę bardziej w formie drzewka (wygoliłam mu nóżki w zeszłym roku za Twoją poradą ) drugi krzaczasty i temu muszę skrócić gałęzie, bo rosną takie chude badyle bez rozgałęzień. Przytnę je to może sie rozkrzewi i zagęści

Znalazłam wczoraj małą siewkę po jednym, czyżby potomstwo?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
antracyt 10:15, 26 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Zdjęcia przepiękne, a te z różami na pergoli jak nie z Twojego ogrodu. Rzeczywiście romantycznie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 10:22, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Ślicznie. Teraz widać trochę bylin i róż Spokój i cisza, tak mi się kojarzy Twój ogród na zdjęciach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 11:44, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
antracyt napisał(a)
Zdjęcia przepiękne, a te z różami na pergoli jak nie z Twojego ogrodu. Rzeczywiście romantycznie


Czerwiec, ze względu na kwitnące byliny i róże, jest rzeczywiście wyjątkowo romantyczny. Pochmurne niebo nieco psuje ten nastrój sielskości.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:54, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Anda napisał(a)
Ślicznie. Teraz widać trochę bylin i róż Spokój i cisza, tak mi się kojarzy Twój ogród na zdjęciach.


Dzieci sąsiadów dorastają, budowy finiszują w wykończeniach. Ciszy i spokoju z każdym rokiem jest więcej.
Z bylinami raczej się nie kojarzę, ale wbrew pozorom trochę ich jest.
W tym sezonie pozwalam się panoszyć firletce omszonej. W zaprzyjaźnionym nowoczesnym ogrodzie też ją wcisnęłam. I bardzo dobrze się tam wpasowała.









Byliny dobrze dopełniają te wyższe nasadzenia.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:56, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
mikina34 napisał(a)



Znalazłam wczoraj małą siewkę po jednym, czyżby potomstwo?


Rok temu te klony miały mnóstwo nasienników.



Znajduję teraz sporo siewek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:00, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Aura sprzyja roślinom wilgocio- i cieniolubnym. Brunnera po przycięciu wypuściła okazałe liście.



Te kochające słońce mają się ciut gorzej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 12:01, 26 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




to miejsce jest bardzo urokliwe
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dominika11 12:01, 26 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale gąszcz

a jak przycinasz brunnere - przekwitłe kwiatostany ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies