Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Nowa12 19:51, 19 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
wiklasia napisał(a)

cos niesprawiedliwie tam na górze się chmury rozkładają. Śląsk zapłakany deszczem.


To prawda. U mnie też leje na okrągło. Nie wiem co gorsze. Słońca prawie nie ma od paru dni.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Roocika 20:53, 19 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dostałam dzisiaj ostrzeżenie przed możliwością podtopień. Za oknem leje, padać ma całą noc i jutro w dzień.
Oczyściłam z kwiecia ostatniego rodka. Tym samym sezon rodkowy uważam za zamknięty.
Na przedpłociu ścięłam kocimiętkę. Kępy miały ponad metr średnicy. Obawiałam się, że po tym opadach zrobią się płaskate.
Muszę sobie zakupić metalowe podpory do piwonii. Częste deszcze bardzo obciążają kwiaty i część łodyg pokłada się na ziemię.



Wśród białych piwonii trafiła się jedna łodyżka z innym kolorem kwiatu. Pewnie podczas sadzenia zabłąkał się kawałek z innej bulwy.





Haniu, pamietasZ może jaka to biała piwonia, zostawilam sobie miejsce na piwonie i może upoluję jakieś białe. Ale chyba nie zdążę upolować już kwitnących...
Mam jedną na frontowej, dziś zakwitła, ale wczoraj i dziś padało to się rozkraczyła, trzeba kupić podporę...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 21:33, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Roocika napisał(a)

Haniu, pamietasZ może jaka to biała piwonia, zostawilam sobie miejsce na piwonie i może upoluję jakieś białe. Ale chyba nie zdążę upolować już kwitnących...
Mam jedną na frontowej, dziś zakwitła, ale wczoraj i dziś padało to się rozkraczyła, trzeba kupić podporę...


Nazw nie pamiętam, ale obejrzyj sobie te piwonie. Może któraś skradnie Twoje serce.
Sprzedaż będzie pewnie jesienią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:36, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Nowa12 napisał(a)


To prawda. U mnie też leje na okrągło. Nie wiem co gorsze. Słońca prawie nie ma od paru dni.


Też już tęsknię za słońcem. Żal, że taki piękny czas przebiega w kiepskich okolicznościach pogodowych. To, co kwitnie nie może wyeksponować w pełni swoich wdzięków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:42, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
U mnie też się w tym roku zagnieździły makolągwy. Strasznie mnie to cieszy, bo prócz wróbli(w niedokończonej podbitce) to pierwsze gniazdowanie w ogrodzie
Tego deszczu to zazdroszczę.


Moje ogrodowe makolągwy w bardzo charakterystyczny sposób sygnalizują powrót kota do domu. Kiedy siedzimy na tarasie i usłyszymy ten dźwięk, to wiemy, że za kilkadziesiąt sekund kot pojawi się w domu.

W kwietniu modliłam się o deszcz i smętnym wzrokiem patrzyłam na napełniające się woda beczki Galgasi. Teraz jest odwrotnie. Pewnie za jakiś czas sytuacja się odwróci.
Od zachodu idzie front z opadami. Życzę z całego serca, żeby się zatrzymał na dłużej nad Wami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:46, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
wiklasia napisał(a)

cos niesprawiedliwie tam na górze się chmury rozkładają. Śląsk zapłakany deszczem.


Politycy obiecywali oczko w każdej zagrodzie. Wizje czasem się materializują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:48, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
U mnie spadło 2mm wody...


Dobrze, że choć tyle. ie płakusiaj, zmierza do Was front od zachodu. Znowu pokropi. Będzie jak z oszczędzaniem w SKO: do grosza grosz, a zbierze się stos.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 22:04, 19 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Politycy obiecywali oczko w każdej zagrodzie. Wizje czasem się materializują.

Haniu, jesteś genialna
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 22:05, 19 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
galgAsia napisał(a)
U mnie spadło 2mm wody...


A u nas wczoraj prawie 50 l na metr
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaLangier 23:32, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Politycy obiecywali oczko w każdej zagrodzie. Wizje czasem się materializują.

Ha ha też niedługo będę miała oczko, jak nie przestanie w końcu lać Pozdrówka
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies