Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:00, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Gosiek33 napisał(a)


to jeszcze 7 lat czekać powinnam

Na marginesie ten Twój sklep w szkółce to sporo rarytasów pozwolił Ci posadzić w ogrodzie




Parzydło już w drugim roku było widoczne.
Rarytasy to mi się trafiają mimowolnie.

Głównie to sama proza roślinna.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 14:02, 02 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu powiem Ci, że wypasiony masz ten lokalny ryneczek!
Jak czytam, jaki tam masz asortyment, to się zastanawiam dlaczego u mnie wybór roślin taki mały?! Mogę kupić rośliny w trzech wariantach: a) u Babulinki- bez nazwy, ewentualnie z nazwą potoczną- rośliny wykopane z ogródka b) surfinie i pelargonie c) sadzonki porów, selerów i pomidorów
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 14:04, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
galgAsia napisał(a)
A Ty wiesz, że jak jestem u Ciebie , to mi się gębusia sama śmieje? Na te piękne widoki i na te literki poskładane w takie ładne wyrazy Jak to robisz?


Piękne wyrazy? Tu mnie zaskoczyłaś. Ja raczej tak skrótowo piszę.

Cieszę się, że u Ciebie padało. U mnie duchota okrutna od wczoraj.
Odhaczyłam najcięższą letnią pracę- biegałam z nożycami akumulatorowymi i przycięłam żywopłot bukowo-grabowy. Czułam się jak Rambo w dżungli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:05, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Makusia napisał(a)
HAniu powiem Ci, że wypasiony masz ten lokalny ryneczek!
Jak czytam, jaki tam masz asortyment, to się zastanawiam dlaczego u mnie wybór roślin taki mały?! Mogę kupić rośliny w trzech wariantach: a) u Babulinki- bez nazwy, ewentualnie z nazwą potoczną- rośliny wykopane z ogródka b) surfinie i pelargonie c) sadzonki porów, selerów i pomidorów


To asortyment mamy podobny.
Jest taki jeden pan, który przywozi trochę traw. Tak po 2 sztuki z tych najbardziej popularnych. Od babulinek nabyłam przebiśniegi i lilie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:07, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
TAR napisał(a)
Pieknie, mam Kneffi 3 sezon ale az tak wysoko nie kwitnie, za to rzeczywiscie świeci, u mnie podsadzone klonem bordowym ładnie sie zgrał.


Bardzo je lubię, bo jest takie subtelnie ażurowe. Pasuje do wszystkiego. To zwykłe parzydło też mam, ale ono jest bardziej dominujące, masywne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:10, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Ivo napisał(a)
ale delektuję wzrok... cudnie...


Dziękuję

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 14:35, 02 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kiedy róże zakończą pierwsze kwitnienie, ogród na chwile zastygnie.



Pewnie tak będzie i w tym roku.


Mam tak samo potem dopiero hortensje, jezówki, floksy, dalie, drugie tłoczenie róż i trawy, a potem to już jesień i czas astrów i przebarwień
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Helen 21:17, 02 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8281
Ależ się uśmiałam z Rambo nawet córce przeczytałam posta super humorek
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Helen - Hortensjowo
Ania111 21:23, 02 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Parzydło już w drugim roku było widoczne.
Rarytasy to mi się trafiają mimowolnie.

Głównie to sama proza roślinna.






Haniu ,
jakie masz wysokie róże ,
fajnie w takim otoczeniu
posiedzieć na ławce
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gruszka_na_w... 21:35, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
sylwia_slomczewska napisał(a)

a potem to już jesień i czas astrów i przebarwień


a potem pół roku wielkiej smuty Jak to bywa w klimacie umiarkowanym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies