Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Mariposa 18:04, 29 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Malinowa róża kwitnie tylko raz. Różowa Elmshorn kwitnie aż do mrozów.





Dwa dni w pozycji horyzontalnej w ogrodzie.... marzenie... Dobrze, że Tobie się spełniło
Wybacz, pewnie prymitywne pytanie, co to za zielony "jeżyk" obok malinowej róży?
____________________
Ela Motylogród
Gruszka_na_w... 18:35, 29 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Mariposa napisał(a)


Dwa dni w pozycji horyzontalnej w ogrodzie.... marzenie... Dobrze, że Tobie się spełniło
Wybacz, pewnie prymitywne pytanie, co to za zielony "jeżyk" obok malinowej róży?


Leżenie w takiej pozycji dosyć często jest mi dane. Ogród w sezonie nie jest absorbujący.
Ten jeżyk to czekający na fryzjera szczepiony modrzew Kórnik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:40, 29 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Helen napisał(a)

Przepiękny ogród a pergola z różą obłędna, fajnie że taka bogata


Lubię ten różany akcent przy wejściu do warzywnika, ale mogłam być bardziej przezorna. Pnące róże w tej ilości potrzebują zdecydowanie bardziej masywnej pergoli.
Pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu ograniczenia finansowe. Cztery miesiące po zakończeniu budowy środki płatnicze były nad wyraz skromne, a w kolejce czekały dodatkowo rabaty, które trzeba było zapełnić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:45, 29 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
galgAsia napisał(a)
No, kochana, w tak pięknych okolicznościach przyrody wypoczynek musiał być cudowny U mnie były stanowczo za wysokie temperatury nawet w cieniu, i za mało cienia w ogrodzie jeszcze...
Dla Mary Rose muszę znaleźć miejsce, bardzo mnie kusi ta różyczka A Kimono uwielbiam


Stworzyłam na tarasie sztuczny cień. Gdyby nie te rozwijane rolety, to z polegiwaniem na tarasie byłoby kiepsko. Musiałabym się rozwieszać między brzozami, a tam jest już mniej komfortowo.

Patrzyłam dzisiaj na radar opadów. Cała Polska objęta frontem burzowo-deszczowym oprócz Twoich okolic. Macie tam na etacie kogoś do rozganiania?

Kimono to najbardziej zdrowotna róża w ogrodzie. Jej kwiaty nie reagują nawet na kilkunastogodzinne opady.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:49, 29 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)
Jak ja bardzo lubię Twój ogród... ale to już wiesz od dawna


Wiem tylko tyle, że lubimy podobne ogrody. Z tego powodu, na zasadzie wzajemności, każda z nas dobrze by się czuła w tym drugim.
U Ciebie byłoby mi o tyle przyjemniej, że miałabym okazję odkrywania ogrodowych smaczków. Nie każdemu jest dane mieć duszę kolekcjonera.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:54, 29 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Z aktualności ogrodowych:
To, co wylało się ze studni zbierającej deszczówkę, ładnie się wchłonęło.
Zjedliśmy pierwsze zbiory bobu.
Róże są biedne. Pąki gniją zanim dane im było się rozwinąć. Codziennie wycinam kolejne.
Zatrważająca jest populacja nornic i myszy polnych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:16, 29 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
i mrowek i innego robactwa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:47, 30 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
Hania jak myslisz, przyciać juz łubiny? malo atrakcyjny maja wyglad po kwitnieniu a niekoniecznie mi zależy na nasionkach
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 14:08, 30 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Patrzyłam dzisiaj na radar opadów. Cała Polska objęta frontem burzowo-deszczowym oprócz Twoich okolic. Macie tam na etacie kogoś do rozganiania?
Cały czas się rozglądam i szukam tego gagatka Już ja bym mu kota popędziła...

Zrobiło się na szczęście trochę chłodniej, rośliny nie będą omdlewały z gorąca. Udało się znaleźć kontener w sensownej cenie. Myślę, że będzie można kopać. A potem - leżaczek i nicnierobienie... Trzymaj kciuki, żeby się spełniło
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Makusia 15:22, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu działasz już z zasypywaniem porów i podcinaniem korzonków selerom?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies