Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

TAR 08:57, 01 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Pieknie, mam Kneffi 3 sezon ale az tak wysoko nie kwitnie, za to rzeczywiscie świeci, u mnie podsadzone klonem bordowym ładnie sie zgrał.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mariposa 20:35, 01 lip 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Leżenie w takiej pozycji dosyć często jest mi dane. Ogród w sezonie nie jest absorbujący.
Ten jeżyk to czekający na fryzjera szczepiony modrzew Kórnik.


Może, jak kiedyś (tylko kiedy?) skończę cały ogród, to też mi to będzie dane
A modrzewie to tylko z drzewami słusznej postury mi się kojarzą, nie spodziewałam się, bo nóżki nie widzę
____________________
Ela Motylogród
galgAsia 12:45, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Połączenie Jackmanii z firletką zabójcze, normalnie A view to kill
Muszę ją wysiać w okolicy mojego, normalnie będzie plagiat W ogóle rozsieję ją po całym ogrodzie, cudna jest Cieszę się, że mam ją od Ciebie Przedwczoraj odwiedziła mnie w ogrodzie mała brataniczka lat 4. Na pytanie, który kwiatek jej się podoba, bez chwili wahania wskazała firletkę Dzieci nie kłamią

Puszczyka zazdroszczę, tak jak każdego zwierza, który zechce w naszym pobliżu. Dla mnie to taki certyfikat, że robimy dobrze, że ogród jest częścią świata przyrody, a nie siedliskiem Białej Marianny
W nocy padało . Ciekawe, ile...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
jolanka 13:15, 02 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ten powojnik robi fantastyczna robotę
Jakoś powojniki u mnie nie bardzo chcą rosnąć a w tym roku to nawet rdzę dostały. Coś muszę źle robić.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 13:39, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Podziwiam

Jak długo rośnie u Ciebie Kneffi?


Kiedy robiłam te rabatę, to budowa była na etapie fundamentów. Szukałam normalnego parzydła, a tylko Kneiffi było w pobliskiej szkółce. Byłam z lekka rozczarowana, ale kupiłam. Po 8 latach nie żałuję. Ta odmiana o wiele dłużej jest atrakcyjna.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:41, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mariposa napisał(a)


Może, jak kiedyś (tylko kiedy?) skończę cały ogród, to też mi to będzie dane
A modrzewie to tylko z drzewami słusznej postury mi się kojarzą, nie spodziewałam się, bo nóżki nie widzę


Dzisiaj go ostrzygłam. Szczepiony jest niziutko, na 20-30 cm nóżce. Nóżka ginie w turzycy włosistej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:49, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
Połączenie Jackmanii z firletką zabójcze, normalnie A view to kill
Muszę ją wysiać w okolicy mojego, normalnie będzie plagiat W ogóle rozsieję ją po całym ogrodzie, cudna jest Cieszę się, że mam ją od Ciebie Przedwczoraj odwiedziła mnie w ogrodzie mała brataniczka lat 4. Na pytanie, który kwiatek jej się podoba, bez chwili wahania wskazała firletkę Dzieci nie kłamią

Puszczyka zazdroszczę, tak jak każdego zwierza, który zechce w naszym pobliżu. Dla mnie to taki certyfikat, że robimy dobrze, że ogród jest częścią świata przyrody, a nie siedliskiem Białej Marianny
W nocy padało . Ciekawe, ile...


Zapomniałam, że firletka pojechała z Tobą. U mnie bardzo się rozsiała, muszę przejąć kontrolę, bo zaanektuje cały ogród.





Na lokalnym ryneczku mieli ostatnio w doniczce tę trawkę, która pomyliłam z turzycą montana. Występowała jako jakaś odmiana turzycy palmowej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 13:52, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A Ty wiesz, że jak jestem u Ciebie , to mi się gębusia sama śmieje? Na te piękne widoki i na te literki poskładane w takie ładne wyrazy Jak to robisz?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 13:53, 02 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedy robiłam te rabatę, to budowa była na etapie fundamentów. Szukałam normalnego parzydła, a tylko Kneiffi było w pobliskiej szkółce. Byłam z lekka rozczarowana, ale kupiłam. Po 8 latach nie żałuję. Ta odmiana o wiele dłużej jest atrakcyjna.


to jeszcze 7 lat czekać powinnam

Na marginesie ten Twój sklep w szkółce to sporo rarytasów pozwolił Ci posadzić w ogrodzie


Firletka już i u mnie ogród opanowuje - amarantowa, biała i taka z blado różowym środkiem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 13:56, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
jolanka napisał(a)
Ten powojnik robi fantastyczna robotę
Jakoś powojniki u mnie nie bardzo chcą rosnąć a w tym roku to nawet rdzę dostały. Coś muszę źle robić.


Jolu, rdza jest niezależna od ogrodnika. To choroba grzybowa. U mnie też jest. Za dużo zawirowań pogodowych. Nie pomagają nawet opryski propionianem.

Mnie się sprawdziło to, aby zacząć zabawę z powojnikami od tych najprostszych. Może kiedyś dojrzeję, to tych bardziej fikuśnych.



Te samą drogę wybrałam w przypadku róż, ale w ich przypadku już nie marzę o kolekcjonowaniu.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies