Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

TAR 11:18, 06 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
dlatego i ja koncze swoja rabate przy lesie, ze wzgledu na popoludniowy cień i sasiadow wolimy przesiadywac za domem. po nasadzeniach od razu milej sie zalega na hustawce zostało mi juz niewiele do zakonczenia, tylko 3 hosty, śmiałki i parzydła, moze jeszcze dodałabym nadmiar rutewek i jedna horte pnaca. Ale najpierw zobacze jak to wyjdzie z parzydłami.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 11:42, 06 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mam psi grzebień metalowy - pora na czesanie stipy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:58, 06 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Roocika napisał(a)


Kupiłam 12 krzaczków the fairy, z tego 1 pomylony (nie wiem jaka odmiana), jeden się złamał. Mąż pojechał do szkółki i przy okazji miał kupić 2 krzaczki, przywiózł i znowu nie takie. Dzięki Twojemu zdjęciu wiem co przywiózł haha Teraz mam znowu dwie lovley fairy i nie mam na nie miejsca... może wymienią

Haniu, u nas walka z czasem, przy dzieciach jakoś na nic go nie starcza. Ostatnio jestem psychicznie skonana z tego powodu. Chciałabym i bawić się z dziećmi, zająć się domem i ogrodem, poodpoczywać, a muszę wciąż wybierać... ehh. I w sumie nic nie jest do końca zrobione, a dzieci są nienasycone.



Lovely Fairy fajnie się komponuje z The Fairy. Gosiek mi kiedyś podsunęła pomysł, aby te ciemniejsze posadzić z tyłu, a jaśniejsze z przodu. Było za późno, aby z tego pomysłu skorzystać, ale wart jest uwagi.

Kiedyś przyjechał do nas kolega dziennikarz robić wywiad o życiu młodego małżeństwa z dziećmi. Gadał na początku tylko z EM-em, bo ja miałam ten problem, o którym piszesz. Kiedy dosiadłam się do nich około 20, to rzekłam: "Nareszcie, dzień się zaczął". Bo mój dzień o tej właśnie porze się zaczynał. Między pacholętami było 15 miesięcy różnicy. I choćbyśmy byli najbardziej partnerskim małżeństwem, to nie da się ukryć, że kobieta ma trochę więcej na głowie. Ale ten trudny czas minie. Wiem, że bardzo dbałam o zachowanie tego czasu tylko dla siebie. Dla higieny psychicznej. Żadnego prasowania, prania, gotowania po 20.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:59, 06 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dominika11 napisał(a)
wspaniale wszystko kwitnie

stipa powala


Dzięki Domi. Stipa powstała z kolan po wyczesaniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:04, 06 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)

Z tym leżeniem to jest - tak myślę - taki problem, że istotne są widoki. Ja obecnie widzę tylko rzeczy do zrobienia, rozgrzebane, z definicji - nie ładne Ale już sobie obiecałam, że jak zrobię rabatę pod płotem, to zalegnę



Dlatego odpoczywam zawsze w pozycji horyzontalnej. Wzrok skierowany w niebo albo na drukowane. Żadnego omiatania.
Ale masz rację. Łatwiej jest wypoczywać, kiedy z tyłu głowy nie kołaczą się myśli skojarzone z listą prac do wykonania. Parę lat temu też udawało mi się przysiąść na ledwie pare minut.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:09, 06 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ryska napisał(a)

Dobrze sprawdza się szczotka do wyczesywania futra owczarka
Przetestowałam
Haniu Twój ogród mnie zachwyca o każdej porze roku.
Czosnek mus wykopać w tym tygodniu, dzięki za przypomnienie


Użyłam raz psiej szczotki z cieniutkich drucików. Niestety druciki mocno pokiereszowały źdźbła (porysowały) i trawa straciła na urodzie. Trymer do psiej sierści się nie sprawdził. A grzebień kupię nowy.

Dziękuję za odwiedziny.
Dzisiaj zerwałam pierwszego pomidorka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:10, 06 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Tar-cia, jestem pełna podziwu dla twojej pracy w tym sezonie. Niewątpliwie zasłużyłaś na odpoczynek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:11, 06 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
mam psi grzebień metalowy - pora na czesanie stipy


O, to jest pomysł. Metalowy grzebień. Poszukam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:12, 06 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Zachwyca mnie bujność Twojego ogrodu i właśnie te plamy koloru, o których piszesz.
Przypomniałaś mi o przycięciu jaśminowca. Praca nad trawnikiem przesłoniła mi ostatnio cały świat . Jutro idę ciąć!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agania 21:21, 06 lip 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Haniu u Ciebie różana i stipowa eksplozja, piszesz, żeby stipę już wyczesywać, moja dzielnie trzyma pion, jutro zobaczę jak się ma po deszczu u nas właśnie popadało.
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies