Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:05, 05 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Ten szczebelek na szczęście dostępny jest dla każdego.

A rabatę z modrzewiem bardzo lubię w drugiej części sezonu. Ładnie już zamyka oś widokową. Kiedyś bardziej wystrzelą posadzone tam drzewa.

Wkrótce zakwitną rozchodniki, zaniebieszczy się mikołajek, rozwinie się krwiściąg, a potem nadejdzie czas astrów.





A tymczasem





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:15, 05 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Lubię takie dni jak dzisiejszy. Gdyby nie impreza za płotem w popołudniowej porze, byłoby idealnie. Nic nie musiałam, wszystko mogłam.
Podzieliłam czas między film, lekturę na hamaczku, oprysk propionianem wapnia i łuskanie groszku do zamrożenia.

Zakwitły trzcinniki.



i róże Lovely Fairy. The Fairy jeszcze w pąkach.



Kiedy sadzi się lilie w okresie zakładania ogrodu, to potem trudno je znaleźć w dojrzałym ogrodzie. Tych już nie widać zza traw.



Zgrabna z nich parka!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mary 22:29, 05 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

W warzywniku obsypałam pory, a selerom poobcinałam korzonki boczne.

Potem wyczesałam stipy i turzyce włosiste FC. Te pierwsze romantycznie wyglądają z nasiennikami. Niestety źdźbła są mocno obciążone i zaczynają się pokładać. Wyczeska zapełniła cały wór na odpady bio. teraz stipy znowu trzymają pion.



Jak robisz takie wyczesywanie, Haniu?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 22:31, 05 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Mary napisał(a)

Jak robisz takie wyczesywanie, Haniu?


Dużym plastikowym grzebieniem z rączką. Mimo że miał dość grube zęby, to i tak kilka się wyłamało. Muszę zakupić nowy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:33, 05 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lubię takie dni jak dzisiejszy. Gdyby nie impreza za płotem w popołudniowej porze, byłoby idealnie. Nic nie musiałam, wszystko mogłam.
Podzieliłam czas między film, lekturę na hamaczku, oprysk propionianem wapnia i łuskanie groszku do zamrożenia.



Z utęsknieniem czekam na ten etap ogrodniczkowania.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:53, 05 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
tulucy napisał(a)


Z utęsknieniem czekam na ten etap ogrodniczkowania.



Główną przeszkodą w prowadzeniu takiego trybu życia są pacholęta. Kiedy wyfruną, to odzyskuje się sporo, utraconej lata temu, wolności wyboru.
Na początku trzeba się dosyć długo oswajać z tym nagle odzyskanym czasem.

Kiedyś całe przedszkole wyjechało na 5 tygodni do prewentorium. Wraz z nim nasze wówczas 5 i 6-letnie dzieci. W czwartym tygodniu byliśmy bliscy obłędu, bo wyczerpały się nam pomysły na spędzanie popołudniowych i wieczornych godzin. Odebraliśmy je tydzień przed końcem turnusu.
Kolejne rozstanie było już mniej bolesne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 09:33, 06 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lubię takie dni jak dzisiejszy. Gdyby nie impreza za płotem w popołudniowej porze, byłoby idealnie. Nic nie musiałam, wszystko mogłam.
Podzieliłam czas między film, lekturę na hamaczku, oprysk propionianem wapnia i łuskanie groszku do zamrożenia.

Zakwitły trzcinniki.



i róże Lovely Fairy. The Fairy jeszcze w pąkach.



Kiedy sadzi się lilie w okresie zakładania ogrodu, to potem trudno je znaleźć w dojrzałym ogrodzie. Tych już nie widać zza traw.



Zgrabna z nich parka!



Kupiłam 12 krzaczków the fairy, z tego 1 pomylony (nie wiem jaka odmiana), jeden się złamał. Mąż pojechał do szkółki i przy okazji miał kupić 2 krzaczki, przywiózł i znowu nie takie. Dzięki Twojemu zdjęciu wiem co przywiózł haha Teraz mam znowu dwie lovley fairy i nie mam na nie miejsca... może wymienią

Haniu, u nas walka z czasem, przy dzieciach jakoś na nic go nie starcza. Ostatnio jestem psychicznie skonana z tego powodu. Chciałabym i bawić się z dziećmi, zająć się domem i ogrodem, poodpoczywać, a muszę wciąż wybierać... ehh. I w sumie nic nie jest do końca zrobione, a dzieci są nienasycone.

Ślicznie masz, ale to już wiesz
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dominika11 09:37, 06 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wspaniale wszystko kwitnie

stipa powala
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
galgAsia 09:44, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja w ub. roku też połamałam grzebień , w tym zaczęłam najgorsze, pierwsze czesanie szczotką Dopiero teraz przejdę na grzebień

Z tym leżeniem to jest - tak myślę - taki problem, że istotne są widoki. Ja obecnie widzę tylko rzeczy do zrobienia, rozgrzebane, z definicji - nie ładne Ale już sobie obiecałam, że jak zrobię rabatę pod płotem, to zalegnę

Wczoraj, po kopaniu, eM rozejrzał się i powiedział: ale mamy ładny ogródek Ależ to było miłe

Firletka i kichawiec wyglądają super
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 09:57, 06 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dużym plastikowym grzebieniem z rączką. Mimo że miał dość grube zęby, to i tak kilka się wyłamało. Muszę zakupić nowy.

Dobrze sprawdza się szczotka do wyczesywania futra owczarka
Przetestowałam
Haniu Twój ogród mnie zachwyca o każdej porze roku.
Czosnek mus wykopać w tym tygodniu, dzięki za przypomnienie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies