Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:08, 07 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
antracyt napisał(a)

Aż musiałam zacytować cudownie malarskie


Dlatego lubię te moje ogrodowe plamy, a nie pojedyncze rośliny. Kiedy się zmruży oczy albo zachodzące słońce podświetli coś odpowiednio, to tworzą się takie dodatkowe bonusy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:15, 07 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Bonica nie jest zbyt popularną różą. Zapach słabiutki, kwiat o nieskomplikowanej barwie i urodzie, a ja co roku czekam na tę burzę kwiecia. Ma niewielkie kolce, daje ładną plamę koloru i na nic nie choruje. Żaden pączek jej nie spleśniał.
Lubię takie niewymagające roślinne byty.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:28, 07 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
mrokasia napisał(a)
Zachwyca mnie bujność Twojego ogrodu i właśnie te plamy koloru, o których piszesz.
Przypomniałaś mi o przycięciu jaśminowca. Praca nad trawnikiem przesłoniła mi ostatnio cały świat . Jutro idę ciąć!


Tnij
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:29, 07 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Haniu Wiesz, że Twój ogród jest jedynym, który odwiedzam ostatnio? Możesz czuć się wyróżniona Przeczytane, obejrzane, zachwyt jest Mam z dziesięć Bonic na froncie, też je lubię, ale u mnie pokładają się. U Ciebie podwiązane, czy rzeczywiście tak się trzymają? Ściskam!!!
P.S. Cudnie! Cudnie!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:50, 07 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witaj Haniu Wiesz, że Twój ogród jest jedynym, który odwiedzam ostatnio? Możesz czuć się wyróżniona Przeczytane, obejrzane, zachwyt jest Mam z dziesięć Bonic na froncie, też je lubię, ale u mnie pokładają się. U Ciebie podwiązane, czy rzeczywiście tak się trzymają? Ściskam!!!
P.S. Cudnie! Cudnie!


A ja już sądziłam, że wybyliście żeglować.
Wyróżniona się czuję, a jakże.
Podstępnie wprowadzam informacje z kalendarza ogrodnika warzywnego. To kusząca wiedza. Zawsze zjawi się ktoś, kto łaknie przypomnienia.

Bonica jest dosyć nisko cięta. Nie zauważyłam u niej tendencji do pokładania. Nawożę ją wiosną końskim obornikiem, a zimą podsypuję popiołem z kominka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 22:01, 07 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A ja już sądziłam, że wybyliście żeglować.
Wyróżniona się czuję, a jakże.
Podstępnie wprowadzam informacje z kalendarza ogrodnika warzywnego. To kusząca wiedza. Zawsze zjawi się ktoś, kto łaknie przypomnienia.

Bonica jest dosyć nisko cięta. Nie zauważyłam u niej tendencji do pokładania. Nawożę ją wiosną końskim obornikiem, a zimą podsypuję popiołem z kominka.

Oczywiście, że pożeglowane. Wiało cudnie Ale mnie dobiły po powrocie chwasty i komary. Duet zabójczy
Twoje podstępnie wprowadzane informacje są bezcenne Por obsypany, chodzę koło selerów
Bonica u mnie zawsze się pokłada, może to kwestia luźniejszej ziemi? Nie wiem, ale pięknie kwitnie w tym roku i zdrowa, a nad nią Ilse Krohn cała w plamistości.
Zanotowałam popiół
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:13, 07 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
U mnie komary tną dopiero wieczorem. Na szczęście w pobliżu nie ma żadnych zbiorników wodnych.
A chwastów nie widać w tym gąszczu.
Żeglowania zazdroszczę. Ach, ten wiatr we włosach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaBawaria 07:53, 08 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
Grzebień metalowy zwykły nie zdał egzaminu, za to taki z metalowymi zębami kręcącymi się w kółko jest akurat


Tego mam jeszcze gdzies...po moim kocie.Tylko gdzie?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:56, 08 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale ciemna ta monarda, to skorpion?
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 08:03, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masz pięknie! Monarda z krwawnikiem cudne połączenie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies