Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:46, 09 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Margo2 napisał(a)
Twój krwawnik wygląda rewelacyjnie
mój strasznie sie pokłada.
Wkurzył mnie więc wylatuje


Wysokie byliny czasem potrzebują podpórek. Wykorzystałam patyki, które mi zostają po wiosennym cięciu miskantów. Wbijam je pod skosem, są niewidoczne, a krwawnik trzyma pion.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:47, 09 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Kawa napisał(a)
jakoś nie myslałam o czesaniu stipy a przychodzi moment że przestaje mi się ona po prostu podobać , to już wiem c trzeba zrobić
uczesać panienkę


Wyczeska dobrze wpływa na jej urodę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 18:29, 09 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Też uważam, że to zestawienie kolorystyczne jest rewelacyjne
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:30, 09 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kolory przekłamane, bo słońce już zachodziło, ale ciekawa jestem tego zestawienia. W zeszłym roku monarda cudownie współpracowała z perovskią i trawami. Dorzuciłam im jeszcze krwawnik. Firletka też tam się plącze.










chodziło mi o to
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 14:31, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Helen napisał(a)

chodziło mi o to


Przy trochę lepszym świetle jest tak (wciąż pochmurno)







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:39, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ciężki dzień. W cieniu 32 stopnie. Po niebie przewalają się chmury. Jutro ma być około 20 stopni. Oby do jutra.

Na zegarowej wszystkie rośliny osiągnęły swój docelowy rozmiar. Wkrótce pojawią się kwiatostany hortensji.



Miłe dla oka są nasadzenia z boku tarasu. Nie wiem skąd wzięły się tam białe lilie.







Świetnie sobie radzi lawenda pod okapem, wystawa wschodnia.



A to mnie z lekka zdumiało. Jesień? Trzmielina oskrzydlona też zmieniła barwę listków.

Dereń Sibirica najwcześniej się przebarwia, ale już?


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:43, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Niespiesznie przycinam róże. Elmshorn i Kimono wciąż wyglądają świeżo.





Czosnki główkowate są w niezliczonych miejscach. Już chyba nie da się ich uporządkować.







Podobnie czyni werbena patagońska.



Krwiściąg nabiera kolorów.



Czyściec dochodzi do formy po cięciu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mariposa 19:21, 10 lip 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Czosnki główkowate są w niezliczonych miejscach. Już chyba nie da się ich uporządkować.


Czy to znaczy, że one się jakoś rozłażą/sieją? Ja bym była z tego zadowolona, bo dają fajne akcenty na rabacie.
____________________
Ela Motylogród
Gruszka_na_w... 20:16, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Mariposa napisał(a)


Czy to znaczy, że one się jakoś rozłażą/sieją? Ja bym była z tego zadowolona, bo dają fajne akcenty na rabacie.


Cebulki się mnożą w zastraszającym tempie. Niektóre są mikroskopijnej wielkości i przy jakichkolwiek roszadach nasadzeniowych bardzo łatwo się przenoszą w różne miejsca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:05, 12 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Aura w tym sezonie często się zmienia. Po wczorajszej zimnicy (ledwie 13 stopni) dzisiaj ciut cieplej.
Trudno jednak zmobilizować się do działań. Motywacji starczyło na oprysk prozdrowotny z mleka i drożdży pomidorów, dyni i ogórków. Pomidorom obcięłam zbędne liście i podwiązałam. Ciekawa jestem plonów, bo jak do tej pory, bardzo miały pod górkę.
Powoli wycinam firletkę. Nie czekam na zawiązanie nasion.
Zostawiłam ją jeszcze tam, gdzie towarzyszy krwawnikowi kichawcowi. Wyjątkowo uroczo razem wyglądają.





Zresztą sam kichawiec też też niczego sobie się prezentuje.





Ostry kontrast, ale nie trwoży mojego oka.



Liliowce ucieszyły większe dawki słońca.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies