Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 21:54, 13 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przetacznikowiec? Ale różowy?

Powiedz jak sprawdzić kiedy bób jest gotowy do zbioru? Zerwałam jeden strąk a w środku wata i 4 maleńkie ziarenka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 21:56, 13 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu wzruszyłam się, naprawdę
Ta czynność różana w zasadzie jeszcze przede mną. Na razie robię nowe rabaty... Róże czyszczę dorywczo na razie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:11, 13 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Gosiek33 napisał(a)
Przetacznikowiec? Ale różowy?

Powiedz jak sprawdzić kiedy bób jest gotowy do zbioru? Zerwałam jeden strąk a w środku wata i 4 maleńkie ziarenka


Macaniem. Delikatnie naciskasz boki strączka.Palcami wyczujesz nasionka. Dojrzały strączek jest bardziej sztywny, twardawy w dotyku. Mój wszedł już w ostatnią faze dojrzałości. Pierwsze nasionka wymagały tylko 3 minutowego gotowania i można było zjadać je ze skórką. o dwóch tygodniach nasiona trzeba wyłuskiwać ze skórki i są bardziej mączne.

Może być, że jakiś karłowy przetacznikowiec/ przetacznik. Kłosek jest podobny do tych wysokich niebieskich bezodmianowych przetaczników.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:11, 13 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
tulucy napisał(a)
Haniu wzruszyłam się, naprawdę
Ta czynność różana w zasadzie jeszcze przede mną. Na razie robię nowe rabaty... Róże czyszczę dorywczo na razie.


Dorywczo? 300 róż?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:34, 13 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ano tak... Przechodzę obok, to skubnę porządne czyszczenie jeszcze przede mną.

To różowe to klasyczny różowy przetacznik pewnie First Love, bo konkretny róż. Chociaż nie wiem jak z wysokością
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mary 23:52, 13 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
A to różowe to nie jest może krwawnica pospolita?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Brzozowadzie... 12:14, 14 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wiesz Gosiu, mnie nie jest smutno, że mój kandydat przegrał. Mnie jest smutno, bo dotarło do mnie z całą siłą, że 50% moich rodaków odczuwa przeraźliwy lęk przed wolnością, przed innością, przed światem. Ktoś truchlejący ze strachu, a jednocześnie krzyczący o swojej wielkości to dla mnie dziwne zjawisko.

Haniu, nie przepadam za mieszaniem ogródka z polityką, ale to zdanie mnie dotknęło. Myślę inaczej od Ciebie, Haniu, ale szanuję Ciebie i Twoje poglądy, choć byłam w tych drugich 50 procentach.
Kocham wolność, ale odróżniam ją od samowoli. Nie boję się inności, ale nie chcę, by ktoś narzucał ją moim dzieciom na siłę. Uwielbiam zwiedzać świat, zachwyca mnie jego różnorodność, ale najbardziej kocham moją Ojczyznę. I Boga, nikt mi Go nie narzucił, świadomie wybrałam Go na mojego Pana i Zbawiciela. Mam prawo do takich przekonań tak jak Ty do swoich. I nie wstydzę się ich, choć afiszować się nie przepadam. Nie krzyczę o mojej wielkości bo myślę, że wszyscy są sobie równi, zwłaszcza przed naszym Stwórcą.
I nie słucham Zenona Martyniuka. Zdecydowanie wolę muzykę klasyczną i starego dobrego bluesa.
Tyle w tym temacie.
A twój ogród jak zawsze mnie zachwyca. Te plamy kolorów! Ściskam jak zawsze serdecznie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kawa 12:17, 14 lip 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu ślicznie jak zwykle u mnie trzmielina też jakoś zaczyna się przebarwiać i klony jakieś kolorki łapią

dziwna pogoda i ludzie i kraj..
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
TAR 14:12, 14 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
juz sama nie wiem co piekniejsze, cieniste zakatki na rowni urokliwe z tymi slonecznymi bylinowkami. u mnie zaczynaja przebarwiac sie trzmieliny oskrzydlone i klony, jesien w lipcu?

slowa o nas rodakach celnie i w punkt, podpisuje sie pod nimi wszystkimi odnóżami. moglabym dodac jeszcze, bo ciagle sie ze mnie ulewa ale po co? tak naprawde nie przegral moj/nasz kandydat przegral caly narod i ten biedny, i ten majetniejszy, ten niewyksztalcony i ten wyksztalcony. Chore ambicje jednego czlowieka stworzyly te podzialy, a moze my narod jestesmy tacy glupi, ze dajemy tak soba manipulowac, jednoczymy sie tylko na pokaz? Na dzisiaj wiem, ze mam coraz wieksza motywacje do emigracji.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 15:00, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, jak zawsze w punkt. I tak, jak pisze Tarcia - przegraliśmy wszyscy. Głównie z tego powodu, że jesteśmy podzieleni jako naród do głębi, i podatni na manipulację ogromnie. Nie myślimy samodzielnie - bo nie potrafimy? bo się nam nie chce?, tylko odtwarzamy kalki, które ktoś nam podsuwa. A my nawet nie zauważamy, że podsunięte podstępnie, tylko że prawda objawiona. Mnie to boli niesamowicie...

A ogród... jak zwykle cudowny.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies