Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

darkowa 20:13, 03 paź 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
Haniu zdrowia życzę i pionizacji .Z całego serca.

Światłocień jest fajny , ale ..rozumiem , ,ze potrzebujesz zmian
I powiem ,ze Ty najlepiej znasz swój ogród, i co już jest out
____________________
krystyna
mrokasia 20:22, 03 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
O co ja czytam? Jelitówka? Współczuję i szybkiego ozdrowienia życzę!
Światłocień bardzo przyjemny. Ale fakt, jak teraz nie przerzedzisz to już cień może być zbyt głęboki za jakiś czas. Ja tak patrzę u siebie - jak mi urośnie to co wsadziłam to też będę miała cieniście .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 07:21, 04 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W zasadzie dobrze, że jeszcze możesz coś wyciąć. Za płotem od południa coraz wyższe rosną mi chwasty - topola biała, jakieś wierzby. Masakra...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 14:44, 04 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Helen napisał(a)
Haniu, każda pora roku u Ciebie cudna, ale chyba jesień wymiata

Zdrowia życzę


W imieniu swoim i ZPJ dziękuję.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:53, 04 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
mrokasia napisał(a)
O co ja czytam? Jelitówka? Współczuję i szybkiego ozdrowienia życzę!
Światłocień bardzo przyjemny. Ale fakt, jak teraz nie przerzedzisz to już cień może być zbyt głęboki za jakiś czas. Ja tak patrzę u siebie - jak mi urośnie to co wsadziłam to też będę miała cieniście .


Od wczoraj już lepiej.

Masz rację, że bolesne decyzje lepiej podejmować szybciej niż odkładać je na zaś.
Latem i zimą problemu nie ma. Latem, bo słońce stoi wysoko, a zimą, bo brak liści. Przy niskim wiosennym i jesiennym słońcu za dużo robi się cienia. Na trawnikach zaczyna pojawiać się mech.
Czwarty raz podchodzę do nasadzeń na tym cypelku. Wyjątkowo problematyczny zakątek.
O 14 jesienią jest tak.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:58, 04 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
darkowa napisał(a)
Haniu zdrowia życzę i pionizacji .Z całego serca.

Światłocień jest fajny , ale ..rozumiem , ,ze potrzebujesz zmian
I powiem ,ze Ty najlepiej znasz swój ogród, i co już jest out



Kiedyś myślałam, że jest coś takiego jak etap zakończenia tworzenia ogrodu. Jakże się myliłam. Potrzeby zmian nie odczuwam, jeśli rozumieć przez to wewnętrzny przymus do robienia rewolucji. To raczej konieczność wynikająca z obserwacji rozwoju roślin.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:01, 04 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Gosiek33 napisał(a)
W zasadzie dobrze, że jeszcze możesz coś wyciąć. Za płotem od południa coraz wyższe rosną mi chwasty - topola biała, jakieś wierzby. Masakra...


Inwazyjne rośliny za płotem , to rzeczywiście średnie sąsiedztwo. Współczuję, bo już wiem, co to znaczy spadek wydolności organizmu do pracy fizycznej. Coraz trudniej ogarniać przestrzeń.

Na pocieszenie.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:06, 04 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Podczas weekendu udało się przyciąć 4 róże okrywowe przy pergoli i wykopać dwie z nich.
Miałam nadzieję kontynuować dzisiaj działania ogrodowe, ale przed południem lunęło. Zdążyłam tylko wyciąć wysokie astry z rabaty zachodniej i przesadzić fothergillę na bardziej słoneczne stanowisko. Rosła bidula w takim zagęszczeniu bylinowym, że przez trzy lata w ogóle nie przyrosła. Może się odwdzięczy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
andzia458 15:21, 04 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Haniu, jestem u Ciebie na bieżąco, choć nie zawsze zostawiam po sobie ślad.
Dobrze, że zdrowiejesz. Przypadłości jelitowo-żołądkowe potrafią wymęczyć.

Twój ussuryjski ile ma lat? Bo nie zapowiada się chyba imponująco dużym drzewem? Bo tak się zastanawiam, czy dla mojego te 3-3,5m to nie będzie świat i ludzie...?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Margerytka40 16:01, 04 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W imieniu swoim i ZPJ dziękuję.





Kimono?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies