Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

andzia458 20:26, 06 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Haniu, zafundowałaś mi wspaniały spacer po swoim ogrodzie.
Jeśli bezobsługowe rabaty tak wyglądają, to ja nie miałabym większych wymagań.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Gruszka_na_w... 20:34, 06 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Długa prosta po minięciu cypelka zyskuje więcej światła. Wykopania wymaga tylko miskant Malepartus. Przy silnych wiatrach i opadach ma tendencję do pokładania. Jest za masywny w tym miejscu.









W okolicach ławeczki jest koniec drugiej rabaty półksiężycowej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:39, 06 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
andzia458 napisał(a)
Haniu, zafundowałaś mi wspaniały spacer po swoim ogrodzie.
Jeśli bezobsługowe rabaty tak wyglądają, to ja nie miałabym większych wymagań.


W sezonie prac ogrodowych praktycznie nie ma. Odświeżenie kancików, koszenie trawy, czy wycięcie bylin, które przekwitły, przycięcie róż po pierwszym kwitnieniu. Sporo jej jedynie pod koniec zimy. Wtedy jest cięcie drzew, krzewów i ścinanie traw. Plusem jest to, że można te prace wykonywać przez miesiąc.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 06 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W momencie zakładania ten półksiężyc miał być w części wrzosowiskiem uzupełnionym nasadzeniami luźniejszych drzewek: tamaryszka, klona ussuryjskiego, zimozielonych niskich cyprysików i kosodrzewin.
W ciągu kilku lat warunki świetlne bardzo się zmieniły. Wrzosy wyginęły, a ja coś tam dosadzałam. Chciałabym nadać (o ile to w moim przypadku możliwe) tej rabacie bardziej uporządkowany charakter.



Wolałabym dopasować nasadzenia raczej do ussuryjskiego i bordowolistnej śliwy niż do tamaryszka.





Rabata podokienna i skarpa też się udały.



Koniec spaceru, a ja mam o czym myśleć.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MiluniaB 21:03, 06 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Piękne zdjęcia, piękny ogród. Muszę częściej do Ciebie zaglądać
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Ania111 21:39, 06 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W momencie zakładania ten półksiężyc miał być w części wrzosowiskiem uzupełnionym nasadzeniami luźniejszych drzewek: tamaryszka, klona ussuryjskiego, zimozielonych niskich cyprysików i kosodrzewin.
W ciągu kilku lat warunki świetlne bardzo się zmieniły. Wrzosy wyginęły, a ja coś tam dosadzałam. Chciałabym nadać (o ile to w moim przypadku możliwe) tej rabacie bardziej uporządkowany charakter.



Wolałabym dopasować nasadzenia raczej do ussuryjskiego i bordowolistnej śliwy niż do tamaryszka.





Rabata podokienna i skarpa też się udały.



Koniec spaceru, a ja mam o czym myśleć.



Hania ,

jaka piękna jesień
przebarwienia jak z tęczy
____________________
Ania Spelnione marzenie
Roocika 21:50, 06 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Świetny spacer.
Takie nasadzenia jak na Twojej długiej prostej będę musiała wymyślić na szczyt mojej wysokiej skarpy...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Aurelllia 22:19, 06 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pospacerowałam alejkami wśród rabat - jest przepięknie i tak bogato, obficie na rabatach
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
KasiaBawaria 08:50, 07 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W momencie zakładania ten półksiężyc miał być w części wrzosowiskiem uzupełnionym nasadzeniami luźniejszych drzewek: tamaryszka, klona ussuryjskiego, zimozielonych niskich cyprysików i kosodrzewin.
W ciągu kilku lat warunki świetlne bardzo się zmieniły. Wrzosy wyginęły, a ja coś tam dosadzałam. Chciałabym nadać (o ile to w moim przypadku możliwe) tej rabacie bardziej uporządkowany charakter.





Co tu masz pod drzewkiem?
____________________
Zapraszam na kawe
Kawa 12:40, 07 paź 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
uwielbiam twój ogród
cieszę sie że zdrowie wróciło
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies