Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:26, 24 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Roocika napisał(a)
Haniu, ale u Ciebie ciepło! Niesamowite. U mnie +7, w nocy mroziło, do południa mgła Śniegu po kostki w dolnym ogrodzie. Wczoraj przemoczylam stopy i chyba przyplacę to przeziębieniem...
Fajnie, że się udało podziałać.


Przez te ogrodowe prace jakoś dzień mi się skurczył. Od dłuższego czasu organizowaliśmy sobie późnopopołudniowe i wczesnowieczorne seanse filmowe. Teraz został nam już tylko wieczór.
Dopiero teraz trafiliśmy na "Opowieść podręcznej". Ścięło nas z nóg i z głowy, nawet nocą, wyjść nie chce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:30, 24 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gosiek33 napisał(a)
Kawał pracy za Tobą. Wczoraj popatrzyłam i miskanty mają 40 cm zielone nogi, ale zapowiadają jeszcze 7 marca -11C w nocy, to raczej będę czekać, jeszcze ze dwa tygodnie. Zawsze jest różnica między naszymi działkami


Inna strefa klimatyczna, ale jeśli śnieg się roztopi, to spokojnie możesz ciąć miskanty. Kilka lat temu swoje ścięłam pod koniec stycznia, a na początku marca przyszedł kilkudniowy bezśnieżny mróz -20. Trochę miałam stracha, ale żaden nie wypadł. Zresztą tego cięcia mam tyle, że prace trwają czasem ponad dwa tygodnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:32, 24 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
inka74 napisał(a)
Ale się narobiłaś, ja jeszcze nic, śnieg mi leży. Jutro ma być 14-16 na plusie ale nie wiem czy ziemia odmarźnie. W nocy mam nadal koło zera lub lekko na minusie.


Moja glina rozmarzła tylko na słonecznych stanowiskach. W cieniu jest jeszcze zmrożona. Dawkuję sobie prace. Zmądrzałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:35, 24 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
anbu napisał(a)


No widzę, że ostro tu się pracuje
U mnie jeszcze trochę śniegu leży, zwłaszcza od północnej strony domu Mam nadzieje że do soboty zniknie, bo mam zamiar poszaleć w ogródku
Pozdrawiam Gruszko


Och, jak miło Cię widzieć Aniu. Dawno Cie nie było. Ogród Ci pewnie dojrzał i będziesz miała co porządkować. Życzę słonecznego weekendu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:38, 24 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
mrokasia napisał(a)


Ale się napracowałaś! Super, zazdroszczę, też bym już co nieco ruszyła tylko czasu nie mam... może jak weekend będzie ładny wyskrobię jakąś godzinkę-dwie.


Właśnie takie wyskrobki godzinowe zbieram. Na dłuższe prace ogrodowe jednym ciągiem już nie tylko czasu, ale i sił brak.
Dzisiaj udało się dokończyć porządkowanie zegarowej i niewielkiej rabaty na przedpłociu. Cięcie i czyszczenie turzyc zajmuje więcej czasu niż cięcie miskantów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:19, 25 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Inna strefa klimatyczna, ale jeśli śnieg się roztopi, to spokojnie możesz ciąć miskanty. Kilka lat temu swoje ścięłam pod koniec stycznia, a na początku marca przyszedł kilkudniowy bezśnieżny mróz -20. Trochę miałam stracha, ale żaden nie wypadł. Zresztą tego cięcia mam tyle, że prace trwają czasem ponad dwa tygodnie.


Właśnie część pocięłam... przez Ciebie tak ciepło było
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Milka 07:41, 25 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przez te ogrodowe prace jakoś dzień mi się skurczył. Od dłuższego czasu organizowaliśmy sobie późnopopołudniowe i wczesnowieczorne seanse filmowe. Teraz został nam już tylko wieczór.
Dopiero teraz trafiliśmy na "Opowieść podręcznej". Ścięło nas z nóg i z głowy, nawet nocą, wyjść nie chce.

Zapisałam tytuł, obejrzę, ja rano. Ogądam na HBOgo lub Netflixie.
Tez masz cięcia, u mnie tez tak dużo, a to dopiero początek.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 08:41, 25 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Tarciu podwiąż zawsze warto, ja tak miałam z catalpą i udało się kulę utrzymać
Haniu u nas dzisiaj ma 20 na plusie i słoneczko, sniegu już u mnie widać
Pozdrawiam właścicielkę pięknego ogrodu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
popcorn 08:44, 25 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też zaczęłam ciąć miskanty i bałam się ze za szybko. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 10:34, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Ja na razie zaczęłam przycinać drzewka i odkryłam wrzosy do ciecia traw jeszcze trochę czasu u mnie upłynie, bylinówki muszę wcześniej nim cebule powychodzą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies