Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:37, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
MiluniaB napisał(a)
Gruszeczko - za Twoją relacją z poczynań ogrodowych i ja ruszyłam do pracy. W weekend wszystko zrobiłam Teraz wyglądam cebulowych - coś marnie u mnie wschodzą. Mają jeszcze czas - cierpliwie czekam


Już? Po pracach? Niemożliwe.
Ja dopiero jestem na początku drogi.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:43, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Helen napisał(a)
Haniu, chciałam podpytać o oprysk miedzianem. Czy on nie jest szkodliwy dla ptaków?
Przyzwyczaiłam ptaki, że mają powieszoną karmę z L. na brzoskwini, którą teraz muszę opryskać. Poczekać aż się skończy karma i ptaki zaczną się stołować w ogrodzie czy pryskać późnym wieczorem?


Brzoskwinie koniecznie trzeba opryskać p/kędzierzatowości liści. Ściągnij karmę i zrób oprysk. Potem powiesisz ją z powrotem.
Kiedy pracuję w ogrodzie, to ptaki trzymają dystans. Nie ma ryzyka, że im coś złego zrobię.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 21:43, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedyś w tym miejscu miałam niewielkie wrzosowisko. Niestety zmieniły się warunki świetlne i wrzosy zaczęły zanikać. Coś tam podosadzałam i nawet się zgrało. W miejscu po wrzosach świetnie rośnie Perovskia. Podobnie jak u Ciebie


Jest to o tyle dziwne,że wszędzie podają,że Perovskia lubi glebę zasadową, a na wrzosowisku wiadomo, musi być kwaśno. Na moim przynajmniej był sam kwaśny torf

A tak przy okazji, przeczytałam historię o początkach Twojego ogrodu. Ogrom pracy włożyłaś. Kiedy ty sadziłaś miskanty ja ledwo odkryłam wierzbę Hakuro
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 21:50, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Szymka napisał(a)


Jest to o tyle dziwne,że wszędzie podają,że Perovskia lubi glebę zasadową, a na wrzosowisku wiadomo, musi być kwaśno. Na moim przynajmniej był sam kwaśny torf

A tak przy okazji, przeczytałam historię o początkach Twojego ogrodu. Ogrom pracy włożyłaś. Kiedy ty sadziłaś miskanty ja ledwo odkryłam wierzbę Hakuro


Tak, miskanty były dosyć wcześnie, ale nie ominęło mnie spotkanie z migdałkiem i wierzbą Iwą. Na sumieniu mam też kłującego świerka. Z tej trójcy ostała się już tylko Iwa.
Ten ogrom pracy uświadomiłam sobie dopiero wtedy, kiedy wbijałam ostatni raz szpadel w ziemię. Wcześniej działałam w amoku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 21:53, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
U mnie jeszcze dogorywa migdałek
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 21:55, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Szymka napisał(a)
U mnie jeszcze dogorywa migdałek


Oplułam monitor.
Swojego oddałam sąsiadce. Dogorywa u niej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 21:56, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Ja to zaplanowałam ne ten rok
Jesteś cały czas dwa kroki przede mną
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Helen 21:59, 22 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
Dziękuję podpytam jeszcze o cięcie brzoskwini, ale muszę zrobić zdjęcie
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 22:08, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Helen napisał(a)
Dziękuję podpytam jeszcze o cięcie brzoskwini, ale muszę zrobić zdjęcie


Na cięciu brzoskwiń się nie wyznaję. Nie sadziłam ich u siebie. Może będą jakieś instrukcje w necie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:09, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Szymka napisał(a)
Ja to zaplanowałam ne ten rok
Jesteś cały czas dwa kroki przede mną


Starsza jestem. To dlatego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies