Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

antracyt 18:38, 23 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Czyli nocnymi temperaturami przejmować się nie będę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 18:56, 23 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, ale u Ciebie ciepło! Niesamowite. U mnie +7, w nocy mroziło, do południa mgła Śniegu po kostki w dolnym ogrodzie. Wczoraj przemoczylam stopy i chyba przyplacę to przeziębieniem...
Fajnie, że się udało podziałać.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 19:21, 23 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
ja sie obawiam ze znowu z promanalem nie zdaze. bo temperatury akuratne do tego by pryskac, jutro +12 zapowiadaja ale dojsc do krzakow nie mozna, bo zwaly sniegu leza. robota głupiego
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 06:56, 24 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kawał pracy za Tobą. Wczoraj popatrzyłam i miskanty mają 40 cm zielone nogi, ale zapowiadają jeszcze 7 marca -11C w nocy, to raczej będę czekać, jeszcze ze dwa tygodnie. Zawsze jest różnica między naszymi działkami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 07:28, 24 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ale się narobiłaś, ja jeszcze nic, śnieg mi leży. Jutro ma być 14-16 na plusie ale nie wiem czy ziemia odmarźnie. W nocy mam nadal koło zera lub lekko na minusie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anbu 09:08, 24 lut 2021


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





No widzę, że ostro tu się pracuje
U mnie jeszcze trochę śniegu leży, zwłaszcza od północnej strony domu Mam nadzieje że do soboty zniknie, bo mam zamiar poszaleć w ogródku
Pozdrawiam Gruszko
____________________
Ania Ogród Ani :)
mrokasia 09:52, 24 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj udało się zrobić oprysk promanalem. Termometr pokazywał 16 stopni na plusie.
Opryskałam graby, cisy, śliwy, szczepionego modrzewia, tujowe kulki. Szczególnie dokładnie potraktowałam świerki serbskie.
Mam nadzieję, że w sezonie nie będzie problemów z tarcznikami, misecznikami, przędziorkami, ochojnikami i innymi dziadami.
Uporządkowałam garażową. Odchudziłam i ścięłam turzyce SS, ścięłam hortensje i kolejne szafirkowe liście. Przebiśniegi i krokusy dopiero pokazują listki. na kwitnienie trzeba będzie w tym sezonie poczekać nieco dłużej.


Ale się napracowałaś! Super, zazdroszczę, też bym już co nieco ruszyła tylko czasu nie mam... może jak weekend będzie ładny wyskrobię jakąś godzinkę-dwie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 11:34, 24 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Haniu doradz, jeden z wiazow JH polamał sie od sniegu jakby rozpęknął sie na pół pień. Próbować kleic czy odciąć dosc mono jedną z gałezi i zasmarowac lekiem?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:19, 24 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Haniu doradz, jeden z wiazow JH polamał sie od sniegu jakby rozpęknął sie na pół pień. Próbować kleic czy odciąć dosc mono jedną z gałezi i zasmarowac lekiem?


On jest bardzo kruchy. Klejenie spowoduje, że w tym miejscu kontuzja będzie się powtarzać. Spróbuj odciąć jedną z części. Wsadź ją gdzieś do ziemi. U mnie taki odłamany kawałek się ukorzenił. Ranę zasmaruj.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:20, 24 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
Czyli nocnymi temperaturami przejmować się nie będę.


Nocne przymrozki mogą się trafić i w kwietniu, i w maju. Pryskaj.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies