Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:14, 25 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gosiek33 napisał(a)


Właśnie część pocięłam... przez Ciebie tak ciepło było


Miskanty tnę już docelowo. Rozplenicom na wygwizdowie zostawiam 1/3 badylków.Dotnę je w marcu.



Ranniki się dzisiaj pokazały.





Przebiśniegi jeszcze trochę i będą.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:20, 25 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Milka napisał(a)

Zapisałam tytuł, obejrzę, ja rano. Ogądam na HBOgo lub Netflixie.
Tez masz cięcia, u mnie tez tak dużo, a to dopiero początek.


Opowieść podręcznej jest na HBOgo. Ciężki temat. Zwłaszcza dla kobiet. Ale zobaczyć warto. Od wielu lat żaden film mnie tak nie przejął jak ten serial.

Masz już krokusy? U mnie dopiero takie



Wierzbę Iwę trzymam tylko dla tego widoku



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:26, 25 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Agania napisał(a)

Haniu u nas dzisiaj ma 20 na plusie i słoneczko, sniegu już u mnie widać
Pozdrawiam właścicielkę pięknego ogrodu


U mnie było podobnie, ale niestety nie udało się podłubać w ogrodzie. A jutro ma padać.

Odhaczone rabaty
garażowa



maleństwo na przedpłociu




I wcześniej pokazana zegarowa. Krok po kroczku.

Trzeba już uważać na cebulowe. Tulipki tez wyszły na wierzch.




Odpozdrawiam serdecznie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 18:27, 25 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Ale ładne te ranniki (mimo tego, że są żółte, jakoś nie przepadam za tym kolorem, ale w tym przypadku bardzo pasuje).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 18:31, 25 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
popcorn napisał(a)
Też zaczęłam ciąć miskanty i bałam się ze za szybko. Pozdrawiam serdecznie!


Karola, mam ich tak dużo, że będę je cięła, cięła, i cięła. Cały główny ogród jest nieruszony.





Pszczółki stołowały się na ciemiernikach. Dobrze, że są. Pszczółki i ciemierniki.





Dwa lata temu ciemierniki mi się wysiały. Przeniosłam siewki w nowe miejsca. Podsypuję im skorupki jajek. Chyba im to pasuje.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:33, 25 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Agatorek napisał(a)
Ale ładne te ranniki (mimo tego, że są żółte, jakoś nie przepadam za tym kolorem, ale w tym przypadku bardzo pasuje).


Wiosną musi być coś żółtego. Drobiu w postaci kurczaczków brak, to w zamian jest forsycja, jadalny dereń i ranniki. Te ostatnie to takie mikruski, ale o tej porze roku i takie wypierdki cieszą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:37, 25 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja na razie zaczęłam przycinać drzewka i odkryłam wrzosy do ciecia traw jeszcze trochę czasu u mnie upłynie, bylinówki muszę wcześniej nim cebule powychodzą


Na tawlinie mam już listki.



Za tydzień pewnie zakwitną derenie jadalne, bo pączki już pokazują kolorek, a cebulowe wszystkie wylazły. Spiętrzenie się zrobiło. Część bylin wycięłam już jesienią, część w styczniu. Najwięcej mam krzewów i traw do cięcia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 18:39, 25 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
Taaak, u Ciebie Haniu zawsze wszystko jest o jakieś 2 tygodnie do przodu. Nie mniej jednak ja też powolutku zaczęłam porządki. Dziś podczas spacerków udało mi się wyciąć trochę traw i bylin .
Wierzbę Iwę mam i ja i lubię te kotki. Ale będę ją usuwać bo po pierwsze strasznie się zestarzała i mimo drastycznego, zeszłorocznego cięcia nic jej się nie polepszyło a po drugie bardzo się przechyliła i aktualnie rośnie pod kątem 45 stopni. Nie będę za nią tęsknić.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 18:44, 25 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też zaczęłam ogarnianie ogrodu i jadę wszystko po kolei, przynajmniej tam, gdzie da się wejść. Naaaareszczie można się wyżyć. Haniu gaury okryłam na zimę świerkowymi gałązkami i sprawdzałam, są zielone. Ale chyba jeszcze trochę potrzymać to okrycie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 18:52, 25 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
alez masz juz wiosne Haniu.
tego wiaza jednak bede probowac podklejac, bardzo niefortunnie sie rozpolowil pien, jak ktoras z galezi przytne ta druga tez sie ulamie pod ciezarem

do Opowiesci podrecznej dlugi czas podchodzilam, zbieglo sie to z wygranymi wyborami przez jedynych niesłusznych i ich podejscie do wielu spraw, z ktorymi nie zgadzalam sie, nie zgadzam i nigdy nie zgodze. kiedy siostra mi polecila ten film stwierdzilam, ze nie chce sie jeszcze bardziej dolowac i nakrecac. wystarczy ze i tak zycie jest nieciekawe a atmosferka ciezka. w koncu sie przemoglam i wciagnelam. na poczatku niezly dol ale przekulam go w cos pozytywnego, swiadomosc ze nie mozemy dopuscic by w naszym kraju takie sytuacje byly na porzadku dziennym i warto walczyc z oszolomstwem.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies