Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Tamaryszek 10:39, 22 lut 2021

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Takie porównania zdjęć rabat z fazy początkowej i aktualnej bardzo podbudowuje, ale i uruchamia rozsądek.
Wróciłam do jesiennych zdjeć z Twojego ogrodu - ujmujące.
Pokazałaś jabłoń Ola - czy jakoś ją przycinasz? Czy jabłonie rajskie tego wymagają?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Brzozowadzie... 11:01, 22 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Uwielbiam takie prównania.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kawa 14:51, 22 lut 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu no u jak u Ciebie juz robota się pali to znak że do wiosna dojdzie za 3 tygodnie
na razie przycięłam tylko graby ...
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MiluniaB 14:55, 22 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Gruszeczko - za Twoją relacją z poczynań ogrodowych i ja ruszyłam do pracy. W weekend wszystko zrobiłam Teraz wyglądam cebulowych - coś marnie u mnie wschodzą. Mają jeszcze czas - cierpliwie czekam
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Helen 19:44, 22 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
Haniu, chciałam podpytać o oprysk miedzianem. Czy on nie jest szkodliwy dla ptaków?
Przyzwyczaiłam ptaki, że mają powieszoną karmę z L. na brzoskwini, którą teraz muszę opryskać. Poczekać aż się skończy karma i ptaki zaczną się stołować w ogrodzie czy pryskać późnym wieczorem?
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 20:57, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Bee napisał(a)


Gruszko, jakie piękne zestawienie kolorów.

Zazdroszczę Ci tej gliny, u mnie na piachu wszystko duuuuuuuuuuużo wolniej przyrasta. A sadzę tylko rośliny, które w opisie mają, że lubią przepuszczalną glebę.


Ta rabata jest przyjemnym dla oka fragmentem ogrodu w drugiej części sezonu.









A gliniasta gleba wymaga tylko drobnego dopieszczenia na początku. Potem już jest z górki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:09, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


To nie tak długo się czeka . Zdjęcia porównawcze robią wrażenie .
Zaczynam się cieszyć, że tez mam glinę.


Masz teraz dobry czas, aby ułatwić sobie życie. Zanim przeorzesz te swoje połaci zadbaj o rozluźnienie gliny białym, rzecznym piaskiem. Może znajdziesz gdzieś w pobliżu dostęp do słomy. U siebie musiałam to robić ręcznie, bo nie dało się już wpuścić traktorka z pługiem.



Sądziłam wtedy, że mam już ogród prawie skończony.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:21, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tamaryszek napisał(a)
Takie porównania zdjęć rabat z fazy początkowej i aktualnej bardzo podbudowuje, ale i uruchamia rozsądek.
Wróciłam do jesiennych zdjeć z Twojego ogrodu - ujmujące.
Pokazałaś jabłoń Ola - czy jakoś ją przycinasz? Czy jabłonie rajskie tego wymagają?


Mam dwie jabłonki rajskie. Jedna jest częścią nieformowanego żywopłotu i zostawiam ja bez cięcia. Ola rośnie na rabacie przy studni. Tuż obok są ciągi komunikacyjne. Przycinam ja kosmetycznie- te gałązki, które się krzyżują lub zagrażają wydłubaniem oka.
Dzisiaj ją cięłam. Mam już problem z przycinaniem góry. Trudno operować dwuręcznym sekatorem z ostatniego szczebla drabiny.





Jesień mi się udała, ale to tylko dlatego, że chciałam mieć ogród jak najmniej absorbujący w sezonie. Niewiele jest bylin. Mam za to nadreprezentację krzewów i traw.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:30, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Uwielbiam takie prównania.


Ja też. Ale czasem trudno mi uwierzyć w to, co było.
Ten biały punkcik to ja.
Początki nie wyglądały, z dzisiejszej perspektywy, obiecująco.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:35, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kawa napisał(a)
Haniu no u jak u Ciebie juz robota się pali to znak że do wiosna dojdzie za 3 tygodnie
na razie przycięłam tylko graby ...


Grabów Fastigiata nie tnę. One mają piękny naturalny pokrój. Przesłonią mnie od okien domu, który zaczynają budować naprzeciw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies