Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Tamaryszek 23:11, 26 lut 2021

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Mnie też było trudno oglądać serial po przeczytaniu ksiażki. Najbardziej wstrząsająca dla mnie była świadomość, że taka zmiana świata nastąpiła tu i teraz, że to nie średniowiecze oraz opisy metod wymuszania zmian u ludzi, jak czasem niewiele trzeba...
Eh, dobrze, że można cieszyć się pszczołami na kwiatach ciemierników.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Basia_KRK 07:31, 27 lut 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Tamaryszek napisał(a)

Eh, dobrze, że można cieszyć się pszczołami na kwiatach ciemierników.

Dokładnie, u mnie jak poświeci słoneczko, nad ciemierniki przylatuje chmara pszczół, i to już od zeszłego tygodnia
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gruszka_na_w... 17:20, 01 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Tamaryszek napisał(a)
Mnie też było trudno oglądać serial po przeczytaniu ksiażki. Najbardziej wstrząsająca dla mnie była świadomość, że taka zmiana świata nastąpiła tu i teraz, że to nie średniowiecze oraz opisy metod wymuszania zmian u ludzi, jak czasem niewiele trzeba...
Eh, dobrze, że można cieszyć się pszczołami na kwiatach ciemierników.


Został mi do obejrzenia ostatni odcinek 3 sezonu. Kolejny sezon zaczną na dniach pokazywać w USA. Ciekawe, kiedy dotrze do nas? Może uda się upolować książkę. Bardzo jej jestem ciekawa.
A ciemierniki zawsze cieszą. Nawet jeśli z powodu pogody pszczółek nie ma.







Pochłodniało i ranniki zamieniły się w kuleczki.



Przebiśniegi jeszcze się nie zdecydowały.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:21, 01 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Basia_KRK napisał(a)

Dokładnie, u mnie jak poświeci słoneczko, nad ciemierniki przylatuje chmara pszczół, i to już od zeszłego tygodnia


Pszczółek chwilowo brak.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:29, 01 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
W temacie żółtego - pierwszego cytrynka wczoraj widziałam. Pszczółkę jedną też.

Hortensji jeszcze nie ruszam


Podręcznej nie oglądam, wystarczyło mi przeczytać książkę kilka lat temu


Lektura książki wciąż przed mną.
W ogrodzie ruszam już wszystko. Udało się skończyć porządki na wszystkich rabatach frontowych.

Przedpłocie





Ależ łyso. Nie chce się wierzyć, że wkrótce będzie tak





Wczoraj dożywiłam dolistnie rodki. Są w całkiem dobrej formie po zimie.



Na drugiej rabacie wyniesionej próbuję zrobić stożki z ostrokrzewów.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 17:47, 01 mar 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
I jakie masz zdanie na temat ostrokrzewów?
Mam kilka sztuk, jesienią kupione.
Wydaje się że moje to dwie odmiany, jedne będę ciąć w kulki a dwa inne pasują mi pokrojem na stożki.

Zawsze waham się czy ciąć Ice Dance. Wyglądają idealnie jak na razie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
MiluniaB 18:16, 01 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Gruszeczko czy trawa przy ciemiernikach to carex ID?
Czy ta trawa nadaje się przy bukszpanach strona południowo-wschodnia.

Rododendrony masz okazałe, będą cudnie kwitnąć. Ja je będę sadziła wiosną
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gruszka_na_w... 19:16, 01 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Kokesz napisał(a)
I jakie masz zdanie na temat ostrokrzewów?
Mam kilka sztuk, jesienią kupione.
Wydaje się że moje to dwie odmiany, jedne będę ciąć w kulki a dwa inne pasują mi pokrojem na stożki.

Zawsze waham się czy ciąć Ice Dance. Wyglądają idealnie jak na razie


Ostrokrzewy ciężko zagęścić. W porównaniu do cisów i bukszpanów mają grubsze gałęzie i rzadziej umiejscowione listki.
Turzyce świetnie wyglądały po zimie, ale już wiem, że jeśli ich nie przytnę teraz, to za dwa miesiące będę płakała, że tego nie zrobiłam.

Na froncie mam sporo turzyc. Opitoliłam wszystkie, i ID i SS. Przycięłam też trzmieliny.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 19:34, 01 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Oj tak, tak, ID trzeba ciąć bez sentymentów bez względu na to jak ładnie wyglądają po zimie. Mówię to ja, która spędziła jedną majówkę wycinając nożyczkami stare źdźbła spomiędzy nowych klnąc na siebie ile wlezie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 19:37, 01 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
MiluniaB napisał(a)
Gruszeczko czy trawa przy ciemiernikach to carex ID?
Czy ta trawa nadaje się przy bukszpanach strona południowo-wschodnia.

Rododendrony masz okazałe, będą cudnie kwitnąć. Ja je będę sadziła wiosną


Rododendrony dopieszczam, bo rosną w reprezentacyjnym miejscu.
Dostają końską kupę, hemoglobinę i zestaw minerałów na początku sezonu, a w lipcu siarczan potasu na bujne kwitnienie. Podsypuje je sosnowymi igłami i dębowymi listkami.



Trawka ze zdjęcia to turzyca Silver Sceptre. Idealna na zacienione stanowiska.Późnym latem i jesienią cudownie je rozjaśnia.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies