Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Agatorek 22:18, 22 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Masz teraz dobry czas, aby ułatwić sobie życie. Zanim przeorzesz te swoje połaci zadbaj o rozluźnienie gliny białym, rzecznym piaskiem. Może znajdziesz gdzieś w pobliżu dostęp do słomy. U siebie musiałam to robić ręcznie, bo nie dało się już wpuścić traktorka z pługiem.



Dziękuje za rady
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:25, 22 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ja też. Ale czasem trudno mi uwierzyć w to, co było.
Ten biały punkcik to ja.
Początki nie wyglądały, z dzisiejszej perspektywy, obiecująco.






Rzeczywiście, początki wyglądały niezbyt obiecująco . Ale udowodniłaś, że (ciężką pracą) można przerobić nic w coś pięknego.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
TAR 09:16, 23 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
moj migdalek tez juz zdechl calkowicie, chyba kazda miala ten zestaw w ogrodzie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 17:33, 23 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
moj migdalek tez juz zdechl calkowicie, chyba kazda miala ten zestaw w ogrodzie


Żelazna trójca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:39, 23 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dzisiaj udało się zrobić oprysk promanalem. Termometr pokazywał 16 stopni na plusie.
Opryskałam graby, cisy, śliwy, szczepionego modrzewia, tujowe kulki. Szczególnie dokładnie potraktowałam świerki serbskie.
Mam nadzieję, że w sezonie nie będzie problemów z tarcznikami, misecznikami, przędziorkami, ochojnikami i innymi dziadami.
Uporządkowałam garażową. Odchudziłam i ścięłam turzyce SS, ścięłam hortensje i kolejne szafirkowe liście. Przebiśniegi i krokusy dopiero pokazują listki. na kwitnienie trzeba będzie w tym sezonie poczekać nieco dłużej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 17:45, 23 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Taki Ci zazdroszczę. U mnie kilka stopni i wszędzie góry śniegu, a ja nie cierpię chłodu
Zacznę cokolwiek robić dopiero w temp. powyżej 10 stopni.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
sylwia_slomc... 18:06, 23 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj udało się zrobić oprysk promanalem. Termometr pokazywał 16 stopni na plusie.
Opryskałam graby, cisy, śliwy, szczepionego modrzewia, tujowe kulki. Szczególnie dokładnie potraktowałam świerki serbskie.
Mam nadzieję, że w sezonie nie będzie problemów z tarcznikami, misecznikami, przędziorkami, ochojnikami i innymi dziadami.
Uporządkowałam garażową. Odchudziłam i ścięłam turzyce SS, ścięłam hortensje i kolejne szafirkowe liście. Przebiśniegi i krokusy dopiero pokazują listki. na kwitnienie trzeba będzie w tym sezonie poczekać nieco dłużej.

Masę roboty udało Ci się ogarnąć. U nas do 13.00 była mgła jak mleko potem troszkę się rozpogodziło dopiero, szału generalnie z pogoda dziś nie było.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 18:13, 23 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Błogosławię to moje położenie geograficzne. Udaje się uporządkować ogród ozdobny na tyle wcześnie, że potem spokojnie można się zająć warzywnikiem. Zostaje też czas na spokojne chłonięcie wiosny.
W ogóle nie widać, że jest jakiś postęp prac. To takie mikrokroczki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 18:16, 23 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj udało się zrobić oprysk promanalem. Termometr pokazywał 16 stopni na plusie.
Opryskałam graby, cisy, śliwy, szczepionego modrzewia, tujowe kulki. Szczególnie dokładnie potraktowałam świerki serbskie.
Mam nadzieję, że w sezonie nie będzie problemów z tarcznikami, misecznikami, przędziorkami, ochojnikami i innymi dziadami.
Uporządkowałam garażową. Odchudziłam i ścięłam turzyce SS, ścięłam hortensje i kolejne szafirkowe liście. Przebiśniegi i krokusy dopiero pokazują listki. na kwitnienie trzeba będzie w tym sezonie poczekać nieco dłużej.

Tez chciałam na cisy oprysk promanalem robić, ale noce mamy na razie na minusie, nawet do -6. Poczekać?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 18:35, 23 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)

Tez chciałam na cisy oprysk promanalem robić, ale noce mamy na razie na minusie, nawet do -6. Poczekać?


Z tymi dziadami nie wiadomo, co będzie. U mnie jutro też 15 na plusie, a potem w okolicach 10. Noce już bez przymrozków. Jeśli się obudzą pod wpływem tych plusów, to będzie po ptokach. Rozlezą się.
Raczej trzeba patrzeć na temperatury dzienne. Musi być w okolicach 8-12, żeby działać.
Promanal jest na bazie parafiny. Te temperatury w okolicach 10 są wymagane, bo w niższych parafina zatyka dysze spryskiwacza.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies