Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:38, 01 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)
Oj tak, tak, ID trzeba ciąć bez sentymentów bez względu na to jak ładnie wyglądają po zimie. Mówię to ja, która spędziła jedną majówkę wycinając nożyczkami stare źdźbła spomiędzy nowych klnąc na siebie ile wlezie.


Pamiętam to.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:00, 01 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Rozpakowałam wreszcie przesyłkę, którą otrzymałam półtora miesiąca temu.

Sprawdziłam, czy się nada. Okoliczności przyrodnicze nad wyraz ascetyczne, ale uruchomiłam wyobraźnię i pomysł uznałam za dobry.



Trzy paliki zastąpiły drewnianą pergolę, która rozebrałam w styczniu. Pergola straciła rację bytu, bo dwie posadzone przy niej róże Zephirine odmówiły współpracy.
Potrzebowałam czegoś, co subtelnie podeprze posadzonego na skarpie doktorka. Nie wiem, na ile w górę wyskoczy ten doktorek. Najwyższego palika zostawiłam na wierzchu z zapasem. W razie czego docisnę.



Przy okazji na skarpę trafił motylek. Kolorystycznie współgra z pałętającą się słomą i suchelcami na rabatach.



Do zapamiętania!
Nie wieszać karmnika nad rabatami!
Pół popołudnia walczyłam z usuwaniem ton słonecznikowych pestek, kasz i płatków. Spodziewam się srylionów siewek słonecznika.

Rabaty wzdłuż ogrodzenia zostawiam sobie na koniec. Teraz pora ogarnąć rondo i dwie półksiężycowe. Są na nich jakieś cebulowe i trzeba je szybko uporządkować.



Część łodyg miskantów pocięłam na drobne części i taką rozdrobnioną słomą wyściółkowałam truskawki. Truskawki wcześniej opieliłam i nawiozłam granulowanym obornikiem końskim. Uff! Cieszę się, że mam to już za sobą. Niestety, rozdrabniacze ze średniej półki nie radzą sobie z mieleniem traw.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 20:46, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aż pozazdrościłam wcześniejszej wiosny. U nas jeszcze mają być w przyszłym tygodniu kilkustopniowe mrozy więc nie mam sensu niczego jeszcze sprzątać.
Idę ponadrabiać u Ciebie Haniu moje zaleglości.
pozdrawiam serdecznie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
MiluniaB 21:28, 01 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Aaaaaa to silver - fajnie wygląda. Hmmmmm może tą posadzę
Dziękuję za informację
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Milka 08:02, 05 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo gustowne nowe nabytki i pasują do ogrodu.
Trawy tnę też na kawałki, jeśli w całości, to na ognisku wypalam. Strasznie dużo tego popiołu mam, dumam jak go wykorzystać.
Ogród już wiosenny.
Gdybym przegapiła 4 sezon, daj znać Haniu.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
antracyt 08:24, 05 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Podobają mi się nowe nabytki, szczególnie podpórki
Mężaty obiecał mi 2 obeliski pod róże przez zimę zmajstrować. Nie udało się i chyba z braku czasu do przyszłej zimy już się nie doczekam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 09:19, 05 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Staram się nadrobić, ale czasu ciągle brak. Paliki świetne, aż zazdroszczę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 17:48, 05 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
jolanka napisał(a)
Aż pozazdrościłam wcześniejszej wiosny. U nas jeszcze mają być w przyszłym tygodniu kilkustopniowe mrozy więc nie mam sensu niczego jeszcze sprzątać.


U mnie zima nie planuje odwrotu. Porządkuję drobnymi kroczkami. Udało się ściąć wszystkie trawy. W kolejce czekają krzewy i drzewa, które nie płaczą.Jeszcze tydzień takiej zimowej pogody.



Część cisowych żywopłotków udało mi się już ciachnąć.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:53, 05 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Milka napisał(a)
Bardzo gustowne nowe nabytki i pasują do ogrodu.
Trawy tnę też na kawałki, jeśli w całości, to na ognisku wypalam. Strasznie dużo tego popiołu mam, dumam jak go wykorzystać.
Ogród już wiosenny.
Gdybym przegapiła 4 sezon, daj znać Haniu.


Traw nie palę. Za dużo przy tym dymu. Byłyby protesty.
Popiołem można posypywać cisy i bukszpany. Zapobiega inwazji szkodników (zatyka im otworki). Podsypuje też popiół pod róże i na rabaty bylinowe.

Zgodnie z nazwą mogą się przebijać przez śnieg.







Krokusy potrzebują więcej słonka, aby zaprezentować się w pełnej krasie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:57, 05 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
Staram się nadrobić, ale czasu ciągle brak. Paliki świetne, aż zazdroszczę


Udało mi się głębiej wbić tego najwyższego. Są zdecydowanie subtelniejsze w odbiorze niż biała pergola. Powinny spełnić powierzone im zadanie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies