Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:21, 03 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22138
Dorii napisał(a)
Dziękuję, to już wiem czym zrobię renowację u siebie. Wdzięczna byłabym jeszcze o markę produktów. To co mam się nie łuszczy ale chyba wybór transparentnej farby nie był najlepszy.


Umknął mi Twój post. Przepraszam. Śnieżką malowałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dorii 14:52, 03 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję
Nie ma co się gniewać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Milka 15:06, 03 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wiem, że mnie rozumiesz Irenko. Obie cierpimy na tę samą dolegliwość. Plany i zamiary trzeba dopasowywać już nie do chęci, ale do możliwości organizmu.

Rozumiem trafione w punkt
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margerytka40 09:45, 05 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
Haniu mogłabyś zrobić fotkę irgi pomarszczonej teraz, jak ona wygląda. Podejrzewam pomyłkę i chyba mam jakąś inną. Chciałabym porównać.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 14:44, 05 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22138
Margerytka40 napisał(a)
Haniu mogłabyś zrobić fotkę irgi pomarszczonej teraz, jak ona wygląda. Podejrzewam pomyłkę i chyba mam jakąś inną. Chciałabym porównać.


Nie mamy pewności, czy u mnie na 100% rośnie pomarszczona. Pomyłka mogła być u mnie.
Moja wygląda tak





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:52, 05 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22138
Wczoraj wykorzystałam okno pogodowe na skoszenie trawiastych powierzchni. Przy okazji kosiarka rozdrobniła opadające z buków zeszłoroczne listki. Hortensjom i różom podsypałam granulowany obornik.
Z aktualności:
Ruszył klon strzępiastokory.

Subtelnie.



Klon pensylwański nie chce być gorszy.



Klon ściętolistny skupił się na produkcji kwiecia.


Najbardziej zaawansowane są klony Ginnala. Te wyprodukowały najpierw listki.


O poranku słońce pięknie podświetla jego listki. Na działce naprzeciw rozpoczną się lada moment roboty budowlane. Widok się zmieni.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:02, 05 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22138
Kwitnienie rozpoczęła świdośliwa na garażowej. Ma więcej cienia niż ta przy tarasie, ale nie wpływa to na ilość kwiecia. Mam nadzieję, że jej trzy nowe ogrodowe koleżanki pójdą w jej ślady.


Ta przy tarasie wciąż cieszy oczy. Towarzyszy jej rzesze cebulowych. Kolorowa zbieranina, ale wiosną akceptowalna.



Zestawienie roślin kwitnących w barwach podstawowych to zawsze mocny kontrast, ale chyba dla tych kontrastów tak lubimy wiosnę. Po półrocznej szarzyźnie oko jest spragnione kolorów.
Jeszcze widoczne czerwone pędy dereni, kwitnąca tawuła wczesna i mahonia. W nóżkach szafirki.


Wyjątkowo obficie kwitnie w tym sezonie gęsiówka. Świeci z daleka. Teraz dołączy do niej smagliczka.



Azalie pokazały kolorek. Te będą majtkowo różowe.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:09, 05 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22138
Nadchodzi czas rododendronów. Podokienna będzie wtedy robić za gwiazdę osiedla.



Ola tuż, tuż.



Zazielenił się wiąz JH. Hortensje pod ścianą będą miały za towarzystwo hosty i jarzmianki.


Na magnolii ostatnie już płatki.



Najwcześniejsze piwonie.


Kuklików przybywa. W tym roku uda się im kwitnąć równocześnie z wiśnią.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:14, 05 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22138
Kwitną stare odmiany tulipanów i narcyzów. Są bardziej długowieczne niż te nowe wynalazki.







Lawenda w tej gęstwinie wymarła. Jej miejsce samodzielnie wybrała jarzmianka. Może być.


Brunnery chciałabym rozmnożyć. Samosiewu u mnie nie robią. Szkoda.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:19, 05 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22138
I na koniec takie tamy
Po opadach deszczu trawce zdecydowanie lepiej.









Nabrzmiały!



Widok na ogród z wejściowej ścieżki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies