Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 12:01, 29 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
kasia1 napisał(a)
Asiu, nie porównujmy się do Hani U niej wszystko miesiąc szybciej startuje


To prawda

Hania jestem w szoku, że tak urosły, będę musiała mocno przemyśleć ich miejscówkę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 12:07, 29 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7895
ja w takim razie musze przemyslec czy nie wykopac skad teraz rosna, bardzo ładnie przezimowaly, przez 2 sezony niewidoczne, po zimie zastanawialam sie co za ładne krzaki mi wyrosły pod ogrodzeniem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 12:52, 29 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
TAR napisał(a)
ja w takim razie musze przemyslec czy nie wykopac skad teraz rosna, bardzo ładnie przezimowaly, przez 2 sezony niewidoczne, po zimie zastanawialam sie co za ładne krzaki mi wyrosły pod ogrodzeniem


One chyba najpiękniej wyglądają w otoczeniu niższych nasadzeń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:56, 29 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Roocika napisał(a)


To prawda

Hania jestem w szoku, że tak urosły, będę musiała mocno przemyśleć ich miejscówkę


U mnie oddzielają wizualnie rabaty ozdobne od warzywnika. W stópkach mają poziomki, a przed poziomkami są stipy i szałwie. Połączyłam funkcję ozdobną z użyteczną.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sarenka 13:08, 29 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gosiek33 napisał(a)



170 cm!? Moje ok 120. Może to zależy od odmiany? Czy Twoje rosną w pełnym słońcu?

Moje też nie za wysokie :/ a w pełnym słońcu rosną
____________________
Magda W samym sloncu
Gruszka_na_w... 13:11, 29 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
sarenka napisał(a)

Moje też nie za wysokie :/ a w pełnym słońcu rosną


Pewnie wysokość zależy od odmiany i warunków glebowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:10, 30 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Jutrzejsze święto uczciłam dzisiaj. Sporo pracy, ale z efektów jestem zadowolona.
Kilka dni temu wyprowadziłam na prostą warzywnik. Skopałam, co było do skopania, odświeżyłam kanciki.
oś widokowa na zachód


i na wschód



Wczesnym rankiem odwiedziłam lokalny ryneczek. Można tam nabyć różniste sadzonki.
Ceny w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosły o 25%. Sadzonki pomidorów po 3 zł za sztukę. Na szczęście te mam z własnej hodowli. Uzupełniłam zapasy sadzonek.
A potem posadziłam selery, pory zimowe i letnie, brukselkę oraz jarmuż. Zielony wykiełkował i urósł przyzwoicie. Ten fioletowy jest bardziej wybredny. Z kilkunastu wysianych nasionek wzeszły dwa.Wysiałam pierwszy rzut fasolki szparagowej.




Wystarczyły dwa dni ciepła, żeby wreszcie pokazały się wysiane miesiąc temu warzywa. Na wierzchu jest już rukola, szpinak,rzodkiewka, bób i groszek. W prognozach nie widać przymrozków. Może zaryzykuje za kilka dni z siewem ogórków i cukinii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:23, 30 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Jutro już maj. Najwyższa pora, aby w ogrodzie zrobiło się kolorowo.
Najładniej prezentuje się rabata podokienna z boku tarasu. Gwiazdorzy na niej świdośliwa, kwitną tulipany i szafirki. Niektóre pieńki/gałązki świdośliwy podwiązuję do tyczek, aby nadać im odpowiedni kierunek wzrostu.







Chłodny kwiecień sprzyjał posadzonym w doniczkach stokrotkom i bratkom. Wciąż są w dobrej kondycji.
Naprzeciw tarasu wkrótce zakwitną krzewuszki, potem tawułki. Teraz kwitną tam białe hiacynty.







Kwitną tawuły wczesne i mahonia. Wyjątkowo pachnący fragment ogrodu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:37, 30 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Wczoraj zakończyłam rewolucję na cypelku. Katalpy są już czasem przeszłym. Emocjonalnej stronie mej natury jest smutno. Ta racjonalna poczuła ulgę, że pozbyłam się problemu.
Wczesną wiosną kompletnie nie widać, co na tym cypelku rośnie. I gdzie rośnie. To, co mi wpadło pod widły i szpadel podczas karczowania, powtykałam w ziemię. W sezonie zobaczę, co trzeba będzie poprawić.
Świdośliwy są już posadzone. Gałązki są podwiązane do tyczek.







Wciąż kwitną zawilce gajowe, zieleni się kopytnik.



Zazieleniły się brzozy.



W sadzie jak zwykle pierwsze kwitną śliwy.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:49, 30 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
I na koniec dokumentacja zdjęciowa. Ku pamięci.

Zegarowa. Ruszyły hortensje i płomyk szydlasty.



Skarpa. Zadowolona jestem z likwidacji pergoli. Zdecydowanie jest lżej.





Ostatnie lata obrzydziły mi flagę. Zamiast niej mam czerwone serduszko z białym akcentem.



Trzmielinę oskrzydlona wiosną lubię bardziej niż jesienią. Sama delikatność.



Za kilka dni zakwitnie Jabłoń rajska Ola.



A póki co patrzę na kwitnącą śliwę wiśniową.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies