Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:47, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Z pamiętnika ogrodnika
Na żywopłotowych bukach pojawiły się młode listki. To jedyny w roku czas, kiedy widać w tym żywopłocie gałązki i pieńki.



Żywopłotowe graby już zielone.



Ogrodniczka może mieć ochotę na podkrzesywanie wiązów JH, ale one mogą mieć odmienne zdanie na temat swojego wyglądu.



Rozpoczynają kwitnienie jabłonie jadalne. Ich kwiecie jest tak urocze, że spokojnie mogą stanowić element ozdobny.





Pogoda dziś nie sprzyja pracom ogrodowym. Może podczas weekendu uda się podwiązać obielę do wyższej podpory. Kiedy zakwitnie, będzie bardziej widoczna.



Ładnie zakwitły porzeczki czarne.



Bób wykiełkował lepiej niż groszek.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:54, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Rewolucje na rabatach z cebulowymi prowadzą do tego, że nie wiadomo co i gdzie z tych cebulowych wyrośnie.


Te pełne kilka lat temu zaginęły, a teraz się wyłoniły z niebytu. W dodatku w większej ilości.



Obudziły się rozplenice i miskanty. Nieźle prezentują się już trzcinniki Overdam



Obiecująco wygląda hakonka. Ogrodowa trawka specjalnej troski. Żadnej z traw nie poświęciłam tylu zabiegów wspomagających.



Wyłoniły się parzydła. To na zdjęciu to Kneiffi.



Kukliki wyglądają obiecująco.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 13:59, 07 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kukliki już mocno zaawansowane, z cebulowymi mam tak samo, i to mnie wkurza. Jak bym chciała by kwitły to nornice je załatwią, a jak się nie nastawiam to jakieś niedobitki zakwitają nie wiadomo gdzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 14:05, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gosiek33 napisał(a)
Kukliki już mocno zaawansowane, z cebulowymi mam tak samo, i to mnie wkurza. Jak bym chciała by kwitły to nornice je załatwią, a jak się nie nastawiam to jakieś niedobitki zakwitają nie wiadomo gdzie


Najwięcej takiego cebulowego miszmaszu mam z boku przy tarasie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 14:07, 07 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Zawsze będzie mnie zachwycać ten twój kuklikowy dywan
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 14:38, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Juzia napisał(a)
Zawsze będzie mnie zachwycać ten twój kuklikowy dywan


A bo to taka urocza proza życia.



Zwykła jadalna wiśnia w ich towarzystwie zyskuje na uroku.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 14:39, 07 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, to jest szkarłatny prawda, jaki on wysoki Ci rośnie?
Kupiłam zwisłego
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 14:49, 07 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Cudniście!

Czekam na swoje wypierdki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 14:50, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Roocika napisał(a)
Haniu, to jest szkarłatny prawda, jaki on wysoki Ci rośnie?
Kupiłam zwisłego


Chyba szkarłatny. Dostałam kilkanaście lat temu sadzonkę od kogoś. W tym ogrodzie używałam go jako zadarniacza. W czasie kwitnienia łodyżki kwiatowe wyskakują na ok. 30 cm.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 15:15, 07 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7488
na kukliki zachorowalam u Gosi i u Ciebie. Jak ja bym chciala miec takie poletko. U mnie dopiero głowki sie tworza. Z wiazami JH mam to samo, co gdzies go przytne to wypusci z innego "czopka". Ale nie mozna mu odmowic uroku. W ogole to nie myslalam, ze one u mnie urosna. Jednego wiekszego przesadzilam 1 maja, nie zauwazyl nawet cebule rozne sadzilam na samym poczatku bodajze przelom grudnia/stycznia 2017 wiekszosc nie wyszla ale czasem znajduje w roznych miejscach w ktorych nie sadzilam na stowe. I teraz czy to wina przesadzan i tetrisow czy tez nornic buszujacych w kazdej niemal rabacie.

Przez te Twoje fotki chyba dzis wyjde do ogrodu zobaczyc co sie dzieje na moich wlosciach. Caly tydzien brzydka pogoda a i ja mocno zajeta bylam. Tyle co z bialasami wyszlam.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies