Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:36, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
TAR napisał(a)
na kukliki zachorowalam u Gosi i u Ciebie. Jak ja bym chciala miec takie poletko. U mnie dopiero głowki sie tworza. Z wiazami JH mam to samo, co gdzies go przytne to wypusci z innego "czopka". Ale nie mozna mu odmowic uroku. W ogole to nie myslalam, ze one u mnie urosna. Jednego wiekszego przesadzilam 1 maja, nie zauwazyl nawet cebule rozne sadzilam na samym poczatku bodajze przelom grudnia/stycznia 2017 wiekszosc nie wyszla ale czasem znajduje w roznych miejscach w ktorych nie sadzilam na stowe. I teraz czy to wina przesadzan i tetrisow czy tez nornic buszujacych w kazdej niemal rabacie.

Przez te Twoje fotki chyba dzis wyjde do ogrodu zobaczyc co sie dzieje na moich wlosciach. Caly tydzien brzydka pogoda a i ja mocno zajeta bylam. Tyle co z bialasami wyszlam.


Te wiązy faktycznie mają moc, Przyjmują się nawet ułamane gałązki wsadzone do ziemi.
A obchód wiosna warto robić codziennie. Choćby miał trwać tylko kilka minut. Każdego dnia coś nowego się pokazuje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:39, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Juzia napisał(a)
Cudniście!

Czekam na swoje wypierdki


One bardzo łatwo się mnożą. W tym są podobne do żurawek. Wystarczy oderwać kawałek z "piętką" i wsadzić do ziemi. Takie sadzonki potrafią zakwitnąć jeszcze w tym samym sezonie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 15:51, 07 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


One bardzo łatwo się mnożą. W tym są podobne do żurawek. Wystarczy oderwać kawałek z "piętką" i wsadzić do ziemi. Takie sadzonki potrafią zakwitnąć jeszcze w tym samym sezonie.


Dobrze wiedzieć. Zakuklikuję się jak im będzie się u mnie podobało... bo żurawki akurat rosnąć nie chcą.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mrokasia 15:55, 07 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Ja też mam zamiar się zakuklikować i zabodziszkować .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:51, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
mrokasia napisał(a)
Ja też mam zamiar się zakuklikować i zabodziszkować .


Rozmyślam nad rozszerzeniem bodziszkowych nasadzeń. Kusi mnie bodziszek Rozanne, ale wciąż nie mam pomysłu, gdzie mógłby u mnie rosnąć.
Te odmianowe kukliki są bardzo subtelne kolorystycznie. U mnie by zginęły w natłoku innych nasadzeń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:45, 07 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
A u mnie kuklików zamiast przybywać ubywa co roku Chyba im moja ziemia nie leży
Ale czytam, ze mój ulubiony wiąz ponoć z patyka ukorzenić można Robiłaś tak? Bo chętnie bym swojego rozmnożyła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 21:52, 07 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haha, okazuje się, że ja też mam kukliki Co prawda, na razie w doniczkach, zadołowane, ale są I zaraz kwitnąć będą
I Tyś jest temu winna Jak zwykle

Jutro ma być cieplej. I suszej . I tego Tobie Hanulku życzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 22:21, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
sylwia_slomczewska napisał(a)
A u mnie kuklików zamiast przybywać ubywa co roku Chyba im moja ziemia nie leży
Ale czytam, ze mój ulubiony wiąz ponoć z patyka ukorzenić można Robiłaś tak? Bo chętnie bym swojego rozmnożyła


Kiedy sadziłam kupiony egzemplarz, to odłamała mu się spora gałązka. Wsadziłam ja do ziemi i pięknie się ukorzeniła. Nowy wiąz powędrował po roku do sąsiadki.
U mnie kukliki rosną na półcienistych stanowiskach. Głównie pod drzewami. Najwięcej ich mam pod wiśnią i pod brzoza Youngii. Dodatkowo są cieniowane przez sąsiednie rośliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:26, 07 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
galgAsia napisał(a)
Haha, okazuje się, że ja też mam kukliki Co prawda, na razie w doniczkach, zadołowane, ale są I zaraz kwitnąć będą
I Tyś jest temu winna Jak zwykle

Jutro ma być cieplej. I suszej . I tego Tobie Hanulku życzę


Dobrze, że choć kukliki były trafione. Wciąż mam wyrzuty sumienia po tej wpadce z pseudoMontaną.
W pracach wyszłam na prostą. Będę musiała sobie wyszukać coś do ogrodowego dłubania. Widziałam kilka mniszków na rabatach, a może odwiedzę ogród Natalki.
Z pewnością upiekę ciasto z rabarbarem. Wyjątkowo dorodny jest tego roku.
Dobrego weekendu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 23:23, 07 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82063
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedy sadziłam kupiony egzemplarz, to odłamała mu się spora gałązka. Wsadziłam ja do ziemi i pięknie się ukorzeniła. Nowy wiąz powędrował po roku do sąsiadki.
U mnie kukliki rosną na półcienistych stanowiskach. Głównie pod drzewami. Najwięcej ich mam pod wiśnią i pod brzoza Youngii. Dodatkowo są cieniowane przez sąsiednie rośliny.

Dzięki, to chyba sama jedną odłamie i spróbujęBardzo bym go chciała gdzieś jeszcze dać. Mój ulubiony wiąz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies