Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 09:32, 12 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
To zdjęcie nadaje się do skomentowania aktualnej sytuacji w Polsce. Szok. Wciąż nie mogę uwierzyć.



A miało być tak pięknie.





Lubimy widać autokratów. Ehhhh.....
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 09:36, 12 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To zdjęcie nadaje się do skomentowania aktualnej sytuacji w Polsce. Szok. Wciąż nie mogę uwierzyć.



Lubimy widać autokratów. Ehhhh.....

niestety zdjęcie pasuje idealnie...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 09:41, 12 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
No szok... szkoda tylko, że ich wyborcy wciąż zaślepieni, a ten który śpiewał z najwyższą pogardą o politykach i miał być antysystemowy, wchodzi w system jak w masło... Dokąd to zmierza. Niby przeszliśmy jako naród sporo, ale chyba nic nas to nie nauczyło.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 09:45, 12 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zamykam lato w słoikach. Kolejne słoiczki lądują w spiżarni.
Udało się zrobić trochę kiszonych ogórków zanim jakaś mozaikowa choroba grzybowa zaatakowała rośliny. Wreszcie zaczynają dojrzewać gruntowe pomidory. Szału nie ma, ale do bieżącej konsumpcji starcza. Nie wiem, czy odmianie San Marino (do suszenia)uda sie dojrzeć przed atakiem kolejnych grzybowych chorób. Noce są zimne i wilgotne, a to pomidorom nie służy.
Pięknie urosły buraczki, fasolka, cukinie, selery.



Ale rośliną tego sezonu w warzywniku są dynie. Pozwalam im na panoszenie. Rosną 3 odmiany: makaronowa, piżmowa i Hokkaido.





Sporo owoców jest w sadzie.









Uwielbiam zaglądać z koszykiem do warzywnika oraz sadu i dumać, co by tu przyrządzić z tych darów natury.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:47, 12 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)

niestety zdjęcie pasuje idealnie...


Zuza, ja wciąż się zastanawiam, co sobie myślą Ci, co na nich głosowali. 30% wciąż ich popiera. Mnie to przeraża.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:49, 12 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rojodziejowa napisał(a)
No szok... szkoda tylko, że ich wyborcy wciąż zaślepieni, a ten który śpiewał z najwyższą pogardą o politykach i miał być antysystemowy, wchodzi w system jak w masło... Dokąd to zmierza. Niby przeszliśmy jako naród sporo, ale chyba nic nas to nie nauczyło.


Jego byli koledzy dosadnie skomentowali jego zachowanie. Nie wiem, czy wciąż ma jeszcze lustro w łazience. A jeśli ma, to jak się czuje z tą swoją "gębą nowej zmiany".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:54, 12 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wciąż czekam na kolory w ogrodzie. Astry, drugie kwitnienie róż. Coś tam się zaczyna, ale jeszcze skromnie.



Zadziwiająco dobrze krwawnica radzi sobie w półcieniu pod rajską jabłonką.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 09:56, 12 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Haniu, sama takich znam i boję się wdawać w dyskusję, bo z drugiej strony od razu jest atak... dlatego ograniczam kontakty
Z drugiej strony społeczeństwo jest już mocno nafaszerowane propagandowymi "głupotami"(bardzo delikatne określenie) i bez wolności wszelakiej im dobrze. Wyobraź sobie, że spacerowałam ostatnio po większym mieście z nieletnimi. One są na etapie fascynacji japońskimi przekazami, a przy okazji mają sporo wolności co do ubierania się i wyrażania siebie. No i wyglądały "kolorowo", z opaskami uszatymi, dziurawymi podkolanówkami i "o zgrozo" tęczowymi torbami. Wyobraź sobie ile się nasłuchałam idąc za nimi nieprzychylnych(czasem wręcz agresywnych) komentarzy ludzi, co gorsza spora część dotyczyła tęczowych toreb. A piszę tu o dziewczynkach w wieku 10-12lat... Strach pomyśleć, co będzie za chwilę...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 10:25, 12 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rudbekie w tym sezonie kwitną symbolicznie.



Rozrósł się klon ściętolistny.



Klon strzępiastokory na rondzie też nabiera masy.













____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:28, 12 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
Haniu, sama takich znam i boję się wdawać w dyskusję, bo z drugiej strony od razu jest atak... dlatego ograniczam kontakty
Z drugiej strony społeczeństwo jest już mocno nafaszerowane propagandowymi "głupotami"(bardzo delikatne określenie) i bez wolności wszelakiej im dobrze. Wyobraź sobie, że spacerowałam ostatnio po większym mieście z nieletnimi. One są na etapie fascynacji japońskimi przekazami, a przy okazji mają sporo wolności co do ubierania się i wyrażania siebie. No i wyglądały "kolorowo", z opaskami uszatymi, dziurawymi podkolanówkami i "o zgrozo" tęczowymi torbami. Wyobraź sobie ile się nasłuchałam idąc za nimi nieprzychylnych(czasem wręcz agresywnych) komentarzy ludzi, co gorsza spora część dotyczyła tęczowych toreb. A piszę tu o dziewczynkach w wieku 10-12lat... Strach pomyśleć, co będzie za chwilę...


Nawet tęczę sprofanowali. Gdybym miała córki, to nie chciałabym, aby tutaj żyły. To okropne miejsce dla myślących kobiet.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies