Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:36, 14 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Chyba też jest rzadziej spotykana w sprzedaży


W okolicznej szkółce mieli tylko taką. Hameln musiałam zamawiać w sklepie internetowym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:44, 14 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W ogrodzie widać i czuć schyłek lata.














____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joann 23:37, 14 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie wyobrażam sobie ogrodu bez traw. Końcówka sezonu zyskuje dzięki ich obecności.
Z zeszłego sezonu (w tym sezonie rudbekie padły łupem ślimaków)



A kiedy rudbekie przekwitną, to zostają trawy i rozchodniki.



Tam rosną rozplenice Paul's Giant.

Piękne te rudbekie...Muszę je w takim razie z trawami posadzić
Do rozchodnikow też wzdycham, u mnie sucho, więc powinno być im dobrze. U Ciebie cały wachlarz bylin, miło popatrzeć Oglądam i szukam rozwiązań dla siebie
____________________
Joanna Ogród długi
Gosialuk 23:42, 14 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Na rabacie wzdłuż zachodniego ogrodzenia coraz trudniejsze warunki dla bylin. Podrósł żywopłot, drzewa i krzewy.



Rozchodniki trochę zmarniały.



Nadspodziewanie dobrze radzi sobie biała gaura i krwiściąg.





Czasem trudno jest zaakceptować fakt, że nie wszystkie rośliny chcą rosnąć w naszym ogrodzie. Mojej gliny nie polubiły prosa. Wyleciało już proso Heavy Metal.
Ostało się jedno NN, ale kiepsko rokuje. Po deszczu leży bez zamiaru powstania.



Ale są też roślinne niespodzianki. Pięknie w półcieniu, pod drzewem i w ciężkiej glinie rośnie i kwitnie krwawnica. A nie powinna. Ot, zagadka.


Co do prosa mam takie same obserwacje, w ciężkiej glinie w ogóle nie przyrasta, choć u mnie się nie pokłada. Chyba mam słabszą glebę.
A krwawnica wbrew pozorom jest bardzo uniwersalna. U mnie trafiają się samosiejki nawet w cieniu pod drzewami, tylko wilgoci potrzebują.
Bardzo ładnie twój front się prezentuje. Hortensje wspaniałe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Martka 09:36, 15 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Haniu, zachwycam się miejscem, które stworzyłaś. Wzrok miło przebiega po tej tajemniczej ścieżce, która odsłania coraz to nowe niespodzianki i pozostawia ciekawość, co jest dalej, tam za czuprynami miskantów. Perowskia tworzy z tej perspektywy wyraźną, acz nadal subtelną plamę. Podziwiam przedpłacie, podziwiam graby, u Ciebie tak spójnie wpisane w rabaty. Ogrody późnoletnie to właśnie trawy, już wytrawione w formie, a jeszcze zielone i świeże wyglądem, nie wyobrażam sobie ogrodu bez ich udziału.
Za Twoją inspiracją rozważam nabycie wiąza Jacqueline Hiller, co prawda imię Jacqueline z osobistych powodów kojarzy mi się nie najlepiej, ale przełknę to, o ile znajdę mu dobre miejsce. Z braku odpowiedzi na to pytanie wstrzymałam się wczoraj przed wzięciem pięknego, 1,5 metrowego okazu w niezwykle atrakcyjnej cenie. Nie wykluczam, że jutro może dojść do nieoczekiwanego zwrotu akcji.
Gosiek33 11:08, 15 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zuza, ja wciąż się zastanawiam, co sobie myślą Ci, co na nich głosowali. 30% wciąż ich popiera. Mnie to przeraża.



Pełna kabza a reszta nieważna

Skąd taki popyt w budownictwie, w czasie covidu gdy tyle firm upadło. Ludzie uciekają z nadmiarem kasy?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:12, 15 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Prosa wysokie od zawsze muszę podpierać gdy zakwitną, jednak wolę się pomęczyć dla ich zwiewnych kłosów

Też boleję nad zmianami w ogrodzie zmieniającymi warunki świetlne na rabatach, część założeń po kilku latach przestaje się sprawdzać

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 14:41, 15 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Joann napisał(a)

Piękne te rudbekie...Muszę je w takim razie z trawami posadzić
Do rozchodnikow też wzdycham, u mnie sucho, więc powinno być im dobrze. U Ciebie cały wachlarz bylin, miło popatrzeć Oglądam i szukam rozwiązań dla siebie


Wiele ogrodniczek na forum ma awersję do żółtego koloru.
A ja nie wyobrażam sobie bez niego wiosny. Zestawienie rudbekii z trawami i rozchodnikami to samograj. Zawsze będzie wyglądać dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:46, 15 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
Prosa wysokie od zawsze muszę podpierać gdy zakwitną, jednak wolę się pomęczyć dla ich zwiewnych kłosów

Też boleję nad zmianami w ogrodzie zmieniającymi warunki świetlne na rabatach, część założeń po kilku latach przestaje się sprawdzać



Prosa trudno podeprzeć. Skoro rosnąć nie chcą, to przymuszać ich nie będę. zawsze można dla nich znaleźć zastępstwo.
Nad zmianą warunków świetlnych aż tak bardzo nie boleję. Wybrałam ogród drzewiasto-krzewiasto-trawiasty.I trzeba mi zaakceptować fakt, że bylin zbyt wiele nie będzie.
Nieprzewidywalne są głównie nasadzenia bylinowe. Wciąż trzeba przy nich mieszać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:49, 15 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)



Pełna kabza a reszta nieważna

Skąd taki popyt w budownictwie, w czasie covidu gdy tyle firm upadło. Ludzie uciekają z nadmiarem kasy?


Oprocentowanie kredytów póki co jest niskie, a nie ma też gdzie lokować pieniędzy, bo oprocentowanie jest zerowe lub minusowe.
Przez pandemię wielu osobom zrobiły się nadwyżki w budżecie (brak wyjazdów na wakacje, wyjść do kina, restauracji, galerii handlowych). Szaleństwo konsumpcji jest teraz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies