Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:56, 17 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Gosiek33 napisał(a)
Się wypuściłaś w takie piękne strony?


Ano. Cisza, spokój i uśmiechnięci ludzie pozdrawiający nieznajomych na leśnej dróżce. Zero straganów, deptaków z dzikimi tłumami, ryku skuterów i motorówek oraz innych cywilizacyjnych "dobroci".
Typowo wakacyjne kierunki wyjazdów to już nie dla mnie. Za gorąco.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 19:22, 17 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ano. Cisza, spokój i uśmiechnięci ludzie pozdrawiający nieznajomych na leśnej dróżce. Zero straganów, deptaków z dzikimi tłumami, ryku skuterów i motorówek oraz innych cywilizacyjnych "dobroci".
Typowo wakacyjne kierunki wyjazdów to już nie dla mnie. Za gorąco.

Cudnie. Z chęcią bym tak spędziła czas, jeszcze muszę na to poczekać...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Pszczelarnia 22:51, 17 sie 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Gruszko, Twój wątek to przyjemność wielka dla mnie, coś jak nagroda po ciężkim dniu.

Jest w nim wszystko o wszystkim.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:44, 18 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Roocika napisał(a)

Cudnie. Z chęcią bym tak spędziła czas, jeszcze muszę na to poczekać...


Dorosłe dzieci potrafią sprawiać miłe niespodzianki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 17:48, 18 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18339
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ano. Cisza, spokój i uśmiechnięci ludzie pozdrawiający nieznajomych na leśnej dróżce. Zero straganów, deptaków z dzikimi tłumami, ryku skuterów i motorówek oraz innych cywilizacyjnych "dobroci".
Typowo wakacyjne kierunki wyjazdów to już nie dla mnie. Za gorąco.


Gdzie jest tak cudnie???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Martka 18:28, 18 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszko, pytam o trawy, a tu w odpowiedzi lecą takie zdjęcia? Podoba mi się ten efekt. Na Norwegię mi wygląda? Prostota i ten klimat życzliwości, o którym piszesz. Normalność tak powinna smakować. Szczęściem dla mnie jest tak rozumiana normalność właśnie. Baw się dobrze!
Gruszka_na_w... 18:55, 18 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Pszczelarnia napisał(a)
Gruszko, Twój wątek to przyjemność wielka dla mnie, coś jak nagroda po ciężkim dniu.

Jest w nim wszystko o wszystkim.



O, dzisiejsza wyprawa bardzo by Ci się spodobała. Odwiedziłam Ramme-miejsce łączące w sobie kilka funkcji.
Już przy wejściu ciepło sobie o Tobie pomyślałam: "Pszczółce by się to spodobało".


Jest zabytkowy hotel z elegancką restauracją (zaintrygował mnie ten Napoleon )Restauracja serwuje posiłki w 90% składające się z produktów ekologicznych.




Produkty pozyskiwane są z własnego gospodarstwa rolnego (ekologiczna uprawa warzyw, ziół i hodowla zwierząt hasających na powietrzu).
Skrzynie czekające na dostawę własnego kompostu.










Uprawy prowadzone są współrzędnie z wykorzystaniem wiedzy o pozytywnym oddziaływaniu roślin na siebie. Nawet w szklarni! Bazylia miała kilkadziesiąt cm wysokości.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:06, 18 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
mrokasia napisał(a)


Gdzie jest tak cudnie???


Po drugiej stronie Bałtyku. Tak blisko na mapie, a mentalnie Himalaje odległości.
Podnoszą z ziemi zagubiony bucik dziecka i kładą go w widocznym miejscu, żeby łatwiej było znaleźć. Na nasz widok (maszerujących drogą), kierowcy zwalniają prawie do zera, choć my siłą nawyku, usuwamy się całkowicie na pobocze.
Tylko ogrodnicy mają tu bardzo pod górkę. Twój wykopany beton to pestka.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:34, 18 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Martka napisał(a)
Gruszko, pytam o trawy, a tu w odpowiedzi lecą takie zdjęcia? Podoba mi się ten efekt. Na Norwegię mi wygląda? Prostota i ten klimat życzliwości, o którym piszesz. Normalność tak powinna smakować. Szczęściem dla mnie jest tak rozumiana normalność właśnie. Baw się dobrze!

Dziękuję.
Bawię się nad wyraz dobrze. `
Dyskutowaliśmy sobie dzisiaj o tym, że Norwegowie nie czują pociągu do budowania hoteli i pensjonatów. Każdy woli mieć swoje dwa (zimowy i letni) domki, bardziej lub mniej skromne, choć to wymaga dodatkowej pracy. Świetnie łączą swoją skłonność do bycia "osobnym" z życiem w stadzie. Oni, mimo narodowego bogactwa, zachowali ten charakterystyczny dla krajów protestanckich, umiar. Bogactwo tak, ale bez ostentacji. A przecież, podobnie jak my, mają głównie chłopskie korzenie.
W oglądanym dzisiaj ogrodzie widziałam tylko uśmiechniętych od ucha do ucha pracowników.
Umiar żywopłotowy.


Umiar donicowy





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:44, 18 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
W Ramme odbywają się koncerty, spektakle teatralne. W pobliżu nad morzem można zobaczyć dom i posiadłość Edvarda Muncha.
Jedną z głównych osi widokowych ogrodu wieńczy amfiteatr szekspirowski. W okienkach tej drewnianej konstrukcji występują aktorzy. Pomnik Williama musiał się tu znaleźć.













____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies