Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

tulucy 08:36, 09 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu ostatnio ograniczałam się do obejrzenia zdjęć Ale coś skrobnę - rano jeszcze potrafię Na mojej ulicy to u mnie jest kolorowe zapłocie. Miało być minimalistycznie, tylko The Lovely Fairy, ale nie mam siły na walkę z siłą przebicia lnicy i firletki. Ana drugim kawałku miskant Memory się rozszalał. Reszta mieszkańców ograniczyła się do żywopłotów co najwyżej. W okolicy gmina trochę poszalała i posadziła też sporo krzewów.
Mój ogródek też stanowi ewenement osiedlowy. Choć u nas w dużej mierze jeszcze rządzą w wielu miejscach ogrody warzywne.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Juzia 11:20, 09 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38638
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie, nie. Zauważyłam, że oni mają jakiś wrodzony lek przed indywidualnym stylem.
Jak jeden podsypał tuje białą marianna, to kolejni karnie jak jeden mąż, też. Jak jeden posadził Hakuro, to kolejni też.
Jestem z pokolenia ich rodziców, a rodziców raczej się nie naśladuje.


Cymbały.

Takie słowo mi przyszło do głowy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
April 14:29, 09 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Miałaś wkład w modernizację nasadzeń na skarpie. Dzięki Twojej sugestii wymieniłam Giganteusa na Gracilismusa. Jest o niebo lepiej.



UPS, przepraszam, staram się nie wtrącać, czasem tylko coś się wymsknie
Ale faktycznie, wygląda lżej i nie ma tych nieobutych elegancko nóżek.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 13:53, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Dzisiaj działałam w zaprzyjaźnionym ogrodzie Natalki. Relacja tutaj

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:57, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Juzia napisał(a)


Cymbały.

Takie słowo mi przyszło do głowy


Nie każdy ma rozwinięte subtelne potrzeby i wartości. Większość w piramidzie Maslowa zatrzymuje się przed jej najwyższym piętrem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:59, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
tulucy napisał(a)

Mój ogródek też stanowi ewenement osiedlowy. Choć u nas w dużej mierze jeszcze rządzą w wielu miejscach ogrody warzywne.



Lucy, niech rządzi cokolwiek, co żyje. Byle nie masy betonu połączonego z białą Marianną wyłożoną czarną folią. Inaczej wszyscy się utopimy lub udusimy. W zależności od aktualnej pogody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:01, 11 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Helen napisał(a)

Haniu, bardzo ładne masz przedpłocie i ciekawie obsadzone.
Co rośnie pod drzewem, przycięte w kwadrat?


Bukszpan. Ćmy u nas nie było i nie ma. Czasem trawniki i tuje się przydają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 14:23, 11 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dzisiaj działałam w zaprzyjaźnionym ogrodzie Natalki. Relacja tutaj



Haniu, ależ wyszedł piękny ogród! W jakim tempie! Zastanawiam się, czy tuje za drewnianym ekranem mają szansę przeżyć z małą ilością światła? Czy zamysł przesłony jest tymczasowy, do czasu podrośnięcia tujek?
Roocika 15:12, 11 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Asiu, widziałam aktualne zdjęcia z Twojego ogrodu. Już jest fajnie, a będzie jeszcze fajniej. Daj czasowi czas.

Siedem lat zleciało. Nie wiem, kiedy. Maczki kalifornijskie były większe od krzewów.




Haniu, to porównanie robi wrażenie
Zupełnie inna perspektywa
Haniu, jakie liście ma krwiściąg? Czy on się musi o coś opierać?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 15:28, 11 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Niesamowite jak się zmieniło przez ten czas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies