Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:59, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Rojodziejowa napisał(a)


O rety piękny jest!! Ile mu zeszło, żeby tak urosnąć?


5 lat. Parę stron wcześniej wklejałam zdjęcia pokazujące jak dorastał.
znalazłam
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:02, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
April napisał(a)


To ujęcie ciekawe, chyba rzadko pokazujesz, albo ja za rzadko bywam bo mi umknęło. Ujęcia ogrodu z góry to byłoby bardzo ciekawe. Widać po planie ile pracy wykonałaś żeby ogród nabrał takiej tajemniczości.

Miałaś wkład w modernizację nasadzeń na skarpie. Dzięki Twojej sugestii wymieniłam Giganteusa na Gracilismusa. Jest o niebo lepiej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:06, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
antracyt napisał(a)
Zerkając na zdjęcia JH też się zastanawiam gdzie mojego przesadzić. "Tymczasowo" trafił na wiejską 2 lata temu i w tym roku zaczyna mi kalinę pożerać.
Tak jak napisała April, super by się Twój ogrod oglądało na zdjęciach z góry.


Ten wiąz sprawdzi się na minimalistycznej rabacie. Byłby też z niego niezły soliter.
Ogród widziany z góry straciłby aurę tajemniczości.
A tak jest zysk z nakładania sie rabat na siebie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:13, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
I na koniec 3x róż w odcieniach




Krwiściąg i perovskia zostały bylinami tego sezonu.



A wśród drobnych traw zwycięża turzyca pagórkowata. Mogłaby tylko lepiej reagować na dzielenie. Bardzo długo się po nim zbiera do kupy.



Garażowa


Klon Ginnala w duecie z hortensją.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 23:29, 08 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Gdybym miała 30, 40 lat, to może by naśladowali. Za stara jestem, żeby robić dla 30-latków za trendsetterkę.
Może uda się coś zmienić dzięki ogrodowi Natalki. To poło żony w bliskim sąsiedztwie ogród mojej bardzo młodej koleżanki z pracy. Pomagałam go tworzyć. Przez płot zaglądają z zainteresowaniem, a i sama Natalka bardzo się rozwinęła ogrodniczo.



E tam.
Tu wiek nie ma nic do rzeczy.
A może właśnie tym bardziej powinno im być głupio, że młodzi a sił czy chęci nie mają

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 23:38, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Juzia napisał(a)



E tam.
Tu wiek nie ma nic do rzeczy.
A może właśnie tym bardziej powinno im być głupio, że młodzi a sił czy chęci nie mają



Nie, nie. Zauważyłam, że oni mają jakiś wrodzony lek przed indywidualnym stylem.
Jak jeden podsypał tuje białą marianna, to kolejni karnie jak jeden mąż, też. Jak jeden posadził Hakuro, to kolejni też.
Jestem z pokolenia ich rodziców, a rodziców raczej się nie naśladuje.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 00:02, 09 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


5 lat. Parę stron wcześniej wklejałam zdjęcia pokazujące jak dorastał.
znalazłam


Faktycznie, zbiera się chwilę, a potem robi szybkie siup
No chyba jutro pojadę do szkółki i kupię jeszcze ze 2/3 Piękny jest!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 01:18, 09 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dla Marty ku pokrzepieniu- dziecko specjalnej troski.


Potwór to nie jest, ale wreszcie ją widać.


Haniu, specjalną troskę widać wyraźnie dziękuję… podbudowałaś mi lekko płonne, ale
nadal nadzieje

Rozpoczęłam od pierwszych stron i na zmianę z Brzozową poczytuję dawki świetnie przekopanej gliny na zmianę z tajemniczym piaskiem
Helen 05:55, 09 sie 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Haniu, bardzo ładne masz przedpłocie i ciekawie obsadzone.
Co rośnie pod drzewem, przycięte w kwadrat?
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 07:45, 09 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ten wiąz sprawdzi się na minimalistycznej rabacie. Byłby też z niego niezły soliter.
Ogród widziany z góry straciłby aurę tajemniczości.
A tak jest zysk z nakładania sie rabat na siebie.




No to klops, u mnie minimalistycznych rabat brak Wszystko przez te kompulsywnie zakupy, pozostaje szukanie miejsca na ekspozycję solo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies