Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

April 07:39, 08 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)







To ujęcie ciekawe, chyba rzadko pokazujesz, albo ja za rzadko bywam bo mi umknęło. Ujęcia ogrodu z góry to byłoby bardzo ciekawe. Widać po planie ile pracy wykonałaś żeby ogród nabrał takiej tajemniczości.
Zdjęcia wiąza JH uświadomiły mi że odrobinę za blisko krawędzi rabaty go posadziłam. Muszę w przyszłym sezonie go jednak przesadzić. Teraz już nie ruszam bo jakoś słabo zniósł to sadzenie i zrzucił stare listki. Może przesadziłam z dokarmieniem na start.
Podsumowując, u ciebie jak zwykle bardzo przyjemnie się spaceruje
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 07:46, 08 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Zerkając na zdjęcia JH też się zastanawiam gdzie mojego przesadzić. "Tymczasowo" trafił na wiejską 2 lata temu i w tym roku zaczyna mi kalinę pożerać.
Tak jak napisała April, super by się Twój ogrod oglądało na zdjęciach z góry.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
zawitka 12:02, 08 sie 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Haniu dawno u Ciebie nie byłam mus to nadrobić .Otworzyłam a którejś stronie i zobaczyłam piękny soczysty busz az wróciłam do pierwszej strony zeby porównać .

Wszystko porosło i teraz to raj .Podziwiam ile pracy w ten efekt włozyłaś.

Podpatrzyłam że kanciki masz żyleta.Powiedz mi czy masz włożoną tasmę między trawką roślinami jeśli tak to jak kosisz ??

Koło kosiarki jak idzie za tasmą czy przed.??/

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gruszka_na_w... 22:24, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Helen napisał(a)
Haniu, Twój ogród jest wyjątkowy i bardzo piękny.
A te trawiasto-tujowo-mariankowe niech sobie pozostaną takie, jeżeli ktoś to lubi. Jest ogród i nie trzeba się przy nim narobić...


Trawa, tuje i marianka to raczej kiepski pożytek dla przyrody. Jest w klasyfikacji tylko ciut wyżej niż wybetonowana polbrukiem przestrzeń, bo przynajmniej zbiera wodę z opadów.
Mam lekkie zboczenie w tym względzie, bo nie mamy kanalizacji burzowej i studzienek. Po każdych opadach cała woda z tych ogromniastych betonowych podjazdów spływa na drogę. A powinna być zatrzymywana w granicach działki. Tak stanowi prawo...
U mnie wodę wypija przedpłocie.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:32, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
zawitka napisał(a)


Podpatrzyłam że kanciki masz żyleta.Powiedz mi czy masz włożoną tasmę między trawką roślinami jeśli tak to jak kosisz ??

Koło kosiarki jak idzie za tasmą czy przed.??/



Tylko dwie półkoliste rabaty na froncie mają mocowane kołkami 10 cm wysokości obrzeża z plastiku. Górna ich krawędź jest na tyle gruba, że utrzymuje koło kosiarki. Wszystkie pozostałe rabaty maja kanty robione nożem do darni. Na tych rabatach jadę jednym kołem kosiarki po rabacie.


Na rabacie wyniesionej zostawiam sobie goły margines, żeby uniknąć wrastania trawy w kamienie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:39, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Juzia napisał(a)
Bardzo lubię ten twój skwerek

A sąsiedzi się nie zarazili ogrodnictwem przez te kilka lat?
U mnie też były trawniki z tujami, a teraz prawie każdy dorobił rabaty. Chyba im głupio było jak ja z sąsiadką tak szalałyśmy
Też jako jedyna mam coś na przedpłociu, ale u mnie to tylko liliowce. NIe tak bogato jak u ciebie


Gdybym miała 30, 40 lat, to może by naśladowali. Za stara jestem, żeby robić dla 30-latków za trendsetterkę.
Może uda się coś zmienić dzięki ogrodowi Natalki. To poło żony w bliskim sąsiedztwie ogród mojej bardzo młodej koleżanki z pracy. Pomagałam go tworzyć. Przez płot zaglądają z zainteresowaniem, a i sama Natalka bardzo się rozwinęła ogrodniczo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:46, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Roocika napisał(a)
Haniu, powiem Ci, że przepiękny masz skwerek, też bym chciała mieć taki ładny
Twoje pragmatyczne podejście do ogrodu zawsze mnie pokrzepia

Na swoim przedplociu mogłabym co najwyżej posadzić jakieś niskie byliny bo inaczej ciągnik z zestawem by skosił


Asiu, widziałam aktualne zdjęcia z Twojego ogrodu. Już jest fajnie, a będzie jeszcze fajniej. Daj czasowi czas.

Siedem lat zleciało. Nie wiem, kiedy. Maczki kalifornijskie były większe od krzewów.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:52, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
wiklasia napisał(a)
Mi ten Twój skwerek to raczej mały park przypomina. A te zakretasy świetnie go rozciągnęły. Dopiero rzut ogrodu uświadomił mi jak fantastycznie go powiększyłas poprzez zastosowanie wijących ścieżek


Z ogrodu nie korzystają dzieci. Nie było powodu, że utrzymywać najdroższy i najbardziej pracochłonny element ogrodu, czyli trawnik. I chyba miałam obsesję osłonięcia się. Przerażała mnie ta rozległa patelnia z widokiem na kilkanaście domów.
Teraz jest już intymnie.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 22:53, 08 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na początku też czerpałam od doświadczonych w boju ogrodowych forumek. Skarbnica wiedzy. Ale lubię czasem wracać do tych pierwszych miesięcy budowania ogrodu. To taka forma nagrody za niewątpliwy wysiłek.

Wiąz JH. Wsadzałam 30 cm krzewinkę.







O rety piękny jest!! Ile mu zeszło, żeby tak urosnąć?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 22:57, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mrokasia napisał(a)
Już to chyba kiedyś pisałam ale Twój ogród musi fajnie z góry wyglądać .


Widok z góry mam tylko na nieaktualnych zdjęciach z googlowskiego satelity. U siebie nie mam skąd zrobić, a z balkonów sąsiadów widok jest już mocno ograniczony.

U Ciebie będzie podobnie. Kiedy nowa część ogrodu się zagęści, to też utworzą się tajemnicze ścieżki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies