Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:23, 03 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kawa napisał(a)
jejjjj ale pięknie Haniu !
cudowna jesień


Jesień dziękuje za miłe słowa. ja też.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:26, 03 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
Aga, u mnie graby fastigiata robią się coraz bardziej jajowate. Takie też rosną w Kórniku, dużo starsze, o średnicy do 2,5m. Wydaje mi się że trzeba by je ciąć, żeby mocno kolumnowe zostały. Ewa Anda wstawiła kiedyś zdjęcie graba fastigiata (z którejś wycieczki ogrodowej), na pewno wąskokolumnowy nie był.


Mnie te mocno cięte nie pociągają. Wg mnie drzewo o średnicy 2,3 m jest wąskokolumnowe, zważywszy, że normalne drzewa mogą mieć i 20 m średnicy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 12:26, 03 lis 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
pieknie, kolorowo i nostalgicznie w tym ogrodzie

chociaz i tak zawsze dla mnie wygrywa wiosna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 12:29, 03 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
pieknie, kolorowo i nostalgicznie w tym ogrodzie

chociaz i tak zawsze dla mnie wygrywa wiosna


Po długiej zimie, to nic dziwnego. zachwycamy się wtedy najmniejszym zwiastunem zielonego. Jesień to nade wszystko spore plamy koloru.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 12:51, 03 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tak wygląda ten grab w Ogrodzie Botanicznym w Solingen

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10851-ogrod-botaniczny-w-solingen?page=1#post_4

Haniu, pięknie u Ciebie jak zawsze, a jesień masz ciepłą w barwach. Lubię te przebarwienia jesienne bardzo, nawet te żółte

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 13:11, 03 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mnie te mocno cięte nie pociągają. Wg mnie drzewo o średnicy 2,3 m jest wąskokolumnowe, zważywszy, że normalne drzewa mogą mieć i 20 m średnicy.

Ja moich też nie tnę. Liczę, że z czasem dojdą do odpowiedniej średnicy i przysłonią całkowicie elewację sąsiada (specjalnie posadziłam szpaler, w odległościach takich, by się kiedyś prawie koronami stykały).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 13:18, 03 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Badyle wycięte. Robię to teraz, bo wiosną jest zbyt dużo do cięcia (trawy plus krzewy oraz drzewka). I sezon w warzywniku się rozpoczyna.


A to się wyjaśniło Ja zwykle na jesieni wszystko zostawiałam "jak stało" żeby się lepiej przed mrozem chroniło. Pierwszy raz powycinałam rdesty i floksy. A to widać wycinanie suchych to recepta na piękne widoki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 16:14, 03 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
Tak wygląda ten grab w Ogrodzie Botanicznym w Solingen

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10851-ogrod-botaniczny-w-solingen?page=1#post_4

Haniu, pięknie u Ciebie jak zawsze, a jesień masz ciepłą w barwach. Lubię te przebarwienia jesienne bardzo, nawet te żółte



Do żółtego akurat nie mam awersji. Wszystkie jesienne barwy znakomicie się uzupełniają. W kole barw leżą obok siebie.

Asia/ Makadamia pisała kiedyś o swoim zachwycie nad potężnymi drzewami rosnącymi przy amerykańskich domach. czasem wystarczy jeden egzemplarz do stworzenia klimatu. Ten buk wspaniale się prezentuje. Gdybym tylko miała areał Agnieszki....
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:15, 03 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)

Ja moich też nie tnę. Liczę, że z czasem dojdą do odpowiedniej średnicy i przysłonią całkowicie elewację sąsiada (specjalnie posadziłam szpaler, w odległościach takich, by się kiedyś prawie koronami stykały).


To idealne drzewa do stworzenia przesłony. Mają tę zaletę, że pod nimi wszystko rośnie bez problemu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:18, 03 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)


A to się wyjaśniło Ja zwykle na jesieni wszystko zostawiałam "jak stało" żeby się lepiej przed mrozem chroniło. Pierwszy raz powycinałam rdesty i floksy. A to widać wycinanie suchych to recepta na piękne widoki


U mnie jest bardzo dużo liściastych. Liście zostawiam na rabatach. Robią za kołderkę. Do wiosny z reguły ładnie się rozkładają. Dzisiaj wycinałam parzydła i tawułki Arendsa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies