Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 17:39, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
W niezłej kondycji po zimie są rodki i trzmieliny.




Mahonie są ładnie zapączkowane.





Mam nadzieję, że te obiecujące "futerka" na magnolii rozwiną się w cudne kwiaty.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 17:44, 01 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Ale fajna ściąga napewno zetnę szafirki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:45, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzielnie przetrwały zimę tiarellki i szałwia lekarska.





Runianka prezentuje się w pełnej krasie. Świetnie sprawdza się w roli zimozielonego zadarniacza.



Mój eksperyment uzyskania stożków z ostrokrzewów Mayera chyba zakończy się sukcesem.
Tuję najprawdopodobniej trzeba będzie usunąć. za mało ma tam słońca.





I na koniec ciemiernikowy spam.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:47, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Basieksp napisał(a)
Ale fajna ściąga napewno zetnę szafirki


Dobrze im to robi.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anna_ogrodni... 18:06, 01 lut 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
widzę ze wiosny wyglądasz ja również szukam jej w swoim ogrodzie i znajduje pierwsze oznaki jutro idę przyciąć liście szafirków i zobaczę co i jak wygląda. Stożki z ostrokrzewów wyszły Ci super i bardzo ładnie się prezentują lubię rośliny zimozielone w ogrodzie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
mrokasia 18:12, 01 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Mnie w chwili obecnej najbardziej przeszkadza w życiu praca zawodowa. Reszta obowiązków życiowych zajmuje mi zdecydowanie mniej czasu.
W tygodniu na zrobienie czegokolwiek w ogrodzie nie mam szans. Zazdroszczę Ci . Może w weekend pogoda pozwoli na ścięcie miskantów.
Z oznak wiosny u mnie tylko krokusy na frontowej. Część wyszła w postaci jasnych kłów bez listków co mnie bardzo zaskoczyło. Aż się zastanawiałam co to ale Lucy orzekła, że to krokusy a ja jej wierzę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 18:22, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)
Mnie w chwili obecnej najbardziej przeszkadza w życiu praca zawodowa. Reszta obowiązków życiowych zajmuje mi zdecydowanie mniej czasu.
W tygodniu na zrobienie czegokolwiek w ogrodzie nie mam szans. Zazdroszczę Ci . Może w weekend pogoda pozwoli na ścięcie miskantów.
Z oznak wiosny u mnie tylko krokusy na frontowej. Część wyszła w postaci jasnych kłów bez listków co mnie bardzo zaskoczyło. Aż się zastanawiałam co to ale Lucy orzekła, że to krokusy a ja jej wierzę .


Prace zawodową mogłam sobie rozdzielać na tury. Pierwsza zawsze była do południa, a drugą można było wykonać późnym wieczorem. Popołudnia można było wykorzystać na hobby. O tej porze roku w gratisie były wolne dwa tygodnie. zawsze wtedy robiłam cięcia. Przy tzw. normalnym czasie pracy rzeczywiście czas wolny to głównie weekendy. Czas emerytury jest sprawiedliwy. Każdego dopada w tym samym lub zbliżonym wieku.
Lucy też bym wierzyła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:23, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Anna_ogrodniczka napisał(a)
widzę ze wiosny wyglądasz ja również szukam jej w swoim ogrodzie i znajduje pierwsze oznaki jutro idę przyciąć liście szafirków i zobaczę co i jak wygląda. Stożki z ostrokrzewów wyszły Ci super i bardzo ładnie się prezentują lubię rośliny zimozielone w ogrodzie


Zimozieloności na przedwiośniu są niezastąpione. Po ścięciu traw bez nich byłoby zupełnie łyso.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 18:28, 01 lut 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W niezłej kondycji po zimie są rodki i trzmieliny.







A to zima się skończyła? Przecieram oczy i widzę wszędzie pustą biel u mnie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:10, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pszczelarnia napisał(a)


A to zima się skończyła? Przecieram oczy i widzę wszędzie pustą biel u mnie.



Ostatni prawdziwy śnieg był kilkanaście dni temu. Rano jest -1, a potem lekko na plusie. Już kolejny tydzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies