Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Szymka 17:35, 02 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
U mnie temperatury od 15 wzwyż
A jesień choć piękna wywołuje u mnie żal , że po niej nadejdzie zima...
Najgorsze są klucze żurawi, wtedy ryczę jak bóbr.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
jolanka 18:11, 02 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Nie tylko u Gałgasi wiosna, u Ciebie też na całego. O posypywaniu popiołem też nie wiedziałam, warto spróbować. Ciekawa jestem czy miscanton tez można?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:31, 02 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
jolanka napisał(a)
Nie tylko u Gałgasi wiosna, u Ciebie też na całego. O posypywaniu popiołem też nie wiedziałam, warto spróbować. Ciekawa jestem czy miscanton tez można?


Popiół drzewny rozsypuję zimą po całym ogrodzie, w warzywniku i sadzie też. Posypuję nim bukszpany po listkach. Popiół ma wiele cennych właściwości.
Na wiosnę na całego trzeba jeszcze poczekać. Za drzwiami mam gołoledź.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:32, 02 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Szymka napisał(a)
U mnie temperatury od 15 wzwyż
A jesień choć piękna wywołuje u mnie żal , że po niej nadejdzie zima...
Najgorsze są klucze żurawi, wtedy ryczę jak bóbr.


Szymka, jak bóbr? Przecież jesień jest cudna. Żurawi u mnie nie ma. Przelatują tylko klucze gęsi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:27, 03 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Szczęściara! Marny internet pewnie wkrótce przyspieszy, czego serdecznie życzę.

Na internet lepszy raczej nie mam szans, próbowaliśmy wszystkiego, różnych anten, routerów, ale wychodzi na to, że jesteśmy w jakiejś czarnej dziurze Niemniej jednak nie wykluczam, że technika/technologia czy cokolwiek innego pójdzie kiedyś do przodu

I policzyłam sobie, że jak będę nadrabiać w Twoim wątku po 10 stron dziennie to w pół roku się ogarnę - początek pamiętam, od jakiegoś czasu z końcówką jestem na bieżąco - no dam radę (chociaż jak sobie pomyślę, ile wątków na forum powinnam nadrobić to chyba jednak mogę mieć problem...)

A te śniedki masz wspaniałe - też mam dzięki Ewie-Andzie i nie mogę się ich wiosennego kwitnienia już doczekać Dla mnie to wspomnienie dzieciństwa
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 08:16, 03 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Prosa uwielbiają lekkie, ubogie gleby i słońce. Na glinie mają nadwyżkę składników pokarmowych, za dużo wilgoci i często się z tego powodu pokładają. To nie są trawy na moją glebę, dlatego większości pros się pozbyłam.
Prosa na stepach często ulegają pożarom. Popiół zawiera sporo potasu.


Haniu, czyli wreszcie jakiś pożytek z mojego piasku. Idealne warunki dla prosa. Ale faktycznie, mają się u mnie świetnie, nawet w rozproszonym cieniu. Stopniowo powiększam ich kolekcję
Zwykle popiół z kominka daję do kompostownika. Czasem obsypuję krzewy róż i inne, wrażliwe na choroby grzybowe rośliny.
Najbliższe wiaderko pójdzie na prosa
____________________
April April podbija las Mazowsze
Napia 20:17, 03 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Chciałam podziękować za polecenie Miskanta Gracillimusa. Właśnie go zamówiłam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 20:36, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Napia napisał(a)
Chciałam podziękować za polecenie Miskanta Gracillimusa. Właśnie go zamówiłam


Doczytałam, że zamówiłaś Graziellę. Też na gie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:39, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
April napisał(a)


Haniu, czyli wreszcie jakiś pożytek z mojego piasku. Idealne warunki dla prosa. Ale faktycznie, mają się u mnie świetnie, nawet w rozproszonym cieniu. Stopniowo powiększam ich kolekcję
Zwykle popiół z kominka daję do kompostownika. Czasem obsypuję krzewy róż i inne, wrażliwe na choroby grzybowe rośliny.
Najbliższe wiaderko pójdzie na prosa


Zdarzyło mi się podsypać popiołem hortensje bukietowe. Niby popiół zwiększa zasadowość gleby, a hortensje lubią bardziej kwaśno, ale im to nie zaszkodziło.
Toszkowe rady to była skarbnica wiedzy ogrodowej. Wiele roślin w moim ogrodzie z nich skorzystało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:45, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)

Na internet lepszy raczej nie mam szans, próbowaliśmy wszystkiego, różnych anten, routerów, ale wychodzi na to, że jesteśmy w jakiejś czarnej dziurze Niemniej jednak nie wykluczam, że technika/technologia czy cokolwiek innego pójdzie kiedyś do przodu

I policzyłam sobie, że jak będę nadrabiać w Twoim wątku po 10 stron dziennie to w pół roku się ogarnę - początek pamiętam, od jakiegoś czasu z końcówką jestem na bieżąco - no dam radę (chociaż jak sobie pomyślę, ile wątków na forum powinnam nadrobić to chyba jednak mogę mieć problem...)

A te śniedki masz wspaniałe - też mam dzięki Ewie-Andzie i nie mogę się ich wiosennego kwitnienia już doczekać Dla mnie to wspomnienie dzieciństwa


Z dzieciństwa to ja pamiętam lampy gazowe na mojej wrocławskiej ulicy i pana latarnika, który je zapalał i gasił. W codziennym życiu towarzyszy mi tyle wynalazków, o których mi się nawet nie śniło. Tak, że ten Twój internet też nabierze w końcu cudownej mocy.
Te śniedki zastałam na ROD-owskiej działce. Kiedy zakładałam obecny ogród przynosiłam z tej działki wszystko, co się dało, aby zapchać dziury. Tarcia mnie uświadomiła, co mam, bo nawet nie znałam ich nazwy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies