Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 23:37, 31 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
galgAsia napisał(a)
Daga, proponuję się przemóc i jednak przeczytać całość. Ja, nie chwaląc się , przeczytałam wątek kilka razy. Warto

Przemóc to ja się nawet szczególnie jakoś nie muszę Bardziej o czas, marność mojego internetu i krótkość doby chodzi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:25, 01 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12842
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Piękny widok . Z katalpami i bez nich

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tak to jest z niektórymi sprzedawcami roślin. czasem mam wrażenie, że my po lekturze Ogrodowiska mamy większe rozeznanie o odmianach niż oni.


W niektórych szkółkach/ sklepach ogrodniczych niestety tak jest.
Nawet ja, jeszcze w miarę świeżak , potrafiłam zadawać zbyt trudne pytania typu „a jaka to odmiana turzycy” .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 16:41, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21639
galgAsia napisał(a)
Daga, proponuję się przemóc i jednak przeczytać całość. Ja, nie chwaląc się , przeczytałam wątek kilka razy. Warto


Też wiele wątków czytałam w całości. Najdłużej mi zeszło przy trylogii Małej Mi.
Dzięki za reklamę.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:46, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21639
Magara napisał(a)

Przemóc to ja się nawet szczególnie jakoś nie muszę Bardziej o czas, marność mojego internetu i krótkość doby chodzi


Najbardziej uwierająca jest krótkość doby. Zwłaszcza wtedy, kiedy ma się na głowie pacholęta i męża, którzy to domagają się jedzenia i opierunku oraz innych dziwnych rzeczy. Na starość, mimo pewnych niedogodności typu zgrzytanie w kościach, jakaś ta doba dłuższa jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:00, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21639

Agatorek napisał(a)


Piękny widok . Z katalpami i bez nich



W niektórych szkółkach/ sklepach ogrodniczych niestety tak jest.
Nawet ja, jeszcze w miarę świeżak , potrafiłam zadawać zbyt trudne pytania typu „a jaka to odmiana turzycy” .


Możemy się zgłosić na "dyżury eksperta" w punktach sprzedaży.

Dzisiejsze widoki długiej prostej nie są tak urokliwe.
Uciachałam trawy przy tarasie i na cypelku. Zostawiłam na później stipy i turzyce. Te drugie mogą jeszcze zdobić.







Sprzątać resztki będę później. Za mokro, żeby grabić trawniki.

turzyca "ptasie łapki"



Turzyca Evergold



Najgorzej po zimie wygląda proso. Na szczęście w ogrodzie zostało tylko jedno.
Przypomnę radę Toszki, aby prosa najpierw ściąć o 1/2 i podsypać popiołem drzewnym.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:20, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21639
Teraz post z cyklu "Z poradnika ogrodnika".

Można zacząć ciachanie liści szafirków. Teraz są długie, wiotkie, splątane.



Ścięcie ich o połowę pozwoli na lepsze wyeksponowanie kwiatków.



Teraz bardzo dobrze widać, które gałązki dereni białych należy wyciąć. Są wyraźnie mniej wybarwione, ciemniejsze. U siebie wytnę te ciemne oraz te, które rosną za bardzo na boki. Pozostałe skrócę o 1/3, jeśli będzie taka potrzeba.












____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:23, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21639
U mnie drobniejsze trawy zaczęły się budzić.

Ścięłam trzcinniki Overdam,



Turzyca pagórkowata (montana) przed i po ścięciu.





Ciachnęłam też seslerie jesienne.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 17:29, 01 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Ty ciachasz trawy, a u mnie spadł śnieg
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:32, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21639
Nadszedł czas biegania po ogrodzie w poszukiwaniu oznak nowego życia.
Coś tam jest, ale w wersji raczej minimalistycznej.

przebisniegi



A tutaj było zgrzytanie zębów. Przeniosłam na ten kawałek cebuli przebiśniegów Woronowii. Nie wiem, czy przeżyły atak kreta. Kopca nie ruszam, bo w górnej części glina jest rozmokła, a w dolnej zmarznięta.



liliowce



rozchodniki olbrzymie



W warzywniku ładnie wykiełkował czosnek jadalny wsadzany późną jesienią.



Pogrubiały pączki na dereniu jadalnym.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:33, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21639
Judith napisał(a)
Ty ciachasz trawy, a u mnie spadł śnieg


Co chwila coś leci z nieba. Rano był opad śniegu, ale szybko stopniał.
Wczoraj była dobra pogoda do prac.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies