Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Napia 20:47, 03 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Doczytałam, że zamówiłaś Graziellę. Też na gie.


Serce mi zamarło i aż musiałam sprawdzić... ufff. Graziellę, ale rzeczywiści także na g
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 20:48, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
jolanka napisał(a)
Nie tylko u Gałgasi wiosna, u Ciebie też na całego. O posypywaniu popiołem też nie wiedziałam, warto spróbować. Ciekawa jestem czy miscanton tez można?


Wykorzystanie popiołu to była kiedyś najtańsza metoda użyźniania gleby.
Zaprotestują tylko rodki, azalie i inne kwaśnoluby.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Napia napisał(a)


Serce mi zamarło i aż musiałam sprawdzić... ufff. Graziellę, ale rzeczywiści także na g


Sprzedawcy bardzo często mylą te dwa miskanty. Źdźbła mają prawie identyczne. Wyraźne różnice zaczynają się pojawiać pod koniec lata. Graziella szybko zakwita, a Gracilismus kwitnie później lub wcale (zależy od gleby, wilgotności i stanowiska).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:58, 03 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wykorzystanie popiołu to była kiedyś najtańsza metoda użyźniania gleby.
Zaprotestują tylko rodki, azalie i inne kwaśnoluby.

Też popiołem przez kilka sezonów na jesień zasilałam rośliny przed zimą. Jak spalaliśmy siano z łąki to mi go wystarczało na calutki ogród i jeszcze sąsiadce dawałam. Teraz w sezonie podsypię po spaleniu gałęzi z podcinki krzewów i drzew.
Ma jeszcze jedną zaletę, jest za darmo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Judith 21:03, 03 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9927
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z dzieciństwa to ja pamiętam lampy gazowe na mojej wrocławskiej ulicy i pana latarnika, który je zapalał i gasił. [...]

Gruszko, mieszkałaś w okolicy Katedralnej?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Napia 21:15, 03 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Sprzedawcy bardzo często mylą te dwa miskanty. Źdźbła mają prawie identyczne. Wyraźne różnice zaczynają się pojawiać pod koniec lata. Graziella szybko zakwita, a Gracilismus kwitnie później lub wcale (zależy od gleby, wilgotności i stanowiska).


Na tych kwiatostanach mi zależy, a czytam, że u Grazielli pojawiają się wcześnie, bo już latem.
A popiół drzewny dorzucam do kompostu, czytałam też, ze można go dawać pod powojniki, ale tego jeszcze nie robiłam.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gruszka_na_w... 21:26, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Judith napisał(a)

Gruszko, mieszkałaś w okolicy Katedralnej?




Dzisiaj takie lampy są faktycznie tylko na Ostrowie Tumskim. Robią cudny klimat.
Ale kiedyś dominowały na uliczkach oddalonych od głównych traktów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:30, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
sylwia_slomczewska napisał(a)

Też popiołem przez kilka sezonów na jesień zasilałam rośliny przed zimą. Jak spalaliśmy siano z łąki to mi go wystarczało na calutki ogród i jeszcze sąsiadce dawałam. Teraz w sezonie podsypię po spaleniu gałęzi z podcinki krzewów i drzew.
Ma jeszcze jedną zaletę, jest za darmo


Spalania siana i słomy nawet sobie nie wyobrażam. Do końca życia nie wytaraskałabym się z mandatów, grzywien i nieprzyjemności sąsiedzkich. U nas nie wolno spalać odpadów ogrodowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:31, 03 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Napia napisał(a)


Na tych kwiatostanach mi zależy, a czytam, że u Grazielli pojawiają się wcześnie, bo już latem.
A popiół drzewny dorzucam do kompostu, czytałam też, ze można go dawać pod powojniki, ale tego jeszcze nie robiłam.

Powojnikom z pewnością popiół nie zaszkodzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:38, 04 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z dzieciństwa to ja pamiętam lampy gazowe na mojej wrocławskiej ulicy i pana latarnika, który je zapalał i gasił.


Haniu!!! To Ty w jakąś pętlę czasu wpadłaś albo co najmniej w godzinę pąsowej róży
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies