Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

sylwia_slomc... 19:14, 01 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
U Ciebie juz ogród do nowego sezonu gotowy Zazdraszczam bo u mnie nawet nie ruszone jeszcze , pogoda nie pozwala
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wiklasia 19:40, 01 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Wiosna! Jak nic, wiosna u Ciebie!!!

Wpadam Haniu regularnie i cichaczem podratować mój humor (czasem kiepski) cudnymi Twoimi wstawkami liryczno- humorystycznymi.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Johanka77 19:48, 01 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hania Ty już widzę działasz na całego!
Macham!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 19:53, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Johanka77 napisał(a)
Hania Ty już widzę działasz na całego!
Macham!


Nie ma na co czekać. W kolejce stoją drzewka w sadzie, krzewy w nieformowanym żywopłocie, hortensje. A potem zrebkowanie stosów gałęzi, wałowanie trawnika, opryski. A ręce tylko dwie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:00, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
wiklasia napisał(a)
Wiosna! Jak nic, wiosna u Ciebie!!!

Wpadam Haniu regularnie i cichaczem podratować mój humor (czasem kiepski) cudnymi Twoimi wstawkami liryczno- humorystycznymi.


Wiosna to u wrót Galgasi stoi. U mnie tylko jakieś "wypierdki" przedwiosenne.

Ten obecny czas budzi we mnie tak mordercze uczucia, że ratunkiem jest rzucanie się w ogród z sekatorem lub czytanie tego, że mądrzy ludzie mają do powiedzenia.
Wspomagam się też skandynawskimi filmami. Polecam seriale "Lilyhammer" i "Most nad Sundem". Liryczności w nich niewiele, ale elementów humorystycznych sporo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:03, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Ciebie juz ogród do nowego sezonu gotowy Zazdraszczam bo u mnie nawet nie ruszone jeszcze , pogoda nie pozwala


Do stanu gotowości brakuje jakieś 95%, ale cieszę się, że można było zacząć.
U mnie też pogoda kaprysi, ale fakt, że ogród jest pod ręką ułatwia wstrzelenie się w okienka pogodowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 20:47, 01 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9055
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najbardziej uwierająca jest krótkość doby. Zwłaszcza wtedy, kiedy ma się na głowie pacholęta i męża, którzy to domagają się jedzenia i opierunku oraz innych dziwnych rzeczy. Na starość, mimo pewnych niedogodności typu zgrzytanie w kościach, jakaś ta doba dłuższa jest.


Czyli jest nadzieja na dłuższą dobę, bo dla mnie zawsze jest za krótka
Za słowa na temat słonecznego i cienistego ogrodu bardzo dziękuję. wezmę je pod uwagę przy planowaniu nowej rabaty O szafirkach, a właściwie o ich przycinaniu nie wiedziałam. Zastosuję, jak tylko pozwoli na to pogoda, bo w tej chwili wszystko przykrył śnieg. U mnie jeszcze nie czas na przedwiosenne porządki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magara 00:19, 02 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najbardziej uwierająca jest krótkość doby. Zwłaszcza wtedy, kiedy ma się na głowie pacholęta i męża, którzy to domagają się jedzenia i opierunku oraz innych dziwnych rzeczy. Na starość, mimo pewnych niedogodności typu zgrzytanie w kościach, jakaś ta doba dłuższa jest.

Haniu, no to mnie zmotywowałaś haniebnie Pacholąt małoletnich do karmienia i opierunku brak, mąż nie wołoduch, tylko z tą krótkością doby i marnym internetem muszę się ogarnąć
Wiosna u Ciebie w butach siedmiomilowych
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kawa 07:32, 02 lut 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu no jak u Ciebie wiosna to u mnie za jakieś 2-3 tygodnie
śnieg i deszcz utrudniają w weekendy zrobienie czegokolwiek w ogródku
po pracy nie ma szans zaraz ciemno i zimno.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
antracyt 08:25, 02 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Haniu, czy szałwię lekarską tniesz jeszcze wiosną, czy tylko po kwitnieniu? Co roku mam dylemat na przedwiośniu, kiedy patrzę na te ogołocenia od dołu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies