Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 08:39, 11 maj 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
nie wiem czy nauczona Twoim doświadczeniem i moich nie przetrzepię?

Ach te kanciki to miód na moją duszę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ryska 10:50, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Gorąca Zośka będzie w tym roku
Wyeliminuje tulipany ale oszczędzi pomidory.
I ja tak wolę.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Dorii 18:09, 11 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mam główkowate od kilku lat i jakoś ich nie przybywa specjalnie a bym chciała.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 19:11, 11 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33771
Mam inwazje czosnków glowkowatych. Już je przetrzebiła,, a i tak robią straszny bałagan na rabacie i kładą się na inne rośliny.

Haniu, w ogrodzie bujność zagościła. Pięknie i parkowo u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 22:02, 11 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja wsadziłam je w doniczki i dopiero do ziemi... I po kłopocie


U mnie nie ma jak wcisnąć doniczek. Podejrzewam, że w doniczkach też się zrobi z nimi bajzel.
Tak te czosnki wyglądają










A wsadzałam jedną cebulkę co 10-20 cm, w 5 różnych miejscach. Rok temu na podokiennej przy garażu miałam dwa szczypiorki. Przytargane najprawdopodobniej z kompostem. W tym roku jest już kilkadziesiąt. Cebulek na kompost nie wyrzucałam, ale zasychające pędy kwiatowe -tak. Wysiał się?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:04, 11 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Rojodziejowa napisał(a)


Efekt świetny. Jakieś zastępstwo?

Asiu, podejrzewam, że przez jeszcze ładnych kilka lat nie pozbędę się ich z ogrodu. Nawet przeoranie rabat by nie pomogło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:05, 11 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
tulucy napisał(a)
W moim bałaganie mogą się rozłazić do woli. Większe czosnki też niektóre mają szczypiorek na początku, ale to z samosiewu.


O tym nie wiedziałam. Zwykle usuwam to, co przekwita w momencie utraty urody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 22:12, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie nie ma jak wcisnąć doniczek. Podejrzewam, że w doniczkach też się zrobi z nimi bajzel.
Tak te czosnki wyglądają










A wsadzałam jedną cebulkę co 10-20 cm, w 5 różnych miejscach. Rok temu na podokiennej przy garażu miałam dwa szczypiorki. Przytargane najprawdopodobniej z kompostem. W tym roku jest już kilkadziesiąt. Cebulek na kompost nie wyrzucałam, ale zasychające pędy kwiatowe -tak. Wysiał się?


Ja wsadziłam w małe ale u Ciebie już jest busszzz, więc może i problem
Może i się wysiał,hm
Szkoda, że te większe się tak nie mnożą ,tylko w liście idą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 22:20, 11 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Magara napisał(a)
Haniu, czytam, oglądam i nie wierzę
1. takie kwitnące rodki już????
2. na jeżówki odmianowe też się obraziłam, więcej nie kupię na pewno, mam kilka z czasów zakupów bez planu i nie będę płakać jak się w tym roku nie pojawią - te zwykłe są najlepsze
3. czy ta ławka jest wygodna?
4. czosnki główkowate - strasznie mi się podobają - w miejscu gdzie posadziłam 50 sztuk widzę kilka i nie wiem teraz czy się cieszyć czy martwić

P.S. Haniu, potrzebuję porady szafirkowo-przesadzeniowej


O szafirkach i cebulowych napisał już przed południem.
Rodków mam pięć. Trzy rosną na podwyższonej rabacie podokiennej, a dwa na rabacie naprzeciw, wśród innych zimozielonych. Kwitną te najwcześniejsze- Gartendirektor Rieger. Czasem zdarzało się, że rozpoczynały kwitnienie w kwietniu.



Ławeczka początkowo była jedna. To był prezent na Dzień Matki. Był z niej widok na okoliczne wzgórza. Sąsiad postawił dom , moje rośliny podrosły i widok się zatracił. Ale ławeczka okazała się na tyle wygodna, że pacholę dokupiło mi jeszcze dwie: tę pod brzózką i "emerycką".





Aktualny widok z ławeczki.



Ta pod brzózką pozwala na omiatanie warzywnika.



Czosnkami będziesz się martwić za parę lat. Póki co, ciesz się, bo są śliczne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:24, 11 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja wsadziłam w małe ale u Ciebie już jest busszzz, więc może i problem
Może i się wysiał,hm
Szkoda, że te większe się tak nie mnożą ,tylko w liście idą


Te większe też się mnożą. Kiedyś pokazywałam, bo wykopałam z miejsca, gdzie wsadziłam 5 Purple Sensation, pełną doniczkę C2 cebulek. Te drobniejsze dają tylko masę liściową. Jej nadmiar jest oznaką, że czosnki trzeba wykopać i rozdzielić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies