Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Milka 06:41, 29 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kukliki to jednak długo kwitną.







Powinnam już ściąć brunnery, ale wokół nich taka gęstwina, że zaczekam aż nadejdzie czas wycinania pałek irysów i suchelców czosnków.




Zawsze się dziwię, że pomimo odległości, tak szybko busz u ciebie.
Jestem zachwycona kuklikami, gdzie swoje kupowałaś?
Może masz w nadmiarze i na coś się wymienimy?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
darkowa 08:00, 29 maj 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu, podglądam i czytam Cię cały czas

A zdradź proszę przepis na zalewę do pomidorów
____________________
krystyna
Basieksp 09:07, 29 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209


I na koniec cudowna tiarella. Ależ je polubiłam.



Liczna jest i ładnie Ci kwitnie Też ją mam i czekam na jej kwitnienie, moja słabo mi rosła, teraz ma nowe miejsce, no i zobaczę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 00:35, 30 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
W temacie kosiarki - chyba całkiem fajną wybrałaś Coś kojarzę, że kiedy u nas ten temat był na tapecie to okazało się, że wszystkie (nawet te najbardziej markowe) mają silniki tej samej marki Pewności nie mam, ale skojarzenie zostało Oby nasza wytrzymała ten sezon i następny albo i dwa Małżonek ma wybraną jako następną stihla - nie wtrącam się ale zwrócę mu uwagę na temat łożysk Bo coś mi dziwnie wygląda, że ten stihl ma kosztować mniej niż ta, którą Ty wybrałaś

W tematach ogrodowych:
- mój rdest dopiero ma liście, nie mogę się napatrzeć na Twój kwitnący
- krzewuszki u nas jeszcze nie kwitną, a moje to już w ogóle
- drożdże na liście zakupów.

Oczywiście masz pięknie Ja mieszkam na biegunie, nie wiem którym, ale na pewno tym zimniejszym

Haniu, moje rukole wysadzone ze szklarni do skrzyń warzywnych w kwiaty idą - czy obrywanie ich (tych kwiatów) ma sens czy one już na kompost skazane?

EDIT: i jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, trochę na zaś moje rogownice zaczynają kwitnąć, gdzieś wyczytałam, żeby po kwitnieniu je skrócić o 1/3 - faktycznie tak trzeba?
Generalnie one strasznie się panoszą, nie wiem czy nie było błędem ich posadzenie na rabatach przy domu, ale ja je lubię i zakładam, że dam radę nad nimi zapanować wyrywając to co mi wyłazi poza "plan" - dobrze myślę?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 10:46, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Magara napisał(a)
Małżonek ma wybraną jako następną stihla - nie wtrącam się ale zwrócę mu uwagę na temat łożysk Bo coś mi dziwnie wygląda, że ten stihl ma kosztować mniej niż ta, którą Ty wybrałaś

Może tak być. Te tańsze modele Stihla mają dwusuwowy silnik i koła bez bieżnika. Na niewielkich i płaskich trawnikach sprawdzą się dobrze. Te z napędem, kołami z bieżnikiem i czterosuwowym silnikiem są już nieco droższe. Na stronie producenta trudno jest się dokopać do szczegółów technicznych. Zaufaj DT. Z pewnością dokona właściwego wyboru.

Magara napisał(a)


Haniu, moje rukole wysadzone ze szklarni do skrzyń warzywnych w kwiaty idą - czy obrywanie ich (tych kwiatów) ma sens czy one już na kompost skazane?

EDIT: i jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, trochę na zaś moje rogownice zaczynają kwitnąć, gdzieś wyczytałam, żeby po kwitnieniu je skrócić o 1/3 - faktycznie tak trzeba?
Generalnie one strasznie się panoszą, nie wiem czy nie było błędem ich posadzenie na rabatach przy domu, ale ja je lubię i zakładam, że dam radę nad nimi zapanować wyrywając to co mi wyłazi poza "plan" - dobrze myślę?


Rukole można ściąć, Wypuszcza nowe listki. Nieco drobniejsze od tych z pierwszego rzutu. Można po 20 lipca wysiać nową partię.
Rogownice po kwitnieniu zetnij prawie do ziemi. Ona się płoży, spód jest nieco podgniły, ale da się to zrobić. szybko odbije i pojawią się młode listki. To typowa roślina okrywowa. O jej wielkości to Ty decydujesz.
Rdest jest cudowny, bo nie dość, że bardzo długo kwitnie, to powtarza kwitnienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:48, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Basieksp napisał(a)


Liczna jest i ładnie Ci kwitnie Też ją mam i czekam na jej kwitnienie, moja słabo mi rosła, teraz ma nowe miejsce, no i zobaczę


U mnie rośnie w cieniu i półcieniu. Lubi wilgoć, a w tym sezonie miała jej pod dostatkiem. bardzo fajnie się dzieli i można ją wtykać w nowe miejsca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:50, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Milka napisał(a)

Zawsze się dziwię, że pomimo odległości, tak szybko busz u ciebie.
Jestem zachwycona kuklikami, gdzie swoje kupowałaś?
Może masz w nadmiarze i na coś się wymienimy?


Odmianowe kukliki kupowałam rok temu u Marty/Finki w Strąkowej.
Tymi pospolitymi mogę się podzielić. Zapraszam po odbiór, gdybyś zmierzała w kierunku Kotliny Kłodzkiej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:52, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wiolka5_7 napisał(a)
Mamy kosę,jednak kosiarką wychodzi ładniej trochę wymaga ale nie tak jak bez

Pięknie masz Haniu w ogrodzie rabaty bujne, że nie ma gdzie nogi postawić
Na tego rdesta wężownika już patrzyłam jakiś czas temu, może sobie sprawię kiedyś ,skoro dosyć długo kwitnie


Faktycznie, po koszeniu kosiarką powierzchnia wygląda ładniej. Rozumiem, że tak wolicie.
Rdest jest nieco rozłogowy, ale łatwo się go wyrywa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:56, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)
Dobrze, że u mnie M ogarnia sam serwis i naprawy kosiarki. Sam też ostrzy noże. Zawsze trochę kaski w kieszeni. Musi być jakaś grubsza awaria by nie dał rady, ale wtedy to w serwisie tyle kosztuje, że lepiej nowy sprzęt kupić


To masz w domu prawdziwy skarb.
Z tymi naprawami to loteria. Tak mieliśmy kilka miesięcy temu z telewizorem. Naprawa miała kosztować 700 zł. Przy strategii producentów polegającym na celowym "postarzaniu" (krótkowieczności elementów składowych) sprzętów, ciężko jest podjąć decyzję o naprawie w serwisie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:56, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
sylwia_slomczewska napisał(a)
Opisałam się na temat rodaków i mi tel zeżarł a komp dziś strajkuje w skrócie rozumiem co czujesz.


Podczytuję, że wiele osób tak ma.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies