Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Wiolka5_7 11:14, 30 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Faktycznie, po koszeniu kosiarką powierzchnia wygląda ładniej. Rozumiem, że tak wolicie.
Rdest jest nieco rozłogowy, ale łatwo się go wyrywa.


eM niech się trochę pomęczy
Rdesta na bank kupię kiedyś

Fajną kosiarkę kupiłaś potwierdzam silnik Briggsa niezawodny... Przy tej obecnej kosiarce taki mamy i chodzi ok 10 lat bez zastrzeżeń,tylko wymiana oleju. Tylko ten napęd i inne plastikowe części popękały.Twoja wygląda na solidną

My za rok planujemy coś kupić.Ale eM myśli o traktorku,bo mamy kawał trawnika takiego z koniczyną i stokrotkami do koszenia... Ale myślimy oczywiście o używanym ,bo te nowe lepszej jakości kosztują duuzo.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 13:28, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Wiolka5_7 napisał(a)


eM niech się trochę pomęczy
Rdesta na bank kupię kiedyś

Fajną kosiarkę kupiłaś potwierdzam silnik Briggsa niezawodny... Przy tej obecnej kosiarce taki mamy i chodzi ok 10 lat bez zastrzeżeń,tylko wymiana oleju. Tylko ten napęd i inne plastikowe części popękały.Twoja wygląda na solidną

My za rok planujemy coś kupić.Ale eM myśli o traktorku,bo mamy kawał trawnika takiego z koniczyną i stokrotkami do koszenia... Ale myślimy oczywiście o używanym ,bo te nowe lepszej jakości kosztują duuzo.


Na koszącym traktorku to bym sobie pojeździła. To musi być szalenie relaksujące zajęcie.
No jest tak jak piszesz. Główny element, czyli silnik, jest solidny i trwały, a te podzespoły dla odmiany bardzo awaryjne.
Kuszę rdestem. W słońcu i w cieniu. Z czosnkami mu do twarzy.








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:35, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Krzewy na długiej prostej osiągnęły swoje apogeum. Pachnie tam niesamowicie. Uwijają się roje owadów. Kwitnie irga błyszcząca, krzewuszki, kalina Rozeum, lilaki węgierskie, a teraz dołączyły tawuły nippońskie.





I w drugą stronę.



Okolice tarasu (lewa strona zdjęcia)są dyskretnie zarośnięte.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:41, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Do ogrodu zawitały niebieskości. Irysy syberyjskie mam powtykane w różnych miejscach. Rosną też na zapłociu. Po kwitnieniu ścinam pałki kwiatostanów. czasem skracam liście, jeśli za bardzo włażą na inne rośliny.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 13:42, 30 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na koszącym traktorku to bym sobie pojeździła. To musi być szalenie relaksujące zajęcie.
No jest tak jak piszesz. Główny element, czyli silnik, jest solidny i trwały, a te podzespoły dla odmiany bardzo awaryjne.
Kuszę rdestem. W słońcu i w cieniu. Z czosnkami mu do twarzy.










Potwierdzam, że z czosnkami im do twarzy U mnie też takie zestawienie wyszło
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 13:55, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
I takie tamy na koniec.

Turzyca montana jest zdecydowanym zwycięzcą w kategorii małych traw. Wyciągam jej wczesną wiosną kwiatostany, więc nie ma problemów z niekontrolowanym wysiewem. Przez wiele sezonów utrzymuje zwarty kształt kępy. Daje radę w półcieniu i cieniu. Jedyna wada to dość długie zbieranie się w sobie po oddzieleniu/odcięciu od rośliny matecznej.



Turzyca Silver Sceptre pięknie rozjaśnia cieniste zakątki. Jej wadą jest szybkie starzenie kępy, które objawia się podobnie jak u żurawek. Robią się wypiętrzenia i trawka traci swój fontannowy kształt. Trzeba też pilnować panoszenia się rozłogów, choć są one mniej intensywne niż u turzycy ID. Trzeba by co 3 lata wykopywać starą kępę i wsadzać na nowo odmłodzone kawałki.





Bordowolistne niskie berberysy to dobre towarzystwo dla czosnków.



Bardzo lubię molinię variegata. U mnie nie osiąga imponujących rozmiarów, ale dobrze się sprawdza jako rozjaśniacz półcienistych zakątków.



Szałwia lekarska warta jest znalezienia dla niej miejsca w ogrodzie.



Wirażyk.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:57, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Roocika napisał(a)


Potwierdzam, że z czosnkami im do twarzy U mnie też takie zestawienie wyszło


Mam je też posadzone w pobliżu azalii japońskich (białej i różowej) i błękitnego wielosiła. Też zgrabnie to wygląda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 14:23, 30 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Przepięknie, przebogato, kolorowo!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 14:25, 30 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na koszącym traktorku to bym sobie pojeździła. To musi być szalenie relaksujące zajęcie.
No jest tak jak piszesz. Główny element, czyli silnik, jest solidny i trwały, a te podzespoły dla odmiany bardzo awaryjne.
Kuszę rdestem. W słońcu i w cieniu. Z czosnkami mu do twarzy.








Też bym pojeździła tak te plastiki są kiepskie.

Skusiłaś mnie ... ślicznie się komponują z moimi ulubionymi fioletami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 14:36, 30 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Mam tego rdesta wężownika, bardzo fajny jest . Świeci na tle zieleni z daleka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies