Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:20, 02 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Martka ja tez szykuje lemoniadke z syropu, latem jest cudowna do tego wkrajam truskawke lub malinke, plaster pomaranczy i listki miety, na litry schodzi.


Piłam bez tych owocowych dodatków. Spróbuję je dodać w tym sezonie. Z pewnością będzie pyszne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 22:22, 02 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Hmmm, dziewczyny, nie jesteście chyba takie oryginalne z tym gryczanym do kawy
ps. Wszystko apetyczne, łącznie z pulpecikami niby jestem po kolacji, a zgłodniałam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 22:25, 02 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bardzo mnie cieszy na duchowa wspólnota.
A ten makaronik z dodatkami prezentował się tak



Strasznie przepysznie wygląda …aż zgłodniałam. A już po 22 . No cóż…
Haniu, zrobiłaś to specjalnie

Cieszę się, że trafiłam na zdjęcia, przebujnie i przepięknie .
Warzywnik też robi wrażenie, bardzo elegancki, nawet kanciki ma!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:29, 02 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rojodziejowa napisał(a)
Ten stróż wygląda jak maltańczyk przebrany za barana Patrzy jakby mu któryś pomidor chciał zwiać

Te wszystkie fiolety/niebieskości wprawiają mnie w zachwyt. Niedługo to trzeba się będzie tymi ścieżkami przedzierać takie wszystko bujne i wylewające się z rabat


Dlaczego maltańczyk?
To schroniskowa sierota. Pilnuje wszystkiego, co w zasięgu wzroku, żeby tego nie stracić. Paszczęką potrafi wyrażać całą gamę uczuć i różnych opowieści.

Najbardziej zarasta ścieżka wzdłuż domu (późnym latem i wczesną jesienią), ale nią rzadko się przemieszczam. Jeszcze obywam się bez maczety.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:32, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, litości, błagam precz z moich oczu, nie, tego rozkazu mózg mój i żołądek nie posłuchał!
Tarciu, o to Ty wyrafinowaną wersję robisz. Edit: Zuza, Ty miód też gryczany? czyli jesteśmy ze wspólnym DNA, z jednego miotu





Gruszka_na_w... 22:35, 02 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Strasznie przepysznie wygląda …aż zgłodniałam. A już po 22 . No cóż…
Haniu, zrobiłaś to specjalnie

Cieszę się, że trafiłam na zdjęcia, przebujnie i przepięknie .
Warzywnik też robi wrażenie, bardzo elegancki, nawet kanciki ma!


Warzywnik jest z boku części frontowej. To wymusza jego jaki taki względny wygląd.
Cenię sobie to danie z cukiniowego makaronu ze względu na bardzo krótki czas przygotowania i smak.
Sama się też katuję tym widokiem. Chodzę codziennie do tej mojej cukinii i zerkam, czy nabiera mocy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:41, 02 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
Haniu, litości, błagam precz z moich oczu, nie, tego rozkazu mózg mój i żołądek nie posłuchał!
Tarciu, o to Ty wyrafinowaną wersję robisz, miód też gryczany? czyli jesteśmy we trzy ze wspólnym DNA, z jednego miotu







Bardzo rzadko robię zdjęcia swoim kulinarnym wytworom. To był eksperyment, a takowe u mnie nie zawsze się udają. Ten mnie samą zaskoczył końcowym efektem.

PS. Kiedy moje pacholęta wracały ze szkoły, to w drzwiach wejściowych pytały:
-Mama, dziś na obiad eksperyment, czy normalne jedzenie?
Kiedy odpowiadałam, że eksperyment, to słyszałam:
-O cholera, znowu będziemy głodni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:43, 02 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
Hmmm, dziewczyny, nie jesteście chyba takie oryginalne z tym gryczanym do kawy
ps. Wszystko apetyczne, łącznie z pulpecikami niby jestem po kolacji, a zgłodniałam


Zjedz, nie żałuj sobie.
Cieszę się, że miód gryczany ma tyle fanek. Zasługuje na to.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 23:07, 02 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W necie jest sporo przepisów na ten syrop. Wybierz taki, który Ci najbardziej podejdzie.
Swój robię mocno na skróty. Z kwiatostanów odcinam jak najwięcej zielonego (goryczka). Zalewam kwiatki wodą, zagotowuję. Czekam kilka godzin. Odcedzam na sitku wyłożonym ściereczką. Do otrzymanego roztworu wciskam sok z cytryny i wsypuję cukier, zagotowuję i wlewam do wyparzonych w 100 stopniach słoiczków. Nie pasteryzuję.


Dzięki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
tulucy 00:01, 03 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja się zrobiłam głodna na kanapkę z serem i dżemem. U mnie powidła może mniej, bardziej truskawkowy. Też byłam dziwolągiem.

A dżem w lodówce się skończył, a mnie się nie chce wychodzić do spiżarnianej szafy. Aaa, jak żyć? Jak spać?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies