Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 08:18, 03 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, melduję, że czytam i oglądam i się zachwycam.

Cudny warzywnik i te łany irysów
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 08:24, 03 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Dobrze, że ja tu dopiero rano zajrzałam a nie przed snem bo bym musiała do lodówki iść .
Kanapki z serem żółtym i dżemem to smak mojego dzieciństwa.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kawa 10:16, 03 cze 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu
napawam się tymi twoimi widokami
co cudownie po prostu
w sumie to nie mam słów żeby wyrazić swój zachwyt

makaronik no wygląda pysznie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 13:21, 03 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
Ja się zrobiłam głodna na kanapkę z serem i dżemem. U mnie powidła może mniej, bardziej truskawkowy. Też byłam dziwolągiem.

A dżem w lodówce się skończył, a mnie się nie chce wychodzić do spiżarnianej szafy. Aaa, jak żyć? Jak spać?


Mam nadzieję, że jednak spałaś dobrze.
Dżemu z truskawek nie robię, bo traci kolor po obróbce termicznej. Inna sprawa, że truskawek mam niewiele i zdecydowanie bardziej je lubię na surowo.
Jak odpędzić kosy od truskawek?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:26, 03 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Dobrze, że ja tu dopiero rano zajrzałam a nie przed snem bo bym musiała do lodówki iść .
Kanapki z serem żółtym i dżemem to smak mojego dzieciństwa.


To zdaje się był mocno kryzysowy zestaw. Mięso i wędliny były rarytasem. Twaróg, żółty ser, warzywa i ryby można było kupować i jeść do woli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 13:33, 03 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
I było zdrowo
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 13:34, 03 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu, nie wiem, u mnie nie mam tego problemu, bo truskawki przegrywają w przedbiegach z czereśniami u sąsiadów
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 13:35, 03 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Roocika napisał(a)
Haniu, melduję, że czytam i oglądam i się zachwycam.

Cudny warzywnik i te łany irysów


Kilka lat temu pisałam, że marzę o czasie, kiedy dom zatopi się w zieleni. I chyba się udało.
Przedpłocie z łanem kocimiętki.







I strona prywatna (zielona kolumna to powojnik, po bokach ma jeszcze róże)





Irysy syberyjskie dopisały. Bródkowatych w tym sezonie kwitnie niewiele. Późnym latem dzieliłam stare sadzonki. W tym sezonie mają niestety tylko listki. Może za rok zakwitną.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:36, 03 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
I było zdrowo


Dzisiaj to jedzenie z wyższej półki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:37, 03 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
Haniu, nie wiem, u mnie nie mam tego problemu, bo truskawki przegrywają w przedbiegach z czereśniami u sąsiadów


Czereśnie też wolę na surowo. Miałabym problem, czy wybrać wiadro czereśni, czy też truskawek. Najlepsze byłyby oba.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies