Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:10, 16 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mam je posadzone za bukszpanowymi kulkami. Dwie sztuki. Jedną wysadzę w inne miejsce. Zobaczę jak zareaguje. Może nie lubią ciężkiej gliny?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 15:26, 16 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu moja ziemia też ciężka.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Judith 16:28, 16 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Piękne róże! Jednak bohaterem tej serii zdjęć jest dla mnie bezapelacyjnie warzywnik - mniodzio po prostu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 16:46, 16 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Na schodkach skarpy zakwitła tojeść rozesłana.



Dobrze, że nie kwitnie długo, bo tuż obok rozpędza się róża Bonica. Byłby kolorystyczny zgrzyt.



Nadszedł czas tawułek. Tradycyjnie początek wyznaczają białe.



Naparstnic w tym sezonie niewiele. Białych brak. Są tylko te różowe. Może za rok będzie znowu wysyp.



Najzwyklejsze przetaczniki, ale i tak cieszą. Kwitną niezawodnie.



I przetacznikowiec wirginijski Red Arrow z innej perspektywy.



Kurde a ja lubię żółty z różowym

Przetaczniki ładne, czekam na swoje z niecierpliwością.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 17:52, 16 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
A czym pryskasz na grzyba? Już się muszę przygotowywać, bo bukszpany nie lubią takiej pogody

Jackmanii jest tak ciemny jak szałwia Caradonna? Będzie pasował w bliskiej okolicy? I czy do donicy się nada? Jak tak.... to jakiej wielkości ta donica musi być? Ty wszystko wiesz, to może i na te pytania znasz odpowiedzi?
Przymierzam się do powojnika przy altanie już któryś rok... nie znam się na nich, nie mam żadnego
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 20:24, 16 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Juzia napisał(a)
A czym pryskasz na grzyba? Już się muszę przygotowywać, bo bukszpany nie lubią takiej pogody

Jackmanii jest tak ciemny jak szałwia Caradonna? Będzie pasował w bliskiej okolicy? I czy do donicy się nada? Jak tak.... to jakiej wielkości ta donica musi być? Ty wszystko wiesz, to może i na te pytania znasz odpowiedzi?
Przymierzam się do powojnika przy altanie już któryś rok... nie znam się na nich, nie mam żadnego


Bukszpany w tym sezonie chorób grzybowych nie mają. Magara wkleiła przepis na wywar ze skrzypu. Zalewasz w garnku skrzyp wodą. Zostawiasz na 24 godziny. Zagotowujesz. Rozcieńczasz wodą w stosunku 1:5 i opryskujesz roślinki. Ten wywar ma tez właściwości grzybobójcze.

Jackmani dorasta do ok. 2,5-3 m. Nie mam pojęcia jakiej wielkości ma korzenie, bo nie przesadzałam jeszcze powojników. Podejrzewam jedynie, że spore, bo wytwarza olbrzymia masę zieloną i jakoś te składniki do jej odżywienia musi pobrać. Szałwia mogłaby być za ciemna do duetu. Pasowałoby coś o białych kwiatach. Jarzmianka? Gilenia? U mnie koło niego rośnie Edenka. Pasują do siebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:33, 16 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Roocika napisał(a)


Kurde a ja lubię żółty z różowym

Przetaczniki ładne, czekam na swoje z niecierpliwością.


W ogrodzie trudno do końca panować nad kolorystycznymi zestawieniami. Nie rzucam się z nożycami na tę tojeść, żeby uniknąć żółto-różowego zestawienia. Oba kolory mocno ze sobą kontrastują. A to przy dłuższym oglądzie może trochę męczyć. To sytuacja podobna do kwitnienia azalii i rododendronów. Tworzą bardzo mocne, kontrastowe plamy kolorów, ale w pewnym momencie chciałoby się powrócić do monochromatyczności.

Przetaczników miałam kiedyś więcej, ale jakoś pozanikały. Niestety.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:32, 16 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)
Piękne róże! Jednak bohaterem tej serii zdjęć jest dla mnie bezapelacyjnie warzywnik - mniodzio po prostu .


Groszek nabiera mocy. Uwielbiam jego świeże strączki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 21:37, 16 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bukszpany w tym sezonie chorób grzybowych nie mają. Magara wkleiła przepis na wywar ze skrzypu. Zalewasz w garnku skrzyp wodą. Zostawiasz na 24 godziny. Zagotowujesz. Rozcieńczasz wodą w stosunku 1:5 i opryskujesz roślinki. Ten wywar ma tez właściwości grzybobójcze.

Jackmani dorasta do ok. 2,5-3 m. Nie mam pojęcia jakiej wielkości ma korzenie, bo nie przesadzałam jeszcze powojników. Podejrzewam jedynie, że spore, bo wytwarza olbrzymia masę zieloną i jakoś te składniki do jej odżywienia musi pobrać. Szałwia mogłaby być za ciemna do duetu. Pasowałoby coś o białych kwiatach. Jarzmianka? Gilenia? U mnie koło niego rośnie Edenka. Pasują do siebie.


Nie wiedziałam, że skrzyp na grzyba... Muszę zapamiętać!

Szałwia już na rabacie jest Ale są też róże.
Inne kolory powojników jakoś mi nie pasowały do tych róż dlatego szukam fioletowego. Ale też nie może być za jasny, bo będzie mi się z szałwiami gryzło

Jak wsadzę go do donicy, to może nie urosnąć taki wielki?
No już sama nie wiem co robić...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 21:52, 16 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Są jeszcze powojniki bylinowe. One rosną mniejsze. Sama nie uprawiam, ale może ktoś na forum ma doświadczenie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies