Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

antracyt 17:57, 27 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Jak zwykle pięknie, to aż nudne
Haniu, po Twoich różach w ogóle nie widać upału. Czyżby to zasługa gliny trzymającej wilgoć w nogach?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 19:37, 27 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Aguś, w moich wszystkich poprzednich miejscach zamieszkania było mnóstwo "przydasi" i "durnostojek". Skończyłam z tym na tym etapie życia. Jest prosto i funkcjonalnie. Staram się uprościć życie sobie i tym, którym przypadnie rola zamykania za mną drzwi.


Ja jeszcze nie skończyłam z upiększaczami . Ale dokumenty od dawna mam w kilku segregatorach .

Pięknie lato wygląda u Ciebie, róże w pełnym rozkwicie. Cudne .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:38, 27 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zostały takie tamy.

Stipy niedługo trzeba będzie czesać albo przyciąć.



Czy obok stipy rośnie rdest?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Juzia 20:30, 27 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38544
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie nie. Jest wręcz na odwrót. Lubię mieć poczucie, że ogarniam przestrzeń wokół siebie i mam takie marzenie, aby wyczuć moment, kiedy jej ogarnięcie przestanie być możliwe.


A u mnie to jakoś falami przychodzi.
Jak już nie ogarniam pierdzielnika w domu.... to przechodzę na minimalizm
A po kilku latach znów się zbiera.

Ślicznie w Twoim buszu!
Po co jechać na urlop jak ma się taki ogród?!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
jolanka 21:01, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Wcale nie widać u Ciebie suszy, podlewasz?
Oczy nacieszyłam cudnymi rabatami, pozazdrościłam porządków garażowych - tłumaczę sobie, że drzwi do niego są od południa i za gorąco (o zawartości nie wspominam bo w taką pogodę nie warto się denerwować
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:17, 27 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Basieksp napisał(a)
Cudnie a bobu nie mam u siebie w tym roku, zrobiłaś mi smaka, może na bazarku sobie kupię


Bobu nie sieję zbyt dużo. Trzy 3 metrowe rządki pozwalają na kilkunastokrotne niewielkie porcyjki dla smaku. Gleba w warzywniku na tym korzysta, bo korzenie bobu dobrze wiążą azot. Po zbiorach tnę łodygi na kawałki i przekopują. Mam z tego zielony nawóz.

Iwonko, łatwiej się delektować oglądając ogród na zdjęciach niż w rzeczywistości. Skwar jest taki, że od 10 do 20 trudno przebywać na zewnątrz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:24, 27 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)
Jak zwykle pięknie, to aż nudne
Haniu, po Twoich różach w ogóle nie widać upału. Czyżby to zasługa gliny trzymającej wilgoć w nogach?


W czerwcu kończą się dynamiczne zmiany na rabatach. Trudno o nowości.
W ogrodzie ozdobnym podlewam tylko nowe trojeści i hakonki. Reszta sobie radzi.
Różom sukcesywnie usuwam kwiaty, które przekwitły, nawet jeśli same zrzuciły płatki. Ułatwiam sobie późniejsze przycinanie po pierwszym kwitnieniu. Przez te bujne nasadzenia na rabatach spora część róż jest w jakimś momencie dnia cieniowana przez sąsiednie rośliny. W takie upalne dni to dobre rozwiązanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:30, 27 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)


Czy obok stipy rośnie rdest?


To tawułka Arendsa. Bardzo dobrze rośnie na glinie. Teoretycznie to roślina do cienia, ale najbardziej okazale mi wyrosła w pierwszym roku po posadzeniu, kiedy cienia w ogrodzie w ogóle nie było. To ten sam fragment ogrodu kilka lat wcześniej. Bylinami uzupełniałam puste miejsca miedzy krzakami.



Potem już nigdy nie kwitły tak spektakularnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:36, 27 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Juzia napisał(a)


A u mnie to jakoś falami przychodzi.
Jak już nie ogarniam pierdzielnika w domu.... to przechodzę na minimalizm
A po kilku latach znów się zbiera.

Ślicznie w Twoim buszu!
Po co jechać na urlop jak ma się taki ogród?!


Z trybu cotygodniowego sprzątania przeszłam na tryb dwutygodniowy. Jesienią i zimą sprzątam częściej, bo zwierzaki wnoszą na łapkach błoto Niczego już nie prasuję. Raz na tydzień robię zakupy. Bardzo się przykładam do odpuszczenia sobie tego i owego. Czas stał się dla mnie cenniejszy niż kiedyś.

Urlop mam już dożywotnio. Nie przepadam za wypoczynkiem kojarzonym z masową turystyką. Jeśli gdzieś wybywam, to jest to najczęściej związane z wynajęciem kwatery via Booking z używalnością kuchni. Niewiele się różni od codziennego życia. Zmienia się tylko krajobraz, klimat, zapachy i smaki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 21:40, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, penstemon Dark Tower na zdjęciach wyglada jakby był lekko brązowy i kwiaty miał zabarwione fioletem? Który to tewelacyjnie wyglada na tle tego powojnika Myślę, że róża Kimono wyglądałaby też całkiem nieźle z penstemonem Husky Red narybek tymczasem rośnie Widziałam dziś trojeść na żywo, piękny pomarańcz, jednak nie zdecydowałam się, to byłby chyba zbyt mocny akcent na różańce nie jestem jeszcze gotowa, dopiero oswoiłam się z pomarańczem Lady Emmy
Piękne różano-ogrodowe kadry, wieczory w ogrodach w takie upały są zbyt krótkie w dzień w takim skwarze prawie nic nie robi wrażenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies